Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Chwyć dobrze – czyli wszystko o uchwytach do...

Porady

Chwyć dobrze – czyli wszystko o uchwytach do kuchni

Ulubione0

Na finalny wygląd i odbiór kuchni wpływa wiele czynników. Kolory ścian, meble, sprzęt AGD – wszystko składa się na jedną całość. Dodatki i małe szczegóły również odgrywają bardzo ważną rolę. Bardzo ważnym elementem są także uchwyty do szafek. To tak naprawdę właśnie one dopełniają całość. Muszą być i ładne i wygodne... jak je wybrać?

Najważniejszy jest styl
Dobór uchwytów oczywiście powinien być uzależniony od charakteru oraz stylu naszej kuchni. Inne uchwyty pasują do kuchni rustykalnej, inne do kuchni romantycznej a jeszcze inne do nowoczesnej i minimalistycznej zabudowy. Zazwyczaj mówi się, ze do minimalistycznych kuchni najbardziej pasują uchwyty o podobnej – minimalistycznej stylistyce. Powinny być proste i geometryczne. Przykładem uchwytów 'idealnych' mogą być długie srebrne relingi. Oczywiście można wybrać także uchwyty w formie gałki, jednak powinna mieć ona nowoczesną i minimalistyczną formę. Porcelanowe, często zdobione tradycyjne gałki świetnie wpasują się w klimaty kuchni wiejskiej czy rustykalnej. Jeżeli uchwyty dostępne w sklepach nam nie odpowiadają, zawsze możemy zamówić nietypowe uchwyty robione na zamówienie. Wtedy, możemy stworzyć dowolne uchwyty, które będą dopasowane do naszych potrzeb pod każdym względem.

 

Śruby wbrew pozorom są ważne
Liczy się nie tylko wygląd, ale również sposób montażu uchwytów. Musimy liczyć się z tym, że pewnego dnia dotychczasowe uchwyty mogą nam się najzwyczajniej w świecie znudzić. W takich przypadkach ważna będzie możliwość wymiany na inne modele. Możemy wybrać gałki, które są montowane za pomocą jednej śruby lub dwóch. Śruby mają różny rozstaw, aby móc dopasować wielkość do szerokości szuflady lub szafki do której uchwyty będą mocowane. Inną formą odznaczają się uchwyty listwowe, które są dość dyskretne. Są one mało widoczne, a ich wielkość można dopasować do frontów kuchennych. Są one montowane przy pomocy dwóch śrub. W razie wymiany powinniśmy zatem kierować się nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim rozstawem poprzednich otworów.

 

Funkcjonalność zawsze na pierwszym miejscu
Uchwyty meblowe to nie tylko element dekoracyjny – to przede wszystkim element, za pomocą którego otwieramy szafki i szuflady. Muszą być wygodne i umożliwiać szybkie i komfortowe otwieranie frontów kuchennych. Podczas wizyty w sklepie powinniśmy każdy interesujący nas uchwyt wypróbować. Należy sprawdzić jak leży w dłoni, czy jest wygodny i czy łatwo się je trzyma. Początkowo może się to wydawać śmieszne, jednak z tymi uchwytami będziecie mieć do czynienia przez kilka dobrych lat, dlatego warto zwracać uwagę nie tylko na ich wygląd. Powinny być również solidne i trwałe. Dobrej jakości uchwyty z pewnością posłużą nam bezawaryjnie przez dobrych kilka lat, a ich wymiana nie będzie konieczna.

Zobacz również

Nowoczesne spojrzenie na kuchenkę

Nowoczesne spojrzenie na kuchenkę

Dziś powoli znikają – kuchenki gazowe Jeszcze kilkanaście lat temu każdy dałby się pokroić...

Czy warto inwestować w zmywarkę?

Czy warto inwestować w zmywarkę?

Pomocnica doskonała Zmywarki przekonują do siebie coraz szersze rzesze gospodarzy i gospodyń...
Komentarze (1)
1
Gość
matilde
2017-03-16 12:25:17

Ja tam jestem fanką frontów oraz szuflad otwieranych jedynie za pomocą dotyku. Chociaż uchwyty, nie powiem, też mają swój urok.

Twój komentarz
Ocena