Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / 6 błędów, na które powinieneś uważać w...

Porady

6 błędów, na które powinieneś uważać w czasie urządzania swojej kuchni

Ulubione0

Niektórym się wydaje, że urządzanie kuchni jest banalnie proste, łatwe i przyjemne. Tymczasem okazuje się, że jest to prawdziwe wyzwanie. Pomieszczenie kuchenne powinno być urządzone przede wszystkim z głową – a nie według obecnie panujących trendów, które nie zawsze się sprawdzają. W kuchni najważniejszy jest komfort oraz wygoda – dopiero później wygląd. Decydując się na kuchnię pod wymiar w pewnym sensie przenosimy do rzeczywistości nasze pomysły, jednak nie wszystko okazuje się 'strzałem w dziesiątkę'.

 

Każda kuchnia, bez względu na rozmiar i kształt, powinna spełniać podstawowe zasady ergonomii. Będzie to bezpośrednio wpływać na komfort pracy – a każdy chce, aby obowiązki kuchenne odbywały się w przyjemny i możliwie lekki sposób. Dziś przedstawimy wam 6 najczęstszych błędów, które są popełniane przy urządzaniu kuchni.

 

1 – zbyt mało miejsca koło zlewozmywaka
Częstym błędem jest zbyt mało miejsca pomiędzy zlewozmywakiem i lodówką czy kuchenką. Utrudnia to pracę w kuchni, dlatego już podczas planowania kuchennego pomieszczenia musimy pamiętać o odpowiedniej ilości miejsca do pracy. To właśnie tam będziemy przygotowywać posiłki i odkładać gotowe potrawy.

 

2 – zbyt niskie blaty
Zazwyczaj, blaty kuchenne mają wysokość 85 centymetrów. Jest to optymalna wielkość – u większości społeczeństwa sprawdza się doskonale. Należy jednak pamiętać, że w przypadku osób wyższych – takich o wzroście 180 cm i więcej, takie blaty będą niewystarczające. Praca przy nich będzie męcząca i mało komfortowa.

 

3 – duże odległości między urządzeniami
Bardzo często w dużych kuchniach odległości pomiędzy lodówką, zlewem a kuchenką są zbyt duże. W gotowaniu nie chodzi o pokonywanie dużych odległości – w ten sposób może stać się męczące, dlatego warto zadbać o to, aby poszczególne sprzęty znajdowały się w wygodnych dla wszystkich odległościach.

 

4 – Kuchenka i zlew przy innych ścianach
Często zdarza się, że zlew znajduje się po jednej stronie ściany, a kuchenka po drugiej. Jest to dość niewygodne rozwiązanie – a dodatkowo, bardzo niebezpieczne. Przenoszenie garnka z palnika do zlewu zawsze powinno odbywać się za blatem – pamiętaj!

 

5 – ciasno wszędzie
Kuchnia musi być przede wszystkim wygodna i umożliwiać nam szybkie oraz bezproblemowe poruszanie się. W kuchni warto postawić na umiar i umieścić w niej to, co naprawdę jest nam potrzebne.

 

6 – złe oświetlenie
Oświetlenie kuchni jest bardzo ważne. Chodzi tu nie tylko o aspekty wizualne, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo oraz komfort pracy. Nieodpowiednie rozmieszczenie świateł może sprawić, że gotowanie nie będzie już tak wygodne. Światło zlokalizowane za plecami, bądź takie, które będzie razić nas w oczy nie jest najlepszym pomocnikiem podczas kuchennych obowiązków.

Zobacz również

Jak prawidłowo użytkować patelnię z powłoką nieprzywierającą?

Jak prawidłowo użytkować patelnię z powłoką...

Nie przegrzewaj patelni Po pierwsze, patelni z nieprzywierającą powłoką, nie wolno...

Centrum kuchni czyli jak wybrać odpowiedni stół?

Centrum kuchni czyli jak wybrać odpowiedni...

Nie za duży, nie za mały, ale funkcjonalny O ile kiedyś w każdym domu stół stał w...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena