Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Bateria kuchenna - na co należy zwrócić uwagę?

Porady

Bateria kuchenna - na co należy zwrócić uwagę?

Ulubione0

Na efektywność, funkcjonalność i wygodę kuchni składa się mnóstwo elementów. Rodzaj i wielkość zabudowy, sprzęty gospodarstwa domowego, podłoga, kolory ścian. Wszystko zazwyczaj dobierane jest z wielką starannością i dbałością o szczegóły. Urządzając kuchnię, trzeba pamiętać o wygodzie, funkcjonalności, bezpieczeństwie... Nawet jeśli początkowo wybór baterii do kuchni wydaje się banalnie prosty, to w późniejszym rozrachunku może okazać się ważną decyzją. Bateria to nieodłączny element każdej kuchni, bo nie jesteśmy w stanie z niej zrezygnować. Z pewnością będzie często eksploatowana, nawet kilkadziesiąt razy dziennie. Na co więc warto zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Dobra bateria kuchenna to nie tylko ozdoba naszej kuchni, ale przede wszystkim wygoda. Ze zlewu korzystamy kilkanaście,
a nawet kilkadziesiąt razy w ciągu dnia. Myjemy ręce, produkty żywnościowe, nalewamy wody do czajnika czy myjemy naczynia.
Z baterii kuchennej korzysta się cały czas, dlatego musi być wygodna, funkcjonalna i dostosowana do naszych wymagań i przyzwyczajeń. W poniższym artykule podpowiemy, na co warto zwrócić uwagę.

• Wylewka baterii
Podczas wybierania baterii do kuchni, istotną kwestią jest wylewka. To właśnie ona decyduje o tym, jaki kształt będzie miała nasza bateria kuchenna oraz czy codzienne korzystanie z niej będzie wygodne. Zanim więc wybierzemy baterie do naszej kuchni,
warto zastanowić się pod jakim kątem będziemy z niej najczęściej korzystać. Bateria powinna być dopasowana do naszej kuchni,
a także do naszych potrzeb. Nie bez znaczenia jest także miejsce, w którym będzie znajdował się zlew.


• Rodzaje wylewek
Wylewka ruchoma jest z pewnością najbardziej funkcjonalnym rozwiązaniem. Najczęściej montuje się ją w zlewach dwukomorowych na samym środku.
Dla osób, które nie mają zmywarki i wszystkie naczynia myją ręcznie, poleca się wylewki wyciągane. Taka bateria kuchenna wyposażona jest kilkunastocentymetrowego węża, a więc w razie potrzeby można go wyjąć i opłukać dokładnie cały zlew lub większy garnek.
Nieruchoma wylewka to dobra podstawa dla stojących baterii. W przypadku baterii kuchennych może okazać się za mało praktyczna.


• Sposób montażu
Do wyboru mamy baterie stojące lub baterie naścienne. Baterie stojące są najbardziej popularnymi bateriami. Są one montowane bezpośrednio na zlewie lub tuż obok na blacie. Sam montaż oraz ewentualna wymiana przebiega bardzo szybko i sprawnie.
Inną opcją są baterie naścienne. Tego typu baterie kuchenne montuje się bezpośrednio do ściany. Tutaj proces montażu jest bardziej pracochłonny i skomplikowany, podobnie jak z wymianą. Często to właśnie sposób montażu w głównej mierze decyduje
o naszym wyborze.

Zobacz również

Starcie gigantów – płyta indukcyjna kontra płyta ceramiczna, która sprawdza się lepiej?

Starcie gigantów – płyta indukcyjna kontra...

Indukcja się opłaca, czyli zalety gotowania na płycie indukcyjnej Hitem ostatnich lat...

Czym jest kompostownik kuchenny? Czy warto go kupić?

Czym jest kompostownik kuchenny? Czy warto go...

Kompostownik kuchenny – pojemnik na odpadki Myśląc o kompoście, wiele osób wyobraża sobie...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena