Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady 4 sposoby na małą kuchnię – czy jej...

Porady


4 sposoby na małą kuchnię – czy jej urządzanie może być przyjemne?

Kuchnia jest sercem domu. Nie ma dnia, żebyśmy do niej nie weszli. Kuchnia zazwyczaj kojarzona jest z miłą atmosferą i rodzinnym ciepłem. Każdy chciałby aby jego kuchnia była duża i przestronna. Wygoda i komfort podczas gotowania jest przecież bardzo ważna, jednak bardzo często metraż mieszkań, a zwłaszcza pomieszczeń kuchennych nie jest zbyt zadowalający. Najczęściej, kuchnie są małe i wąskie, dlatego bardzo ciężko je urządzić. Kuchnia musi być wygodna, funkcjonalna i bezpieczna. Spędzamy w niej bardzo dużo czasu – zaczynając od przygotowania posiłków, przez ich spożywanie, po miłe pogawędki przy kawie. Mała kuchnia to duży problem – szczególnie dla osób, które nie mają aranżacyjnego 'drygu' istnieją jednak sprawdzone sposoby na to, aby urządzanie małej kuchni było przyjemne! Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Na zdjęciu: Studio Mebli Eltop

Bardzo ważne są kolory!
Barwy to najłatwiejszy i najszybszy sposób na to, aby optycznie powiększyć lub pomniejszyć pomieszczenie. W małej kuchni, odpowiednia kolorystyka odgrywa bardzo ważną rolę. Aby optycznie powiększyć małą, ciasną kuchnię należy postawić na jasne barwy w tym wnętrzu. Najlepiej będzie jeśli jasne kolory całkiem zdominują to pomieszczenie. Warto postawić na jasne ściany i podłogi – w ten sposób nasza kuchnia będzie wyglądać na większą.

 

Mała kuchnia – jakie meble?
Meble mogą pomóc, albo zaszkodzić – wszystko zależy od tego, którą drogę wybierzemy. Odpowiedni dobór i rozmieszczenie mebli może optycznie powiększyć przestrzeń – jak? Najlepiej będzie, jeżeli meble będą znajdować się w jednej linii – umieszczone równo. Takie rozmieszczenie nadaje kuchni uporządkowanego ładu, co sprawia, że kuchnia wydaje się bardziej przestronna. Meble kuchenne powinny mieć jasne kolory i powinny być lekkie w swojej formie. Jeżeli skorzystamy z materiałów, które odbijają światło to dodatkowo optycznie powiększymy naszą przestrzeń.

 

Trik na ścianę
Sprytnym sposobem na powiększenie kuchni jest wykorzystanie odpowiedniej 'nakładki' na ścianę. Świetnym sposobem jest umieszczenie nad blatem w kuchni fototapety z perspektywą. Taki zabieg sprawi, że kuchnia zyska 'przestronności'. Tego typu tapetę najlepiej jest przykryć szkłem – ze względów czysto praktycznych, jednak powinna być to jedyna 'ozdoba' tej ściany.

 

Podłużne pasy – zawsze spoko
Podłużne pasy zawsze wydłużają – podobnie będzie w przypadku, gdy zastosujemy je w naszej kuchni. Można zaaplikować pasy na ścianach, lub postawić na oryginalną podłogę w ten deseń – z pewnością w ten sposób powiększymy pomieszczenie. Możemy użyć pasów jako wzorów na ścianie lub w postaci pionowych półek, regałów.

Komentarze


5.00/5 2 2
5
Ula

Dziękuję, Wasze wskazówki na pewno się przydadzą. Zacznę od zmiany koloru ścian. Pozdrawiam. :)


5
Karol

Dzięki za informację. Ja jeszcze zastosowałem meble do zabudowy, dzięki czemu optycznie pomieszczenie jest mniej obciążone. :)

Zobacz również


Lodówki w wersji mini


Twoje mieszkanie to standardowa kawalerka? Brak w Twej kuchni wystarczająco dużo wolnego...

Zamrażarka szufladowa – dlaczego może mi się przydać?


Lato niedługo się kończy, a wraz z nim kończą się jego dobrodziejstwa w postaci...

Z serii doradzamy – gdzie najlepiej ustawić zlew?


Nie da się ukryć, że kuchnia – jeśli chodzi o aranżację wnętrza jest dość...