Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / 2 piekarniki w jednym? Przedstawiamy dual cook!

Porady

2 piekarniki w jednym? Przedstawiamy dual cook!

Ulubione1

Wszyscy wiemy, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają sprzęty AGD. To właśnie dzięki nim oraz najnowszym rozwiązaniom technicznym żyje nam się lepiej i wygodniej. Coraz więcej producentów tworzy urządzenia 2 w 1, czyli łączy funkcję dwóch sprzętów w jednej obudowie. Jest to świetny sposób na zaoszczędzenie czasu oraz pieniędzy, a gotowanie w towarzystwie takich urządzeń to prawdziwa przyjemność! Dziś przedstawiamy wam piekarnik dual cook. Jest to urządzenie, które posiada dwie oddzielne komory pieczenia. Można powiedzieć, że mamy dwa osobne piekarniki, gdyż obie komory pracują niezależnie od siebie... Czy warto inwestować w taki sprzęt? Czym różni się piekarnik dual cook od tradycyjnego piekarnika? Odpowiedzi w dalszej części artykułu.

Co to jest piekarnik dual cook?
Piekarnik dual cook to taki ulepszony piekarnik. Jego wnętrze jest podzielone na dwie, niezależne od siebie części – czyli mamy tak naprawdę w środku dwa oddzielne piekarniki. W dużym uproszczeniu wygląda to tak, że na jednym poziomie możemy piec rybę, na drugim ciasto a poszczególne zapachy się nie połączą. Dzięki temu zaoszczędzimy sporo czasu – dosłownie, upieczemy dwie pieczenie, na jednym ogniu. Piekarnik dual cook zajmuje tyle samo miejsca, co tradycyjny piekarnik, a może więcej! Oprócz miejsca, zaoszczędzimy również energię – w jednym czasie pieczemy dwie potrawy – dlatego piekarnik włączamy tylko raz!

 

Na jakiej zasadzie działa dual cook?
Piekarnik dual cook to urządzenie, które działa na takiej samej zasadzie, jak zwykły, dobrze nam znany piekarnik. Oprócz tego jednak, posiada on 'dodatkowe elementy'. Przede wszystkim posiada on dwa wiatraki termoobiegu oraz dwie grzałki grilla. Niespotykanym elementem w tradycyjnych piekarnikach jest półka – która jest tak zwanym separatorem poszczególnych 'piekarników' czyli komór. Owa półka posiada grzałki – na górze i na dole, dzięki którym obie części piekarnika są ogrzewane ze wszystkich stron. Obie komory działają niezależnie od siebie – temperatury oraz programy pieczenia mogą być więc zupełnie różne. Sami decydujemy o tym, czy obie komory mają być takich samych rozmiarów – półka jest ruchoma i można w każdej chwili zmienić jej wysokość. Oczywiście w razie potrzeby, możemy uruchomić tylko jedną komorę piekarnika.

 

Jakie są słabe strony piekarnika dual cook?
Mogłoby się wydawać, że piekarnik dual cook, to urządzenie bez wad, jednak niestety – i to urządzenie ma swoje słabe strony. Przede wszystkim, działa on dopiero od 170 stopni Celsjusza, dlatego nie nadaje się do pieczenia w niższych temperaturach. Funkcja dual cook występuje tylko w modelach przeznaczonych pod zabudowę – dlatego jeżeli ktoś woli postawić na klasykę, to lepiej wybrać tradycyjny piekarnik.

Zobacz również

Optyczne sztuczki w kuchni, czyli jak dobrze dobrać płytki

Optyczne sztuczki w kuchni, czyli jak dobrze...

Wybór płytek – wskazana jest ostrożność Podczas wybierania płytek należy postępować...

Czajnik elektryczny – nim zakupisz

Czajnik elektryczny – nim zakupisz

Dla zabieganych Czajniki klasyczne, stawiane na palnik gazowy, to już mało komfortowe...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena