Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Aranżacja kuchenna jak z amerykańskich filmów,...

Porady

Aranżacja kuchenna jak z amerykańskich filmów, czyli wyspa w środku domu

Ulubione1

To właśnie w amerykańskich filmach można było zobaczyć pierwsze, piękne i przestronne kuchenne wnętrza. Takie wiecie – jasne, duże i z wyspą na samym środku. To właśnie ona była marzeniem wszystkich i odgrywała w kuchni główną rolę. Wyspa w kuchni jest niezwykle funkcjonalnym i efektownym rozwiązaniem. Zawsze dobrze się prezentuje i nadaje kuchni wyjątkowego smaku. Wyspa jest również dodatkowym miejscem do przechowywania różnych produktów a także sprzętów AGD.

Skąd tak duża popularność wyspy w kuchni?
Wyspa w kuchni jest prawdziwym wnętrzarskim fenomenem. Podoba się każdemu, wiele osób się na nią decyduje w swoich domach czy mieszkaniach. Omawiana aranżacja kuchenna oprócz ogromnej funkcjonalności nadaje wnętrzu wyjątkowy charakter. Wyspa jest takim sercem kuchni – skutecznie skupia wokół siebie wszystkich domowników i w pewnym sensie zachęca i mobilizuje do wspólnego gotowania. Wyspa pozwala na jednoczesną pracę kilku osób – jest dodatkowym blatem roboczym. Nie da się ukryć, że wyspa w kuchni zawsze robi wrażenie. Ponadto sprawia, że podczas gotowania nie jesteśmy odizolowani i zamknięci w czterech ścianach. Kuchnia z wyspą wydaje się być bardziej przestronna i otwarta.

 

Co daje nam wyspa w kuchni?
Wyspa oprócz tego, że jest cudowną ozdobą każdej kuchni, jest również dodatkowym miejscem roboczym! Niekiedy pełni funkcję stołu, innym razem jest blatem roboczym, ale również może stanowić świetne miejsce do pracy i nauki z dziećmi. Oprócz dodatkowego blatu, dostajemy w gratisie dodatkową przestrzeń pod wyspą. Wyspa w kuchni to także dodatkowe szafki i szuflady, których w kuchni zawsze brakuje! Z wyspą, przechowywanie produktów, urządzeń i akcesoriów nie będzie już takie trudne. Bardzo często na wyspie umieszcza się zlewozmywak oraz płytę grzewczą. Taki zabieg pozwala nam na maksymalne wykorzystanie przestrzeni, a mycie naczyń jest bardziej wygodne.

 

W jakiej kuchni można zbudować wyspę?
Nie ma co ukrywać – wyspa należycie prezentuje się tylko w większych pomieszczeniach. Sama w sobie nie jest nie wiadomo jak duża, jednak najważniejsza jest przestrzeń wokół niej. Musimy przecież swobodnie się poruszać i bez obaw otwierać szafki czy wysuwać szuflady. Tutaj chodzi przede wszystkim o komfort. Wyspa w małych kuchniach może okazać się po prostu mało wygodna – zamiast podnieść funkcjonalność pomieszczenia, na własne życzenie ograniczamy swoją przestrzeń i zmniejszamy komfort podczas gotowania. W małych kuchniach lepiej zdecydować się na półwysep lub wyspę, która 'pod sobą' nie ma żadnych szafek i sprzętów. Nie warto robić czegoś na siłę, bo w ten sposób zaszkodzimy tylko sobie. Nie warto podążać za trendami, jeżeli nie mamy na nie warunków.

Zobacz również

Franke Maris Plus – okap na piątkę z plusem!

Franke Maris Plus – okap na piątkę z plusem!

Nowy okap ścienny Franke Maris Plus efektywnie oczyści powietrze, a także zachwyci...

Funkcjonalne wnętrzarskie triki w nowoczesnej kuchni

Funkcjonalne wnętrzarskie triki w nowoczesnej...

#Wysokie cargo Kosze kargo są to szuflady, które umożliwiają przechowywanie dużej ilości...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena