Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Bateria do kuchni, jaki model wybrać?

Porady

Bateria do kuchni, jaki model wybrać?

Ulubione0

Bateria pomimo swoich niewielkich rozmiarów jest dość istotnym elementem w każdej kuchni. Korzystamy z niej średnio kilkadziesiąt razy dziennie, dlatego jej odpowiedni wybór wpływa na komfort podczas jej użytkowania. Jak wybrać model, który spełni nasze oczekiwania, a dodatkowo będzie dobrze się prezentował?

Do wyboru do koloru?
Producenci dbają o to, aby wybór nie był taki prosty. Na rynku znajdziemy mnóstwo modeli, które różnią się między sobą formą, wyglądem oraz funkcjonalnością. Z jednej strony to dobrze – każdy znajdzie model, który idealnie wpasuje się w klimat jego kuchni, z drugiej strony jednak im więcej możliwości, tym wybór jest trudniejszy. Wygląd oczywiście jest ważny – bateria będzie bowiem cały czas na wierzchu, jednak szczególną uwagę należy zwrócić na odpowiednią jakość baterii.

Przede wszystkim zwróć uwagę na sposób montażu
Często to właśnie sposób montażu decyduje o naszym wyborze. Najbardziej popularne są baterie stojące, które są montowane na zlewie lub na blacie tuż obok. Woda doprowadzana jest do baterii za pomocą specjalnych wężyków. Montaż baterii tego typu (podobnie jak wymiana) jest bardzo prosta, dlatego właśnie baterie stojące mają znaczną przewagę nad konkurencją. Inną propozycją są baterie naścienne, które mocuje się bezpośrednio do ściany.

I... wylewka!
Bardzo ważną kwestią jest również wylewka. To ona bezpośrednio wpływa na to, jaki kształt będzie miała bateria i czy korzystanie z niej będzie wygodne i komfortowe. Przed podjęciem decyzji warto zastanowić się i przemyśleć to, w jaki sposób najczęściej korzystamy z kranu. Powinniśmy wybrać taki model, który będzie dopasowany do naszych potrzeb. Istotne jest również miejsce w którym będzie stał zlew. Wylewka może być ruchoma, nieruchoma, składana lub wyciągana – wszystko zależy tak naprawdę tylko od nas.

Wylewka nieruchoma stanowi dobrą podstawę dla baterii stojących.
W rzeczywistości i codziennym użytkowaniu może okazać się mało praktyczna a korzystanie z niej może być mało wygodne. Jest to dość tanie rozwiązanie, dlatego właśnie jest bardzo często wybierana. Jeżeli już decydujemy się na takie rozwiązanie, to warto zastanowić się nad dobrym miejscem dla zlewu – aby uniknąć zachlapywania.

Bardziej przyjazną wylewką, jest wylewka ruchoma.
Jest tona bardziej funkcjonalna i to właśnie ona jest najczęściej wybierana. Jest ona montowana zazwyczaj w zlewozmywakach dwukomorowych na samym środku.
Najlepszym rozwiązaniem dla osób które bardzo często myją naczynia będzie wylewka wyciągana. Tego typu bateria posiada kilkunastocentymetrowego węża, który pozwala swobodnie spłukać naczynia oraz całą komorę zlewu. Jest to z pewnością najbardziej lubiane i najczęściej wybierane rozwiązanie.

Zobacz również

Czy szklany blat w kuchni to dobry pomysł?

Czy szklany blat w kuchni to dobry pomysł?

Szkło jako materiał warty uwagi Nie można zaprzeczyć temu, że szkło jest wyjątkowo efektownym...

Oświetlenie w kuchni. Poradnik w pigułce

Oświetlenie w kuchni. Poradnik w pigułce

Oświetlenie w kuchni W kuchni potrzebne jest zróżnicowane oświetlenie by konkretne obszary i...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena