Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / 6 porad związanych z kupnem miksera

Porady

6 porad związanych z kupnem miksera

Ulubione0

Mikser jest jednym z tych urządzeń, które znacznie ułatwiają i przyspieszają pracę w kuchni. Jeszcze kilkanaście lat temu, nasze babcie wszystko musiały robić ręcznie – wyrabiać ciasto, trzeć masę – dziś wszystko zrobi za nas mikser. Technika nieustannie idzie do przodu, powstają urządzenia, które nam pomagają, a my w tym czasie możemy odpoczywać! Dziś, aby być perfekcyjną panią domy wystarczy mieć kilka najważniejszych sprzętów AGD i gotowe!

1 – mikser ręczny
Mikser ręczny to urządzenie bardzo mobilne. Posiada niewielkie rozmiary, dlatego może podróżować z nami wszędzie. W szafce w kuchni zajmuje stosunkowo mało miejsca, dlatego nawet w małej kuchni znajdzie się dla niego miejsce. Mikser ręczny jest lekki i posiada wymienne końcówki, przez co jest bardziej funkcjonalny. Jest to niedrogie urządzenie, jednak wymaga on naszego kierowania.

 

2 – mikser stacjonarny
Mikser stacjonarny jest to sprzęt, który posiada korpus, który przymocowany jest do podstawy. Na podstawę stawia się misę. Tego typu miksery mają większą moc, więcej programów i co najważniejsze – pracują samodzielnie. Zazwyczaj takie modele są droższe od mikserów ręcznych. Są one także mniej mobilne – zajmują znacznie więcej miejsca, jednak są bardzo trwałe, są dobrze wykonane i posiadają twardszą obudowę.

 

3 – moc urządzenia
Bez względu na to, czy zdecydujemy się na mikser ręczny, czy mikser stacjonarny, to najważniejszym parametrem jest jego moc. Im większa moc, tym dłużej urządzenie będzie mogło pracować bez przerwy. Oczywiście wszystko zależy od tego, co zamierzamy w mikserze przygotowywać. Jeżeli mają to być ciężkie ciasta, to warto wybrać model, który posiada moc powyżej 400 W.

 

4 –dodatkowe końcówki
Dobrze jest wybrać mikser, który w zestawie posiada dodatkowe, wymienne końcówki. Dzięki nim, będziemy mogli mieszać różne substancje o różnej strukturze i konsystencji. Dodatkowe końcówki zwiększą funkcjonalność urządzenia i sprawią, że będziemy mogli więcej zrobić za pomocą tego sprzętu.

 

5 – regulacja prędkości
Dostępne na rynku modele posiadają dwie możliwości regulacji prędkości obrotów. Odbywa się to za pomocą systemu skokowego (przesuwamy o konkretne wielkości) lub płynnie. Tutaj nasz wybór powinniśmy uzależnić od naszej wygody.

 

6 – częstotliwość
Tak naprawdę to, jaki model miksera wybierzemy powinno być uzależnione od częstotliwości korzystania z tego urządzenia. Jeżeli pieczemy tylko od czasu do czasu, to z pewnością wystarczy nam tańszy, ręczny model. Jest łatwy w obsłudze, lekki i zajmuje mało miejsca. W model stacjonarny warto zainwestować, kiedy pieczemy bardzo często i wyrabiamy ciężkie ciasta – wtedy takie urządzenie nam się przyda i sprawi, że proces przygotowywania ciast będzie szybszy i mniej uciążliwy.

Zobacz również

Kuchnia dla osób niepełnosprawnych – jaka powinna być?

Kuchnia dla osób niepełnosprawnych – jaka...

Liczy się przestrzeń Jeśli z kuchni będą korzystać osoby niepełnosprawne, to oczywiście...

Wyciąg czy pochłaniacz?

Wyciąg czy pochłaniacz?

Niezbędny Okap pozwala oczyszczać i odświeżać powietrze, gwarantuje odpowiednią wilgotność...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena