Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady 3 sposoby na udany zakup ekspresu przelewowego

Porady


3 sposoby na udany zakup ekspresu przelewowego

Kawa to z pewnością najbardziej uzależniający napój na świecie. Nie ma nic lepszego, niż mocna, aromatyczna kawa o poranku. Potrafi postawić na nogi dosłownie każdego – dlatego wiele właśnie, wiele osób nie potrafi sobie wyobrazić bez niej życia. Oczywiście wszyscy cierpimy na ciągły brak czasu, dlatego nieoceniony może okazać się sprzęt, który umożliwi nam przygotowanie większej ilości kawy za jednym zamachem. Specjalnie dla zapracowanych, postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się urządzeniu, jakim jest ekspres przelewowy. Sprzęt ten, pozwoli nam przygotować kawę na cały dzień, jednak na co powinniśmy zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Ekspresy przelewowe to urządzenia, które pojawiły się na naszym rynku wiele lat temu. Dzisiejsze modele już tylko w małym stopniu przypominają pierwsze modele. Dzisiejsze ekspresy przelewowe są wciąż udoskonalane. Posiadają one liczne, dodatkowe funkcje, które przydają się podczas parzenia kawy. Ekspres przelewowy to sprzęt, który pozwoli nam przygotować zapas kawy na cały dzień. Jej przygotowanie trwa dosłownie kilka chwil – a co najważniejsze, wszystko robi się samo!

 

1 – budowa oraz mechanizm ekspresu
Ekspres przelewowy zbudowany jest z elementu grzewczego oraz pojemnika na wodę. W zależności od producenta, pojemnik ten może być wbudowany na stałe lub wyjmowany. Na dole umieszcza się dzbanek, do którego 'wpada' kawa. Tuż nad dzbankiem umieszczony jest filtr, który odpowiedzialny jest za zatrzymanie fusów. Filtr może być jednorazowy lub stały. Po włączeniu urządzenia woda się podgrzewa i za pomocą specjalnej rurki przemieszcza się do góry. Przelatuje przez pojemnik z kawą i filtr. Powinniśmy wybrać taki model, który będzie spełniał nasze oczekiwania. Chodzi tutaj głównie o wyjmowane lub stałe części – warto zadbać o to, aby korzystanie z ekspresu było wygodne.

 

2 – odpowiednia wielkość urządzenia
Ekspres przelewowy umożliwi nam przygotowanie kawy na cały dzień, lub też przygotowanie kawy dla wszystkich domowników za jednym razem. W zależności od naszych potrzeb, wymagań i oczekiwań warto zwrócić uwagę na rozmiar urządzenia. W głównej mierze chodzi tutaj o wielkość czajnika, do którego będzie spływać gotowa kawa i też o filtr.

 

3 - odpowiednia pielęgnacja to podstawa
Musimy pamiętać, że ekspres przelewowy działa trochę na innej zasadzie niż ekspres ciśnieniowy. Tutaj kawa zatrzymuje się na filtrze – który po każdym użyciu należy wyczyścić – w przypadku wbudowanego lub wyrzucić – w przypadku jednorazowego. Dzbanek, w którym znajduje się kawa należy systematycznie myć – podobnie zresztą jak pojemnik na wodę. Obudowę ekspresu najlepiej przecierać wilgotną gąbeczką – jeżeli będziemy robić to systematycznie, to urządzenie zawsze będzie prezentować się świetnie.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
milena

A jak to jest z rodzajem kawy? Czy ekspresem przelewowym możemy także zrobić np. cappuccino, latte macchiato, czy tylko czarną kawę?

Zobacz również


Czyste sprzęty w kuchni bez mechanicznego sprzątania


Koniec z wielogodzinnym staniem w kuchni i doprowadzaniem jej do ładu. Zadbać o...

Forma pośrednia, czyli kuchnia częściowo otwarta


Kuchnia w stylu otwartym jest z pewnością dużo bardziej nowoczesna, zwiększa...

Jak dobrać sprzęt AGD do mebli kuchennych?


Sprzęt AGD stanowi podstawowe wyposażenie wnętrza każdej kuchni. Nie sposób...

Ustawienia prywatności Polityka prywatności