Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / 5 sposobów na wyciszenie kuchni

Porady

5 sposobów na wyciszenie kuchni

Ulubione0

Dom jest naszym miejscem odpoczynku. Każdy po ciężkim dniu w pracy marzy o spokoju i ciszy w swoim domu. Na co dzień cały czas się spieszymy i na wszystko brakuje nam czasu, dlatego dom, jest taką naszą ostoją, w której chcemy się wyciszyć po ciężkim dniu. Po godzinach spędzonych w biurze jedyne o czym marzymy, to spokojnie wrócić do domu i usiąść przy stole lub na kanapie ze swoją rodziną. Pragniemy ciszy i spokoju. Z tym pierwszym czasem bywa różnie, dlatego dziś podamy wam 5 sprawdzonych sposobów na wyciszenie pomieszczenia kuchennego.

1 – przede wszystkim określ źródło hałasu w twojej kuchni
Kuchnia jest miejscem, gdzie hałas może mieć 'różne oblicza'. Czasem jest to irytujący odgłos lodówki, kiedy indziej krzyki małego dziecka. Niezbyt głośne, a jednostajne dźwięki potrafią nas zirytować i skutecznie dekoncentrować. W ten sposób nie możemy się zrelaksować i odpocząć. Z jednej strony pracujące urządzenia gospodarstwa domowego, z drugiej dźwięki pochodzące z innych pomieszczeń, a z trzeciej – tak na dodatek hałas z podwórka. Ważne jest aby określić źródło hałasu, by móc je skutecznie zwalczyć.

 

2 – izolacja domu
Bardzo często, 'poziom głośności' domu uzależniona jest od odpowiedniej konstrukcji. Dobrze zaprojektowana i wykonana konstrukcja całego budynku będzie odpowiedzialna za tłumienie hałasu we wszystkich pomieszczeniach. Wszystkie ściany wewnętrzne, zewnętrzne oraz stropy muszą być odpowiednio izolowane. Dzięki właściwej izolacji, wszystkie możliwe odgłosy zostaną zminimalizowane. Dobra izolacja jest również gwarancją mniejszego hałasu pochodzącego z zewnątrz – na przykład przejeżdżające obok naszego domu samochody, a także pochodzącego wewnątrz – na przykład dzieci, które bawią się w swoim pokoju.

 

3 – okna też mają znaczenie
Innowacyjne, bardzo wysokiej jakości okna także wpływają na komfort 'wyciszenia' naszego mieszkania. W tym wypadku, najlepiej postawić na modele lepszej jakości, pochodzące od sprawdzonych producentów. Dzięki nim, zmniejszona zostanie ilość hałasów, które docierają do nas z zewnątrz. Jest to niezwykle przydatne, zwłaszcza gdy mieszkamy przy ruchliwej ulicy bądź nieopodal placu zabaw. Warto zaopatrzyć się także w drzwi do kuchni, które będą tłumić hałas. Mogą się one przydać szczególnie wtedy, kiedy po mieszkaniu biega sobie kilkoro dzieci.

 

4 – materiały wykończeniowe
Materiały wykończeniowe również w pewnym stopniu wpływają na poziom głośności w naszym mieszkaniu. Producenci, chcąc zadbać o nasz komfort tworzą 'ciche' materiały wykończeniowe. W kuchni niejednokrotnie zdarza nam się coś upuścić, dlatego warto wybrać materiały, które w pewnym sensie uciszą takie sytuacje. W przypadku podłogi, to warto wybrać wykładzinę, korek lub drewno – właśnie te materiały wyciszą odgłosy spadającego naczynia a dodatkowo zminimalizują straty.

 

5 – ciche AGD
Oczywiście nie powstały jeszcze sprzęty, które w ogóle nie wydają dźwięków podczas pracy, jednak poszczególne modele dostępne na rynku bardzo się pod tym kątem od siebie różnią. Urządzenia wydają dźwięki o różnej częstotliwości. Warto zwrócić uwagę na klasę sprzętu – to ona decyduje o hałasie. Warto czytać etykiety!

Zobacz również

Ceramiczna powłoka w naczyniach – czy warto?

Ceramiczna powłoka w naczyniach – czy warto?

O co chodzi z tą ceramiką? Powłoka ceramiczna należy do naturalnych materiałów. Nie posiada...

Praktyczna lodówka na miarę XXI wieku

Praktyczna lodówka na miarę XXI wieku

Modele wolnostojące a do zabudowy Mając potrzebę zakupu odpowiedniego wariantu...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena