Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / 5 sprawdzonych sposobów na kuchnię singla

Porady

5 sprawdzonych sposobów na kuchnię singla

Ulubione1

Jak wiadomo od kuchni wymaga się wiele. Powinna być wygodna, funkcjonalna, bezpieczna i do tego wszystkiego ładna. Inaczej jednak będzie wyglądać kuchnia wielodzietnej rodziny, a inna singla. Jak urządzić kuchnię dla samotnej osoby, by nie zajmowała zbyt wiele miejsca, a jednocześnie spełniała swoją funkcję? Jakie elementy powinna mieć kuchnia singla? Zapraszamy do dalszej części artykułu.

1 – należy wykorzystać każdy centymetr wolnej przestrzeni
Niejednokrotnie zdarza się, że single jadają na mieście i twierdzą, że w ogóle nie potrzebują kuchni. Jednak może być tak, że wpadną znajomi, więc wypada chociaż przygotować przekąski. Potrzebujemy chociaż kawałek blatu roboczego i kilka szafek ,które umożliwią przechowywanie produktów żywnościowych, sztućców i akcesoriów kuchennych. Warto postawić na głębokie szuflady, które ułatwiają przechowywanie.

 

2 – blaty wysuwne
Idealnym rozwiązaniem do małej kuchni, która używana jest sporadycznie będą blaty wysuwne. W razie potrzeby można go wysunąć, a później sprytnie schować. Zyskujemy tutaj dodatkową przestrzeń do pracy, kiedy jest taka potrzeba a na co dzień nie zajmuje cennego dla nas miejsca. Blat może się wysuwać podobnie jak szuflada lub otwierać się po łuku. Może również posłużyć jako mały stolik.

 

3 – trzeba dobrze wykorzystać pion
Jeżeli mówimy o maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni to dotyczy to zarówno przestrzeni w poziomie, jak i w pionie. Najlepszym rozwiązaniem będą wiszące szafki górne, które pomogą nam w przechowywaniu produktów żywnościowych i zastawy stołowej. Są one bardzo pojemne, a dodatkowo świetnie się prezentują. Można zdecydować się na szklane fronty, dzięki którym będziemy mogli wyeksponować nowe filiżanki lub kieliszki do wina.

 

4 – oświetlenie blatów
W małych (i nie tylko) kuchniach dobrze jest wykorzystać oświetlenie LED. Jeżeli umieścimy je nad blatem roboczym to zyskamy dodatkowe źródło światła, przez co krojenie, siekanie czy inne czynności związane z gotowaniem będzie łatwiejsze. Możemy także zamontować owe oświetlenie w szufladach – umożliwi nam to szybsze odnajdywanie potrzebnych akcesoriów.

 

5 – ukryj swoją kuchnię
Jeżeli ktoś, rzeczywiście bardzo mało korzysta z kuchni, to można całkowicie ją ukryć. Jak? Wystarczy wykorzystać nowoczesne systemy przesuwne, które umożliwią nam zamknięcie zabudowy meblowej w eleganckie etui. W ten sposób, kuchnia jest schowana i ukryta za dodatkowymi drzwiami. Jeżeli chcemy skorzystać z kuchni to drzwi się rozsuwają na boki. Takie rozwiązanie daje nam poczucie większej przestrzeni, podczas gdy nie korzystamy z kuchni. Można w ten sposób także ukryć nieporządek, jeżeli znajomi wpadną bez uprzedzenia. Jest to jednak opcja dla tych, którzy korzystają z kuchni od czasu do czasu.

Zobacz również

Elegancja w każdym calu, czyli szklany blat w kuchni

Elegancja w każdym calu, czyli szklany blat w...

Nieograniczone możliwości   Szkło w zasadzie daje szeroki wachlarz możliwości...

Jaki grzejnik do kuchni wybrać?

Jaki grzejnik do kuchni wybrać?

Grzejnika w kuchni nie da się ukryć ani schować. Nie zabudujemy go - dlatego ważny jest też...
Komentarze (1)
1
Gość
Maglosia
2017-11-02 10:25:49

W sumie zgadzam się z tymi poradami :) Mam małą kuchnie, z ogromną ilością wysuwanych szuflad, blaty są bardzo oświetlone, no i jestem singielką;D

Twój komentarz
Ocena