Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / 3 sposoby na baterie kuchenne

Porady

3 sposoby na baterie kuchenne

Ulubione1

Wiele elementów kuchennego wyposażenia jest po prostu niezastąpionych. Ciężko się bez nich obejść i trudno na co dzień funkcjonować. Są od razu widoczne i używane – jakieś kilkadziesiąt razy dziennie. Są nie tylko elementem dekoracyjnym każdej kuchni, ale przede wszystkim – dają wodę! O czym mowa? Oczywiście o bateriach! Od baterii w kuchni wymaga się znacznie więcej niż od tych, znajdujących się w łazience. Przede wszystkim muszą być bardzo praktyczne. Nieraz służą nam do umycia bardzo dużych garnków i problematycznych naczyń – dlatego powinny charakteryzować się dużym zasięgiem oraz funkcjonalnością. Używane są bardzo często – ale oprócz oczywistych funkcji, powinny się również dobrze prezentować i pasować do całej kuchni.

1 – baterie stojące czy naścienne?
Najczęściej wybierane są baterie stojące. Montuje się je w blacie lub w specjalnym otworze, który znajduje się w zlewozmywaku. Są lubiane i popularne głównie ze względu na dużą wygodę. W czasie jakiejkolwiek usterki, ich wymiana nie jest kłopotliwa. Zamieniając stare baterie na nowe zazwyczaj nie musimy martwić się i kombinować – zazwyczaj wszystkie otwory są tych samych lub bardzo podobnych rozmiarów. Baterie stojące są połączone z zimną i ciepłą wodą tuż pod zlewem – jest to bardzo wygodna forma montażu, która nie sprawia większych problemów.
Baterie naścienne są znacznie rzadziej stosowane niż wyżej opisane, baterie stojące. Bateria naścienna przykręcona jest do złączy wody tuż przy ścianie. Takie modele nie cieszą się dużą popularnością głównie przez trudne dojście i problemy w czasie usterek.

 

2 – jeden czy dwa uchwyty?
Na rynku dostępne są modele, które posiadają jeden lub dwa uchwyty. Bardziej popularne są baterie jednouchwytowe – przede wszystkim ze względów praktycznych. Dzięki nim, jedną ręką możemy włączyć wodę oraz regulować jej temperaturę. Jest to bardzo wygodne i z pewnością wpływa na komfort podczas użytkowania.
Baterie dwuuchwytowe są bardziej wymagające. Aby z nich skorzystać potrzebujemy obu rąk. Tutaj, uzyskanie 'letniej' wody również nie jest proste – musimy odkręcić kurek z gorącą i zimną wodą. Korzystanie z takiej baterii jest z pewnością mniej wygodne

 

3 – dodatkowe funkcje nowoczesnych baterii
Coraz bardziej popularne – szczególnie w miejscach publicznych stają się baterie bezdotykowe. Są one bardzo oszczędne – woda nigdy nie leje się bez potrzeby. Włączają się, gdy 'wyczują' nasze ręce i po chwili się wyłączają. Pomimo tego, że w domu – szczególnie w kuchni mogłyby się one okazać bardzo kłopotliwe, to na przykład w restauracjach zdają egzamin na piątkę.
Nowością na rynku są baterie, które filtrują wodę. Wbudowany filtr oczyszcza wodę z kamienia i nasza woda – prosto z kranu jest czysta i można ją pić.
Inną opcją są również baterie kuchenne z podgrzewaczem, które od razu zagotują ci wodę. Nie potrzebujesz czajnika, czy garnka – z kranu będzie lecieć wrząca woda.

Zobacz również

Wywiad z Grzegorzem Goleniem

Wywiad z Grzegorzem Goleniem

EB: Ponoć szewc bez butów chodzi... Ustalmy zatem: kto dowodzi w Pana domowej kuchni? GG: Ja! Moja...

Kuchnia bez szafek górnych

Kuchnia bez szafek górnych

Z perspektywy estetyki bez wątpienia można stwierdzić, iż kuchnia tej kategorii jest dużo...
Komentarze (1)
1
Gość
Kornelia
2018-01-03 08:23:14

Z racji tego, że dzieci nie dokręcają kurków, zastanawiam się właśnie nad kupnem baterii bezdotykowych.

Twój komentarz
Ocena