Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Akcesoria kuchenne, które odmienią Twoje życie

Porady


Akcesoria kuchenne, które odmienią Twoje życie

W każdej kuchni przechowujemy niezwykle dużo przedmiotów użytkowych, które niekoniecznie są przez nas wykorzystywane na co dzień. W takim przypadku tracimy całkiem sporo miejsca na przechowywanie w szafkach i szufladach, co na dłuższą metę jest uciążliwe. Warto więc dokonać selekcji posiadanych akcesoriów kuchennych i pozostawić wyłącznie te rzeczywiście użytkowane. W które akcesoria warto wyposażyć swoją kuchnię?

Na zdjęciu: Studio Mebli Tercet

Akcesoria, które są niezbędne w każdym domu


W każdej kuchni znajduje się kilka elementarnych sprzętów i akcesoriów, bez których nie można byłoby sobie wyobrazić funkcjonalnego i zarazem praktycznie wyposażonego wnętrza. Akcesoria takie jak blender, mikser, czy robot kuchenny to sprzęty znacznie ułatwiające wykonywanie codziennych prac kuchennych. Jednak w kuchni znajduje się też szereg przedmiotów, które kupujemy, bo wydają się przydatne, a w praktyce okazuje się coś wręcz przeciwnego i leżą nieużywane zajmując miejsce w szafkach i szufladach.

 

Wybierając podstawowe sprzęty i akcesoria kuchenne warto zwrócić uwagę na ich jakość, sposób wykonania, użyteczność, a także design. Połączenie tych cech sprawi, że wykonywanie z ich pomocą prac kuchennych będzie zdecydowanie przyjemniejsze i sprawniejsze.

 

Silikon w kuchni

 

Bezsprzecznym hitem w nowoczesnej kuchni jest silikon. Wykonane z tego tworzywa akcesoria kuchenne są niezwykle praktyczne w użytkowaniu, a przy tym nie zajmują też zbyt wiele miejsca w porównaniu z ich tradycyjnymi alternatywami. Silikonowe miski, durszlaki, formy do pieczenia można zmniejszyć do rozmiaru płaskiego talerza i układać piramidowo. Natomiast silikonowe szpatułki do mieszania, cedzaki i chochle są bardzo trwałe i odporne na użytkowanie, a ponadto jedzenie i płyny do nich nie przywierają. Silkonowe akcesoria nie niszczą się pod wpływem wysokiej lub niskiej temperatury i można je myć w zmywarce.

 

Inwestycja w noże się opłaca


Noże w kuchni są podstawowym akcesorium, którego używamy nawet kilka razy dziennie. Muszą one być dobrej jakości, by ich użytkowanie było wygodne i nie nastręczało trudności. W związku z większą świadomością kulinarną wśród osób gotujących dla swoich bliskich uległy nieco zmianie wymagania względem noży. Mimo że każdy z nas ma w kuchni przeważnie kilka noży, to często nie zdajemy sobie sprawy, że dobrej jakości nóż to przedmiot, który może całkowicie odmienić nasze funkcjonowanie w kuchni i podwyższyć komfort pracy w niej. Warto więc zainwestować w noże z wyższej półki, które będzie cechowała nieprzeciętna ostrość, łatwość w ostrzeniu, a także wielozadaniowość.

 

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/swiat-robotow-kuchennych-rodzaje-roznice-wady-i-zalety-2092.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/przydatne-w-kuchni-sprzety-agd-2945.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/4-urzadzenia-z-ktorych-korzysta-sie-najczesciej-2139.html

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Farba tablicowa w kuchni – tak czy nie?


Od pewnego czasu prawdziwym hitem w dziedzinie szeroko pojmowanej sfery wykańczania...

Nakładany czy wbudowany? Jaki zlewozmywak wybrać?


W żadnej kuchni nie może zabraknąć zlewozmywaka. Nawet jeśli mamy zmywarkę, zlew...

Urządzamy nowoczesną kuchnię w bloku


Kuchnia jest wnętrzem, w którym liczą się zarówno funkcjonalność,...