Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Aranżacja podłogi w kuchni – jaki materiał...

Porady


Aranżacja podłogi w kuchni – jaki materiał sprawdzi się najlepiej?

Podłoga w kuchni jest narażona na wiele czynników. Wyższa wilgotność powietrza, wysokie temperatury, kontakt z wodą, z potrawami... Nie dość, że musi dobrze się prezentować i pasować do kuchennej aranżacji, to jeszcze musi być wytrzymała i odporna. Wszystko ma znaczenie – kolor, faktura, trwałość, jednak to na tej ostatniej rzeczy powinniśmy się skupić najbardziej. W dzisiejszym artykule sprawdzimy, które materiały wykończeniowe będą najlepsze jako podłoga w kuchni.

Na zdjęciu: Studio Mebli Fler

Jak już wcześniej wspomnieliśmy – podłoga w kuchni musi być nie tylko ładna, ale również odporna i wytrzymała. Jaka powinna być idealna podłoga w kuchni?

 

Odporna na wilgoć

Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym mamy do czynienia z wyższą wilgotnością, dlatego nasza podłoga musi być odporna na wodę.

 

Łatwa do czyszczenia

Niejednokrotnie zdarza się, że coś nam się wyleje lub spadnie na podłogę. Podłoga w kuchni musi być łatwa do czyszczenia.

 

Bezpieczna

Jeśli w naszym domu są dzieci, to warto zadbać o to, aby wybrana przez nas podłoga nie była śliska. Dzieci biegają, a w takich sytuacjach nie trudno o wypadek.

 

Ładna

Podłoga jest tak naprawdę elementem, który dopełnia całą kuchenną aranżację. Oprócz tego, że będzie spełniać wszystkie, wyżej wymienione warunki, powinna również pasować do naszego wnętrza.

 

Rodzaje materiałów wykończeniowych na podłogę w kuchni

 

Płytki

Płytki ceramiczne to rozwiązanie, które towarzyszy polskim kuchniom od wielu, wielu lat. Nie ma się co dziwić – w pomieszczeniach kuchennych sprawdzają się bardzo dobrze. Są odporne na wilgoć, łatwo się je czyści. Dostępne w wielu wzorach i kolorach, dlatego z łatwością dopasujemy je do każdego wnętrza.

 

Drewno

Drewno to klasyka, a drewniana podłoga zawsze prezentuje się bardzo elegancko. Jest to materiał wymagający – o drewnianą podłogę należy odpowiednio dbać, inaczej będzie źle znosić wilgoć i wysokie temperatury.

 

Kamień i gres

Kolejnym sposobem na podłogę w kuchni jest naturalny kamień oraz gres. Jest to trwałe i efektowne rozwiązanie. Polerowany gres bardzo dobrze się prezentuje – dodatkowo rozświetla przestrzeń.

 

Wykładzina

Wiele osób krzywi się na samą myśl o wykładzinie w kuchni. Tymczasem to rozwiązanie posiada nadal szerokie grono odbiorców. Materiał ten jest odporny na wilgoć i łatwo się go czyści. Dostępna w wielu wzorach i kolorach. Podłoga to nieodłączny element każdej kuchni. Powinna nie tylko dobrze się prezentować, ale też spełniać podstawowe funkcje. Przed zakupem warto określić to, na czym zależy nam najbardziej i wybrać materiał, który spełni nasze oczekiwania.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Otwórz się! Na sekrety kuchni otwartej!


Ostatnio to jedno z bardziej popularnych rozwiązań. Jest nie tylko modne i estetyczne,...

4 kroki do zmywarki idealnej – mycie ręczne odchodzi w...


Kiedyś kobiety musiały walczyć ze stertą naczyń po obiedzie – dziś, mamy od...

Uszkodzony elektrozawór w zmywarce – objawy


Zmywarka to urządzenie, bez którego trudno wyobrazić sobie nasze codzienne...