Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / 2 urządzenia, które mylą wszystkich, czyli...

Porady

2 urządzenia, które mylą wszystkich, czyli cała prawda o tostach!

Ulubione0

Dzisiaj pod lupę weźmiemy dwa urządzenia, które bardzo często są mylone. Różnią się funkcją, wyglądem jednak pomimo tego, wiele ludzi nadal żyje w błędnym przekonaniu. Mowa oczywiście o opiekaczu i tosterze. Bardzo często można spotkać się z naprzemiennym nazywaniem tych urządzeń jednak w rzeczywistości to dwa, zupełnie inne sprzęty. Dziś postaramy się wam wszystko wyjaśnić, także zapraszamy do dalszej części artykułu.

Czym jest toster?
Toster jest urządzeniem służącym do robienia grzanek. Czyli kromki chleba są podgrzewane w pozycji pionowej. Do tostera wsadza się same kromki – a wszelkie dodatki dodaje się dopiero po upieczeniu chleba. Na rynku znajduje się mnóstwo modeli tosterów – mogą się one różnić wielkością oraz dodatkowymi funkcjami. Wielkość urządzenia najlepiej dopasować do wielkości rodziny – tostery robią od jednego do czterech tostów jednocześnie. Bardzo ważne jest, aby wybrać toster, który posiada termoizolowaną obudowę – dzięki której, urządzenie nie będzie się nagrzewać. Ogromną zaletą może okazać się wyjmowana tacka na okruszki – dzięki której, czyszczenie tostera będzie łatwiejsze. Coraz więcej modeli posiada regulację stopnia opiekania – sami decydujemy o tym, czy wolimi mocniej czy słabiej przypieczone kromki. Toster to bardzo proste w obsłudze urządzenie – wystarczy włożyć kromki do środka, ustawić moc i włączyć przycisk. Gdy tosty będą gotowe, same wyskoczą nam do góry. Tosty na śniadanie to idealna opcja dla tych, którym klasyczne kanapki, czy płatki po prostu się nudzą. Można je jeść na słodko, lub klasycznie – wszystko zależy od dodatków.

 

Czym jest opiekacz?
Opiekacz, który bardzo często nazywany jest sandwicher'em to urządzenie o orientacji poziomej. Opiekacz przypieka dwie kromki, między którymi znajdują się dodatki. Ilość oraz dobór dodatków jest tutaj całkowicie dowolny i zależy tylko od osobistych upodobań. Kanapki są wieloskładnikowe, a dodatkowo spożywane na ciepło! Podczas wyboru opiekacza warto zwrócić uwagę na termoizolowaną obudowę oraz nieprzywierającą powłokę, dzięki której utrzymanie opiekacza w czystości będzie znacznie łatwiejsze. Powinniśmy również skupić się na mocy urządzenia – większa moc przekładać się będzie na szybkość przygotowania kanapek na ciepło. Istotna jest również długość kabla zasilającego – dłuższy sprawi, że korzystanie z urządzenia będzie wygodniejsze. Każdy opiekacz posiada lampki kontrolne, które informują nas o zakończeniu procesu opiekania. Jest to idealne urządzenie dla osób, które lubią jeść kanapki na ciepło. Wieloskładnikowe kanapki to świetna opcja dla osób, które lubią różne smaki i eksperymenty w kuchni.


Co wybierasz? Toster czy opiekacz?
Jak widzicie oba urządzenia różnią się między sobą diametralnie, dlatego nie powinniśmy ich mylić. Zarówno kromki przygotowane w tosterze jak i w opiekaczu mają swój jedyny, niepowtarzalny smak. Ciężko byłoby nam wybrać tylko jedno z tych urządzeń, a wam? Wybrałbyś toster czy opiekacz? A może masz oba te urządzenia?

Zobacz również

Ogrzewanie podłogowe w kuchni

Ogrzewanie podłogowe w kuchni

W poszukiwaniu alternatywy Brak możliwości umieszczenia punktu grzewczego tuż pod oknem...

Kamień na kuchenną ścianę - niebanalna dekoracja w eleganckim stylu

Kamień na kuchenną ścianę - niebanalna...

Na wzór eleganckich rezydencji Ten rodzaj tworzyw wykończeniowych znakomicie pasuje do wnętrz...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena