Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
INFOLINIA: 
17 777 39 20
Strona główna Porady Bateria z termostatem – najwygodniejsza bateria...
Porady

Bateria z termostatem – najwygodniejsza bateria na rynku?

W dzisiejszym artykule pod lupę weźmiemy baterię termostatyczną. Okazuje się, że ta bateria zyskuje coraz większe uznanie wśród konsumentów. Jest wygodna w użytkowaniu, bezpieczna i... umożliwia nam dopasowanie temperatury wody do własnych potrzeb. Czym różni się od zwykłych baterii? Czym zyskuje przewagę?
Już po samej nazwie 'bateria termostatyczna' można domyśleć się, że ma ona coś wspólnego z temperaturami. Tego typu bateria jest nieco droższa od standardowych modeli, jednak za wygodę się płaci.

Za co dokładnie płacimy?

 

Omawiana bateria posiada termostat. Jest on odpowiedzialny za mieszanie zimnej i gorącej wody w odpowiednich proporcjach – otrzymujemy w ten sposób pożądaną przez nas temperaturę wody. Koniec z kilkuminutowym ustawianiem wody – z kranu od razu leci woda o ustawionej przez nas temperaturze!

 

Bateria z termostatem – sposób na oszczędność

 

Pomimo tego, że sama bateria z termostatem jest nieco droższa, niż zwykłe modele, to w finalnym rozrachunku jest tańsza. Chcąc porównać koszty eksploatacji, modele z termostatem są bardziej oszczędne, dlaczego? Wynika to z szybszej 'dostępności' wody o pożądanej temperaturze. Ustawienie odpowiedniej wody za pomocą zwykłej baterii zazwyczaj zabiera trochę czasu. Najpierw leci za zimna, później za gorąca... Wbudowany termostat sam reguluje temperaturę wody i już po trzech sekundach z kranu leci odpowiednia woda. Wyniki badań pokazują, że zamontowanie baterii termostatycznej w kuchni pozwala zaoszczędzić nawet 40% wody. Dodatkowo – zyskujemy też czas!

 

Bateria z termostatem – sposób na bezpieczeństwo

 

Gorąca woda jest bardzo niebezpieczna – zwłaszcza dla dzieci, które są ciekawe świata. Ile razy zdarzyło wam się, że maluch samodzielnie włączył wodę i mało brakowało, aby doszło do poparzenia? Bateria z termostatem wyposażona została w specjalny ogranicznik. Maksymalna temperatura może osiągnąć 38 stopni Celsjusza, dzięki czemu ryzyko oparzenia jest zminimalizowane.

 

Bateria termostatyczna – łatwa w obsłudze

 

Bateria z termostatem posiada dwa pokrętła. Jedno służy do ustawienia odpowiedniej temperatury, drugim regulujemy wielkość strumienia. Najlepiej raz ustalić temperaturę odpowiednią dla wszystkich domowników, wtedy korzystanie z urządzenia będzie jeszcze bardziej komfortowe. Na pierwszy rzut oka bateria z termostatem nieznacznie różni się od tradycyjnych baterii. Podobnie jak tamte – mogą mieć różne wymiary oraz kształty. Coraz więcej osób decyduje się na baterie termostatyczne, ponieważ są one dobrym sposobem na zwiększenie bezpieczeństwa w kuchni, a także pomagają zaoszczędzić nawet 40% wody. Termostat sam reguluje temperaturę wody, a więc nie tracimy czasu na jej ustawianie.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Ritter


Firma Ritterwerk została założona w roku 1905 w Bawarii w pobliżu Monachium. W 1935...

Solidna podstawa czyli kuchenna podłoga


Wydawać by się mogło, że podłoga, szczególnie w kuchni, pełni marginesową rolę. W...

Czym jest kiełkownica? Czy warto ją kupić?


Kiełki to rośliny we wczesnej fazie wzrostu, które cieszą się coraz większą...