Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / 6 błędów, na które powinieneś uważać w...

Porady

6 błędów, na które powinieneś uważać w czasie urządzania swojej kuchni

Ulubione0

Niektórym się wydaje, że urządzanie kuchni jest banalnie proste, łatwe i przyjemne. Tymczasem okazuje się, że jest to prawdziwe wyzwanie. Pomieszczenie kuchenne powinno być urządzone przede wszystkim z głową – a nie według obecnie panujących trendów, które nie zawsze się sprawdzają. W kuchni najważniejszy jest komfort oraz wygoda – dopiero później wygląd. Decydując się na kuchnię pod wymiar w pewnym sensie przenosimy do rzeczywistości nasze pomysły, jednak nie wszystko okazuje się 'strzałem w dziesiątkę'.

 

Każda kuchnia, bez względu na rozmiar i kształt, powinna spełniać podstawowe zasady ergonomii. Będzie to bezpośrednio wpływać na komfort pracy – a każdy chce, aby obowiązki kuchenne odbywały się w przyjemny i możliwie lekki sposób. Dziś przedstawimy wam 6 najczęstszych błędów, które są popełniane przy urządzaniu kuchni.

 

1 – zbyt mało miejsca koło zlewozmywaka
Częstym błędem jest zbyt mało miejsca pomiędzy zlewozmywakiem i lodówką czy kuchenką. Utrudnia to pracę w kuchni, dlatego już podczas planowania kuchennego pomieszczenia musimy pamiętać o odpowiedniej ilości miejsca do pracy. To właśnie tam będziemy przygotowywać posiłki i odkładać gotowe potrawy.

 

2 – zbyt niskie blaty
Zazwyczaj, blaty kuchenne mają wysokość 85 centymetrów. Jest to optymalna wielkość – u większości społeczeństwa sprawdza się doskonale. Należy jednak pamiętać, że w przypadku osób wyższych – takich o wzroście 180 cm i więcej, takie blaty będą niewystarczające. Praca przy nich będzie męcząca i mało komfortowa.

 

3 – duże odległości między urządzeniami
Bardzo często w dużych kuchniach odległości pomiędzy lodówką, zlewem a kuchenką są zbyt duże. W gotowaniu nie chodzi o pokonywanie dużych odległości – w ten sposób może stać się męczące, dlatego warto zadbać o to, aby poszczególne sprzęty znajdowały się w wygodnych dla wszystkich odległościach.

 

4 – Kuchenka i zlew przy innych ścianach
Często zdarza się, że zlew znajduje się po jednej stronie ściany, a kuchenka po drugiej. Jest to dość niewygodne rozwiązanie – a dodatkowo, bardzo niebezpieczne. Przenoszenie garnka z palnika do zlewu zawsze powinno odbywać się za blatem – pamiętaj!

 

5 – ciasno wszędzie
Kuchnia musi być przede wszystkim wygodna i umożliwiać nam szybkie oraz bezproblemowe poruszanie się. W kuchni warto postawić na umiar i umieścić w niej to, co naprawdę jest nam potrzebne.

 

6 – złe oświetlenie
Oświetlenie kuchni jest bardzo ważne. Chodzi tu nie tylko o aspekty wizualne, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo oraz komfort pracy. Nieodpowiednie rozmieszczenie świateł może sprawić, że gotowanie nie będzie już tak wygodne. Światło zlokalizowane za plecami, bądź takie, które będzie razić nas w oczy nie jest najlepszym pomocnikiem podczas kuchennych obowiązków.

Zobacz również

Häfele

Häfele

Funkcjonalna kuchnia Czy meble mogą pracować za nas? To pytanie zadał sobie A. Häfele –...

Jakie drzwi do kuchni?

Jakie drzwi do kuchni?

Solidne, czyli? Drzwi przejściowe z pokoju do pokoju mogą być ładne, estetyczne, ale nie...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena