Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / 5 sprawdzonych sposobów na kuchnię singla

Porady

5 sprawdzonych sposobów na kuchnię singla

Ulubione1

Jak wiadomo od kuchni wymaga się wiele. Powinna być wygodna, funkcjonalna, bezpieczna i do tego wszystkiego ładna. Inaczej jednak będzie wyglądać kuchnia wielodzietnej rodziny, a inna singla. Jak urządzić kuchnię dla samotnej osoby, by nie zajmowała zbyt wiele miejsca, a jednocześnie spełniała swoją funkcję? Jakie elementy powinna mieć kuchnia singla? Zapraszamy do dalszej części artykułu.

1 – należy wykorzystać każdy centymetr wolnej przestrzeni
Niejednokrotnie zdarza się, że single jadają na mieście i twierdzą, że w ogóle nie potrzebują kuchni. Jednak może być tak, że wpadną znajomi, więc wypada chociaż przygotować przekąski. Potrzebujemy chociaż kawałek blatu roboczego i kilka szafek ,które umożliwią przechowywanie produktów żywnościowych, sztućców i akcesoriów kuchennych. Warto postawić na głębokie szuflady, które ułatwiają przechowywanie.

 

2 – blaty wysuwne
Idealnym rozwiązaniem do małej kuchni, która używana jest sporadycznie będą blaty wysuwne. W razie potrzeby można go wysunąć, a później sprytnie schować. Zyskujemy tutaj dodatkową przestrzeń do pracy, kiedy jest taka potrzeba a na co dzień nie zajmuje cennego dla nas miejsca. Blat może się wysuwać podobnie jak szuflada lub otwierać się po łuku. Może również posłużyć jako mały stolik.

 

3 – trzeba dobrze wykorzystać pion
Jeżeli mówimy o maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni to dotyczy to zarówno przestrzeni w poziomie, jak i w pionie. Najlepszym rozwiązaniem będą wiszące szafki górne, które pomogą nam w przechowywaniu produktów żywnościowych i zastawy stołowej. Są one bardzo pojemne, a dodatkowo świetnie się prezentują. Można zdecydować się na szklane fronty, dzięki którym będziemy mogli wyeksponować nowe filiżanki lub kieliszki do wina.

 

4 – oświetlenie blatów
W małych (i nie tylko) kuchniach dobrze jest wykorzystać oświetlenie LED. Jeżeli umieścimy je nad blatem roboczym to zyskamy dodatkowe źródło światła, przez co krojenie, siekanie czy inne czynności związane z gotowaniem będzie łatwiejsze. Możemy także zamontować owe oświetlenie w szufladach – umożliwi nam to szybsze odnajdywanie potrzebnych akcesoriów.

 

5 – ukryj swoją kuchnię
Jeżeli ktoś, rzeczywiście bardzo mało korzysta z kuchni, to można całkowicie ją ukryć. Jak? Wystarczy wykorzystać nowoczesne systemy przesuwne, które umożliwią nam zamknięcie zabudowy meblowej w eleganckie etui. W ten sposób, kuchnia jest schowana i ukryta za dodatkowymi drzwiami. Jeżeli chcemy skorzystać z kuchni to drzwi się rozsuwają na boki. Takie rozwiązanie daje nam poczucie większej przestrzeni, podczas gdy nie korzystamy z kuchni. Można w ten sposób także ukryć nieporządek, jeżeli znajomi wpadną bez uprzedzenia. Jest to jednak opcja dla tych, którzy korzystają z kuchni od czasu do czasu.

Zobacz również

Grzejnik czy podłogówka? Co lepiej sprawdzi się w kuchni?

Grzejnik czy podłogówka? Co lepiej sprawdzi się...

Ciepło od stóp Każdy, kto choć raz miał okazję stąpać po cieplutkiej podłodze, pod...

Imitacja czy natura? Na co postawić przy wyborze kuchennego blatu?

Imitacja czy natura? Na co postawić przy wyborze...

Modne drewno, beton, metal Wybierając blat powinniśmy się kierować przede wszystkim stylem w...
Komentarze (1)
1
Gość
Maglosia
2017-11-02 10:25:49

W sumie zgadzam się z tymi poradami :) Mam małą kuchnie, z ogromną ilością wysuwanych szuflad, blaty są bardzo oświetlone, no i jestem singielką;D

Twój komentarz
Ocena