Kuchenne Wnętrza - Topowe Aranżacje | Porady Max Kuchnie
Kuchenne Wnętrza - Topowe Aranżacje | Porady Max Kuchnie
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Aranżacje Wnętrza Forma pośrednia, czyli kuchnia częściowo...

Wnętrza


Forma pośrednia, czyli kuchnia częściowo otwarta

Kuchnia w stylu otwartym jest z pewnością dużo bardziej nowoczesna, zwiększa dostępną przestrzeń domową, zaś zamknięta pozwala na ukrycie bałaganu i zablokowanie przepływu nieprzyjemnych zapachów z pokoju do pokoju. Wahając się, który z tych modeli aranżacyjnych ostatecznie wprowadzić w życie, warto wziąć pod uwagę jeszcze pewną formę pośrednią, jaką jest kuchnia częściowo otwarta i w połowie zamknięta.

Na zdjęciu: Studio Vente

Dla nieprzekonanych

 

To jest bardzo dobry model zagospodarowania pomieszczenia kuchennego u tych lokatorów, którzy nie mogą się jednoznacznie zdecydować, którą z koncepcji wybrać. Ten swego rodzaju złoty środek pozwala na to, aby po pierwsze nie robić z kuchni małej klitki i poszerzyć ją optycznie, likwidując drzwi i ściankę działową, po drugie z kolei daje sposobność częściowego odgrodzenia lokum od salonu, który ma stanowić pomieszczenie reprezentacyjne. W kuchni całkiem otwartej nie ma możliwości schowania sterty brudnych talerzy czy zahamowania przeniku aromatów unoszących się nad garnkiem z gotowanym obiadem. Przy blokadzie w postaci na przykład zwyczajnej ścianki, dylematy wyżej wymienione znikają. Nieprzyjemne zapachy pozostają w kuchennym zaciszu, z kolei przed gośćmi zapraszanymi do salonu możemy ukryć rozgardiasz.

 

Jak to zrobić w praktyce?

 

Jednym z często stosowanych trików designerskich jest połączenie kuchni z salonem właśnie w sposób częściowo otwarty i częściowo zablokowany poprzez wbudowanie małej ścianki, która nie będzie tak masywna jak wielki mur oddzielający pokoje w obiektach całkiem zamkniętych, ale mimo wszystko pozwoli na odgrodzenie wnętrza od wnętrza. Warto też zainwestować w przesuwne drzwi, które są dostępne na rynku meblarskim zarówno w opcjach nowoczesnych i innowacyjnych, jak także w oparciu o klasyczność wystroju. Można je w razie potrzeby zsuwać i rozsuwać, pokazując na salon dokładnie to, co chcemy i kiedy chcemy. Nie jest to rozwiązanie ani drogie ani trudne do zaplanowania, wystarczy tylko przemyśleć czy taki wariant wchodzi w grę zanim postanowimy wykonać roboty budowlane. Poza tym, pamiętajmy także o tym, że taka niewielka nawet rozmiarowo ścianka działowa między pokojem reprezentacyjnym a kuchnią przyda się ze względów praktycznych – można na niej umieścić sprzęt w postaci chociażby lodówki, która zawsze psuje estetykę malutkich wnętrz kuchennych, zajmując sporą przestrzeń. Na takim murku nie ma też kłopotu z montażem szafek, na których będą garnki czy nawet słoiki z przetworami.

 

Kolorystyka w zgodzie z konstrukcją

 

W zależności od tego czy zdecydujemy się ostatecznie na kuchnię częściowo otwartą z drzwiczkami przesuwnymi czy murkiem, powinniśmy nie zapominać, że to właśnie do tych elementów trzeba dostosować stylizację całego pomieszczenia, w tym również kolorystykę. Przy wyborze opcji ze ścianką działową musimy mieć na względzie fakt, że wnętrze będzie dużo mniej przestronne a zatem znacznie ciemniejsze. Nie przytłaczajmy go zatem ponurymi barwami. Ściany powinny być jasne, pastelowe, takie aby sprawiały optyczne złudzenie dużej przestrzeni do wykorzystania. Kiedy natomiast zamontujemy przesuwne drzwiczki, kuchnia będzie mogła w każdym momencie funkcjonować, jako całkiem otwarta, dlatego też tonacje kolorystyczne i nurty stylizacyjne możemy wybierać indywidualnie, jak tylko nam się podoba i na ile pozwala nam zasobność naszych portfeli.

Komentarze


4.00/5 1 1
4
beata

Mam podobną kuchnię tylko połączoną z mini jadalnią. Jest bardzo praktyczna i funkcjonalna. Czasami zastanawiam się nad postawieniem mini wyspy, ale wydaje mi się, że wtedy urok mojej mini kuchni pryśnie. Jak na razie jestem zadowolona, może przy kolejnym remoncie wymyśle cos ciekawego :D

Zobacz również


Moda na biały stół w kuchni – hit czy kit?


Od jakiegoś czasu, jasne minimalistyczne wnętrza cieszą się ogromną popularnością....

Wykładzina sposobem na podłogę w kuchni


Być może dla niektórych wyda się to trochę dziwne, ale jakiś czas temu na...

Designerskie inspiracje


Przygotowaliśmy dla Was relację z jednych z najbardziej popularnych targów designu...