Stylowe i Nowoczesne Aranżacje Kuchenne | Porady Max Kuchnie
Stylowe i Nowoczesne Aranżacje Kuchenne | Porady Max Kuchnie
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Aranżacje Kuchnia wprost z salonu mebli kuchennych. Warto?

ARANŻACJE


Kuchnia wprost z salonu mebli kuchennych. Warto?

Każdy marzy o pięknej, gustownie urządzonej kuchni, w której wszystko będzie ze sobą współgrało, będąc jednocześnie funkcjonalne i użyteczne. Jeśli nie mamy doświadczenia w urządzaniu i aranżacji wnętrz, możemy mieć spory problem z właściwym zaprojektowaniem kuchni. Czy zatem warto powierzyć to zadanie profesjonalistom ze Studia Kuchni?

Niełatwe zadanie

Nowoczesna kuchnia, bez względu na to w jakim stylu jest urządzona, musi spełniać szereg zadań i warunków, jakie stawiają przed nią użytkownicy. Jest sercem każdego domu, nie może więc być byle jaka, niepraktyczna, brzydka. Powinna zapraszać do swego wnętrza, sprawiać, że przebywanie w niej będzie frajdą i prawdziwą przyjemnością nie tylko dla domowników, ale też dla przybyłych gości. Dobrze jest się więc zastanowić, czy jesteśmy w stanie podjąć się takiego wyzwania i czy samodzielnie sprostamy mu w stu procentach. W razie wątpliwości, można skorzystać z pomocy architektów i projektantów, dla których aranżacje wnętrz, w tym pomieszczeń kuchennych, nie stanowią problemu. Zanim się jednak zdecydujemy na tego typu usługi, warto poznać plusy i minusy takiego rozwiązania.
 

Zalety

 • Doświadczenie. Salony mebli kuchennych specjalizują się w projektowaniu i planowaniu tak specyficznych pomieszczeń, jakim są kuchnie, dlatego posiadają spore doświadczenie pozwalające na tworzenie niesamowitych aranżacji z zachowaniem użytecznej funkcji kuchennych mebli.
 • Wiedza. Architekt wnętrz zwykle może pochwalić się kierunkowym wykształceniem, zamiłowaniem do sztuki, specyficzną percepcją i wyobraźnią przestrzenną. Takie cechy pozwalają mu na świeże, przyszłościowe spojrzenie na naszą kuchnię i stworzenie projektu spójnego, pięknego, a jednocześnie ergonomicznego.
 • Wyobraźnia. Profesjonalny projektant zna się też na stylistyce wnętrz, możemy więc być pewni, że jego projekt nie będzie przypadkowy, że w naszej kuchni nie znajdą się elementy do siebie nie pasujące czy kiczowate (chyba, że później sami je do niej przemycimy)
 • Dokładność obliczeń. Zaprojektowanie mebli do kuchni, szczególnie tych do zabudowy wymaga też sporej wyobraźni przestrzennej, nieco matematycznego umysłu pozwalającego dokonać dokładnych obliczeń wymiarów poszczególnych szafek, blatów czy frontów. Konieczność zachowania odpowiednich dystansów pomiędzy frontami, szufladami czy sprzętami AGD również jest istotna i niewłaściwie zaplanowana może wpływać na późniejszy, niezadowalający komfort użytkowania kuchni.
 • Spójność projektu. Zwykle architekt wnętrz projektuje kuchnię całościowo, nie skupiając się jedynie na zabudowie meblowej. Dzięki swemu doświadczeniu i poczuciu smaku jest też w stanie doradzić inwestorowi odpowiedni dobór kolorów, oświetlenia, a nawet rodzaj materiałów wykończeniowych na ściany i podłogę. Mamy więc gwarancję pełnej, całościowej usługi.
 • Zgodność z normami. Fachowcy z profesjonalnych Studiów Kuchni zadbają też o takie rozplanowanie lokalizacji poszczególnych elementów kuchni i sprzętów AGD, by można je bez problemu podłączyć do istniejących instalacji: elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, wentylacyjnej czy gazowej. Co ważne, specjaliści znają też obowiązujące przepisy i wymogi w zakresie montażu sprzętów, nie musimy się więc obawiać, że okap będzie podłączony do niewłaściwego komina, a woda w zlewozmywaku nie będzie spływać tak, jak powinna.
 • Rabaty na AGD. Z reguły salony mebli kuchennych umożliwiają swym klientom zakup sprzętów AGD w promocyjnych cenach lub z dużymi rabatami, co ma niebagatelny wpływ na koszt całej kuchennej aranżacji.
 • Profesjonalizm wykonania. Wykonawcy zatrudniani w Studiach Kuchni nie tylko profesjonalnie zamontują kuchenne meble, w razie potrzeby są też w stanie przerobić istniejące instalacje, dobudować lub zburzyć działowe ścianki, podłączyć dodatkowe oświetlenie. Prace takie wykonują osoby specjalnie do tego przeszkolone, legitymujące się odpowiednimi uprawnieniami, mamy więc pewność, że wszystko będzie wykonane zgodnie z najnowszymi wymogami i przepisami prawa budowlanego.
 • Gwarancja i serwis. Salony mebli kuchennych z reguły udzielają też gwarancji na swe produkty i usługi, możemy więc być pewni, że szafki wykonane są solidnie, a w razie jakichkolwiek problemów, zawsze można liczyć na serwis.

Wady

 • Czas realizacji. Niektóre studia kuchni, szczególnie te najbardziej renomowane, ze względu na dużą liczbę zamówień, potrzebują trochę czasu na realizację projektu. Jeśli się więc nam nie spieszy, warto poczekać mając gwarancję fachowej obsługi i wykonawstwa.
 • Brak komunikacji. Zdarza się, że architekt wnętrz nie bierze pod uwagę lub nie rozumie sugestii inwestora co do ostatecznego wyglądu kuchni. W takim wypadku projekt zabudowy może się okazać nietrafiony i nie do zaakceptowania przez właściciela kuchni. W końcu to on ma się dobrze czuć w pomieszczeniu i to do niego powinno należeć ostatnie słowo.
 • Koszty. Decydując się na profesjonale usługi studia kuchni, warto liczyć się z niemałymi kosztami. Wybór materiałów najwyższej jakości, liczne spotkania z inwestorem, a przede wszystkim zaprojektowanie i realizacja kuchennej aranżacji kosztuje, ale czasem warto poczynić taki wydatek, by móc w pełni cieszyć się swą piękną, funkcjonalną i dobrze zaprojektowaną kuchnią.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Gdzie co rozmieścić, czyli jak zadbać o kuchenny...


By w pomieszczeniu kuchennego przeznaczenia funkcjonowało nam się sprawnie oraz...

Plastik czy szkło? W czym lepiej przechowywać żywność?


Obecne czasy zmuszają nas do przechowywania produktów spożywczych. Pośpiech, robienie...

Co gdzie trzymać w kuchni?


Podczas projektowania kuchni warto przewidzieć nie tylko układ samych szafek w...