Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
INFOLINIA: 
17 777 39 20
Strona główna Porady Akcesoria kuchenne, które odmienią Twoje życie
Porady

Akcesoria kuchenne, które odmienią Twoje życie

W każdej kuchni przechowujemy niezwykle dużo przedmiotów użytkowych, które niekoniecznie są przez nas wykorzystywane na co dzień. W takim przypadku tracimy całkiem sporo miejsca na przechowywanie w szafkach i szufladach, co na dłuższą metę jest uciążliwe. Warto więc dokonać selekcji posiadanych akcesoriów kuchennych i pozostawić wyłącznie te rzeczywiście użytkowane. W które akcesoria warto wyposażyć swoją kuchnię?

Na zdjęciu: Studio Mebli Tercet

Akcesoria, które są niezbędne w każdym domu


W każdej kuchni znajduje się kilka elementarnych sprzętów i akcesoriów, bez których nie można byłoby sobie wyobrazić funkcjonalnego i zarazem praktycznie wyposażonego wnętrza. Akcesoria takie jak blender, mikser, czy robot kuchenny to sprzęty znacznie ułatwiające wykonywanie codziennych prac kuchennych. Jednak w kuchni znajduje się też szereg przedmiotów, które kupujemy, bo wydają się przydatne, a w praktyce okazuje się coś wręcz przeciwnego i leżą nieużywane zajmując miejsce w szafkach i szufladach.

 

Wybierając podstawowe sprzęty i akcesoria kuchenne warto zwrócić uwagę na ich jakość, sposób wykonania, użyteczność, a także design. Połączenie tych cech sprawi, że wykonywanie z ich pomocą prac kuchennych będzie zdecydowanie przyjemniejsze i sprawniejsze.

 

Silikon w kuchni

 

Bezsprzecznym hitem w nowoczesnej kuchni jest silikon. Wykonane z tego tworzywa akcesoria kuchenne są niezwykle praktyczne w użytkowaniu, a przy tym nie zajmują też zbyt wiele miejsca w porównaniu z ich tradycyjnymi alternatywami. Silikonowe miski, durszlaki, formy do pieczenia można zmniejszyć do rozmiaru płaskiego talerza i układać piramidowo. Natomiast silikonowe szpatułki do mieszania, cedzaki i chochle są bardzo trwałe i odporne na użytkowanie, a ponadto jedzenie i płyny do nich nie przywierają. Silkonowe akcesoria nie niszczą się pod wpływem wysokiej lub niskiej temperatury i można je myć w zmywarce.

 

Inwestycja w noże się opłaca


Noże w kuchni są podstawowym akcesorium, którego używamy nawet kilka razy dziennie. Muszą one być dobrej jakości, by ich użytkowanie było wygodne i nie nastręczało trudności. W związku z większą świadomością kulinarną wśród osób gotujących dla swoich bliskich uległy nieco zmianie wymagania względem noży. Mimo że każdy z nas ma w kuchni przeważnie kilka noży, to często nie zdajemy sobie sprawy, że dobrej jakości nóż to przedmiot, który może całkowicie odmienić nasze funkcjonowanie w kuchni i podwyższyć komfort pracy w niej. Warto więc zainwestować w noże z wyższej półki, które będzie cechowała nieprzeciętna ostrość, łatwość w ostrzeniu, a także wielozadaniowość.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


DIY w kuchni, czyli jak zrobić własny przypominacz


Na co dzień mamy mnóstwo rzeczy na głowie – dom, praca, dzieci i inne...

Podłoga w kuchni – jaką wybrać?


Na to, jak w efekcie finalnym będzie prezentować się nasza kuchnia składa się wiele...

Designerskie akcesoria kuchenne


Akcesoria kuchenne mogą być nie tylko praktyczne, ale i stanowić dodatkowy element...