Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Aneksy kuchenne – czy warto się na nie...

Porady

Aneksy kuchenne – czy warto się na nie zdecydować?

Ulubione1

Aneksy kuchenne już wiele lat temu przywędrowały do nas z Zachodu. Możemy je spotkać zarówno w dużych, przestronnych domach, jak i w nieco mniejszych mieszkaniach. Są bardzo popularnym i wygodnym rozwiązaniem, które pozwala połączyć część kuchenną z innym pomieszczeniem. Jest to świetny sposób na maksymalne wykorzystanie przestrzeni, jednak jak wszystko – aneksy kuchenne także – mają zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Dziś przedstawimy wady i zalety tego rozwiązania. Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Aneks w mieszkaniu – czy decydujemy się na nie, jak już nie ma innego wyjścia?
Bardzo często zdarza się, że mieszkanie jest tak zaprojektowane, że jedynym logicznym rozwiązaniem będzie aranżacja aneksu kuchennego. Jest to 'problem' wielu kawalerek czy garsonier. Oczywiście mała przestrzeń jest o wiele bardziej wymagająca – trudniej ją wygospodarować, dlatego aneksy, tak naprawdę spieszą nam z pomocą. Małe mieszkania czy kawalerki wymagają od nas precyzji w każdym calu, a decydując się na aneks kuchenny zyskujemy wygodę, komfort i przestrzeń.

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac musimy sprawdzić ile tak naprawdę metrów mamy do wykorzystania. Liczy się tutaj również kształt oraz sposób połączenia obu pomieszczeń. Jeśli przestrzeń ta jest długa i wąska to najlepszym rozwiązaniem będzie ułożenie mebli oraz sprzętu gospodarstwa domowego w jednym rzędzie. W takim wypadku miejscem połączenia kuchni i pokoju będzie lada, która może być również stołem. Warto pamiętać, aby zachować odpowiednią kolejność podczas ustawiania sprzętu AGD – powinien być zachowany ciąg roboczy, aby pracowało się lepiej.

 

Aneks w salonie – zalety rozwiązania
Największą zaletą aneksu kuchennego jest to, że podczas przygotowywania posiłków możemy mieć jednocześnie kontakt z osobami, które znajdują się w pokoju. Możemy mieć oko na małe dzieci, które bawią się w salonie lub po prostu rozmawiać z gośćmi podczas przygotowywania przystawek. Oczywiście aneks kuchenny nie może być postawiony byle jak – jego rozmieszczenie wymaga dużej precyzji, staranności i dobrego planu. Musimy zadbać o to, aby było to wygodne ale też estetyczne rozwiązanie. Aneks kuchenny optycznie powiększa nasze pomieszczenie, sprawia, że zyskujemy więcej miejsca, ale też mamy gdzie przygotowywać posiłki. Możemy gotować wspólnie z rodziną a podczas serwowania obiadu, nie musimy 'biegać' pomiędzy pomieszczeniami.

 

Aneks w salonie – wady rozwiązania
Oczywiście aneks kuchenny to nie same wady – największą wadą tego rozwiązania są wszelkie zapachy i opary, które chcąc nie chcąc przenikają do salonu czy pokoju. Decydując się na aneks kuchenny musimy utrzymywać nienaganny porządek 'w kuchni', ponieważ wszystko jest na wierzchu. Rozwiązanie to wiąże się także z licznymi hałasami, które mogą dekoncentrować i przeszkadzać pozostałym domownikom.

Zobacz również

A,B,C kupowania zmywarki

A,B,C kupowania zmywarki

Zabudowana czy wolnostojąca? Obecnie modele wszystkich sprzętów AGD występują w formie...

Jak dbać o higienę w kuchni?

Jak dbać o higienę w kuchni?

Kuchnia siedliskiem bakterii Przygotowanie posiłków dla rodziny wiąże się z koniecznością...
Komentarze (1)
1
Gość
Karolina
2017-12-21 08:37:03

Aneks przy salonie to moim zdanie świetny pomysł!

Twój komentarz
Ocena