Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady 6 sposobów na małą, funkcjonalną kuchnię

Porady


6 sposobów na małą, funkcjonalną kuchnię

Kuchnia z pewnością należy do najbardziej wymagających pomieszczeń w całym domu. Od kuchni wymaga się naprawdę wiele – musi być wygodna, bezpieczna, funkcjonalna a do tego wszystkiego, jeszcze ładna. Mądre urządzenie kuchni bezpośrednio wpływa na komfort późniejszego użytkowania, dlatego warto dokładnie przeanalizować jaki układ poszczególnych elementów będzie najbardziej korzystny. Większość z nas może tylko pomarzyć o ogromnej, przestronnej kuchni, dlatego tym bardziej powinniśmy zwracać uwagę na szczegóły. Dobra organizacja będzie gwarancją wygodniejszego gotowania. Dziś przygotowaliśmy dla was 6 sposobów na to, by kuchnia była bardziej funkcjonalna. Zapraszamy!

Na zdjęciu: Studio Mebli Janpol

1 – prostota ponad wszystko
Kuchnia jest miejscem, w którym się przede wszystkim gotuje. Nie zagracajmy kuchni zbyt dużą ilością dodatków, wzorów i kolorów. Pomieszczenie powinno być spójne i urządzone z gustem, dlatego kierujmy się zasadą – mniej znaczy więcej. Minimalizując dodatki zyskujemy dodatkową przestrzeń, którą można sprytnie wykorzystać.

 

2 – sprzęt w wersji mini
Jeśli nasza kuchnia jest mała i ciasna, nie oznacza to wcale, że musimy rezygnować ze sprzętów AGD. Wystarczy, że wybierzemy modele kompaktowe – czyli nieco mniejsze od standardowych modeli. Warto wybrać modele pod zabudowę – wtedy wszystko ładnie 'schowamy' i otrzymamy pięknie prezentującą się całość.

 

3 – funkcjonalna zabudowa
Jeżeli chodzi o meble, to najlepszą opcją będą te zrobione na wymiar. Taka kuchnia to mnóstwo możliwości – bez względu na kształt oraz wielkość naszego kuchennego pomieszczenia. W kuchni liczy się każdy dodatkowy centymetr, a szafek nigdy dość. Zabudowa pod wymiar sprawi, że wykorzystamy maksymalnie dostępną przestrzeń, zyskując przy tym dużo miejsca. Koniec ze sztukowaniem szafek i nieestetycznymi szparami pomiędzy nimi.

 

4 – dodatkowe oświetlenie
Wszyscy wiemy jak ważną rolę w kuchni odgrywa światło – zwiększa komfort podczas przygotowywania posiłków a także minimalizuje ryzyko wypadków w kuchni. Oprócz światła centralnego, warto także zamontować dodatkowe punkty świetlne. Będzie to nie tylko bardzo funkcjonalne rozwiązanie, ale można w ten sposób podkreślić atuty lub ukryć słabe strony naszego pomieszczenia.

 

5 – wybierz jasne kolory
Jasne kolory optycznie powiększają wnętrza, dlatego polecane są one przede wszystkim do małych kuchni. Biel i pastele skutecznie odbijają światło – dzięki czemu kuchnia wydaje się większa! Jasne kolory warto zastosować na ścianach, podłodze a także zabudowie meblarskiej. Dobrą opcją są fronty w wysokim połysku – zyskamy jeszcze więcej przestrzeni 'w oczach'.

 

6 – kuchnia otwarta na salon

Bardzo popularnym i niezwykle funkcjonalnym trikiem jest otworzenie kuchni na salon. Połączenie tych obu pomieszczeń sprawia, że nie tracimy kontaktu z pozostałymi członkami rodziny, którzy siedzą przed telewizorem w czasie kiedy my, przygotowujemy obiad.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
Elka

Zabawy kolorami i światłem z małej i ciasnej kuchni potrafią nam stworzyć niesamowity efekt, przytulną i uroczą kuchnię, w której wszystko można pomieścić, a rozmieszczenie jest bardzo funkcjonalne. Interesujący wpis, pozdrawiam!

Zobacz również


Kuchnia cała w szkle


Szkło to niezwykle wdzięczny materiał. Pięknie prezentuje się jako dekoracja, ale...

Nietypowy wystrój – kuchnia i sypialnia w jednym


Nie każdy ma możliwość dysponowania przestronnym lokum mieszkalnym, w którym...

Nowoczesne mechanizmy w Twojej kuchni


Świat cały czas się zmienia. Technika biegnie do przodu, wynajdujemy coraz to nowsze...