Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Bateria do kuchni – jak wybrać tą najlepszą?

Porady

Bateria do kuchni – jak wybrać tą najlepszą?

Ulubione0

Często zdarza się, że w całym wirze planowania i urządzania kuchni, zapominamy o mniejszych i pozornie nieważnych elementach. Bateria kuchenna – korzystamy z niej nawet kilkadziesiąt razy w ciągu dnia. Jak to jest, że nie przywiązujemy większej uwagi do jej wyboru? Przecież odpowiedni model, będzie odgrywał ogromną rolę podczas użytkowania – jak więc go wybrać? Na co zwrócić uwagę? Co jest ważne podczas wybierania baterii kuchennej?

Szeroki asortyment baterii kuchennych
Okazuje się, że wybór baterii kuchennej wcale nie jest taki prosty. Ilość dostępnych modeli potrafi przyprawić o zawrót głowy. Poszczególne baterie różnią się między sobą wyglądem, wielkością, formą, designem, a także funkcjonalnością. Tak naprawdę możemy znaleźć baterie, które będą pasować do każdej aranżacji kuchennej. Możemy spotkać i tradycyjne, jak i bardziej oryginalne modele – na przykład stylizowane w klimaty retro. Jak wiemy, to nie wygląd baterii jest najważniejszy – najpierw powinniśmy zwrócić uwagę na jej jakość i trwałość – by posłużyła nam przez długie lata.


Kupujemy baterie do kuchni – na co musimy zwrócić uwagę?

• Montaż baterii
Baterie możemy podzielić ze względu na sposób montażu. Okazuje się, że bardzo często o wyborze konkretnej baterii decyduje właśnie ten 'parametr'. Konsumenci najczęściej wybierają baterie stojące. Montuje się je na blacie lub na zlewozmywaku. Woda doprowadzona jest do baterii stojącej za pomocą wężyków – zarówno montaż, jak i wymiana są bardzo proste. Inaczej sprawa ma się w przypadku baterii naściennych, które montowane są bezpośrednio przy ścianie.

• Wylewka
Ważny jest nie tylko rodzaj montażu baterii, ale też wylewka. Wylewka decyduje o tym jaki kształt będzie miała bateria, a więc bezpośrednio wpływa na komfort korzystania z urządzenia. Wylewka powinna być uzależniona od tego, w jaki sposób najczęściej korzystamy z kranu – aby dopasować baterię do naszych potrzeb. Oczywiście nie bez znaczenia jest miejsce, w którym znajdzie się zlew. Do wyboru mamy wylewki ruchome, nieruchome, wyciągane i składane. Jaką wybrać? Czym charakteryzują się poszczególne wylewki?
Pierwszą grupę wylewek stanowią wylewki nieruchome – trzeba zaznaczyć, że jest ona mało praktyczna. Ze względu na łatwy dostęp i niską cenę są dość często wybierane, jednak nie są wygodne podczas zmywania. Druga grupa to wylewki ruchome. Są one wygodniejsze, niż modele nieruchome. Zazwyczaj, są one montowane w zlewach dwukomorowych – na samym środku. Najwygodniejsze w użytkowaniu są wylewki z grupy trzeciej – wylewki wyciągane. Takie baterie wyposażone są w kilkunastocentymetrowego węża, który umożliwia wygodne zmywanie naczyń.

• Uchwyt
Decydujemy nie tylko o rodzaju wylewki, ale też o tym, czy bateria ma mieć jeden, czy dwa uchwyty. Wiele osób woli baterie jednouchwytowe – są wygodniejsze w użytkowaniu.
Bateria to bardzo ważny element każdej kuchni. Nawet jeśli mamy zmywarkę i sami zmywamy dość sporadycznie, to bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiednią, która będzie dobrze dopasowana do naszych potrzeb.

Zobacz również

Nowoczesne technologie w sprzętach AGD

Nowoczesne technologie w sprzętach AGD

Oby jak najłatwiej Podstawą sprzętu kuchennego jest jego funkcjonalność. Nie ma mowy o tym,...

Podział na strefy w kuchni. Dlaczego warto?

Podział na strefy w kuchni. Dlaczego warto?

Dobra organizacja w kuchni to podstawa. Dzięki właściwemu rozmieszczeniu poszczególnych szafek i...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena