Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Chwytaj dobrze, czyli jak wybrać najlepszy uchwyt...

Porady

Chwytaj dobrze, czyli jak wybrać najlepszy uchwyt do mebli w kuchni

Ulubione0

W każdej kuchni, bez względu na jej aranżację, znaczącą rolę odgrywają detale. To właśnie te małe, na pozór mało ważne elementy dopełniają całość, oraz nadają charakter wnętrzu kuchennego pomieszczenia. Wiele osób twierdzi, że najważniejszy jest kolor ścian oraz meble, jednak w rzeczywistości, to malutkie szczególiki odpowiedzialne są za efekt końcowy. Przykładem małych, a znaczących elementów są uchwyty szafek kuchennych. Odpowiednio dobrane korzystnie wpływają na ogólny wygląd mebli oraz kuchni. Wybór oraz ilość modeli jest tak ogromna, że potrafi wprowadzić w zakłopotanie, jak więc wybrać dobrze?

Do wyboru, do koloru czyli szeroki wybór uchwytów
Wybór uchwytów jest naprawdę ogromny, dlatego jeśli ktoś uważa, że jest to banalna sprawa to się myli. Szeroki asortyment uchwytów sprawia, że możemy je dopasować do każdego wnętrza, urządzonym w każdym stylu. Bardzo często to właśnie one, odpowiedzialne są za finalny wygląd kuchennego wnętrza. Ilość możliwości, wzorów, kolorów i rozmiarów potrafi przyprawić o zawrót głowy – przygotuj się na szok!

 

Odrobina klasyki
Wybierając uchwyty klasyczne mamy ogrom możliwości. W tej grupie uchwytów znajdziemy te najbardziej różnorodne modele – zarówno pod względem form, jak i wzorów. Mogą być one montowane na różnych wysokościach – w poziomie i w pionie. Najczęściej uchwyty klasyczne mocowane są za pomocą śrub. Cenione są za łatwy i szybki montaż i demontaż – w każdej chwili możemy je wymienić. Jeżeli chodzi o kształt, to uchwyty klasyczne możemy podzielić na klamki, gałki i relingi. Klamki mają formę swobodnie zwisających kołatków – są niewielkie i przymocowane za pomocą śrub. Gałki charakteryzują się okrągłą formą a wyglądem przypominają modele występujące w drzwiach zamiast klasycznych klamek. Relingi są to podłużne rurki, które mogą różnić się sposobem wykończenia oraz wielkością.

 

Uchwyty listwowe
Uchwyty listwowe, inaczej zintegrowane są montowane w górnej części frontu każdej szafki. Tutaj, zmiana uchwytów nie jest już taka prosta jak przy uchwytach klasycznych. Te, montuje się na stałe. Cechują się tym, że nie zaburzają gładkiej powierzchni frontów – idealnie się z nią komponują.

 

Uchwyty – funkcjonalna ozdoba każdej kuchni
Warto zaznaczyć, że wszystkie znajdujące się w kuchni mechanizmy są znacznie częściej używane, niż te, które zamontowane są w meblach w pozostałych pomieszczeniach w domu. Z tego względu należy wybrać produkty dobrej jakości, aby służyły jak najdłużej. Uchwyty muszą być funkcjonalne – dlatego przed zakupem należy każdy uchwyt przymierzyć do dłoni i sprawdzić, czy łatwo i dobrze się go chwyta. Uchwyty to nie tylko ozdoba – to przede wszystkim element, który umożliwia nam swobodne otworzenie szafek i szuflad. Oczywiście najlepiej będą prezentowały się uchwyty, które będą pasowały do stylu, w którym urządzona jest nasza kuchnia.

Zobacz również

Wybieramy zmywarkę – lepiej zdecydować się na większy czy mniejszy model?

Wybieramy zmywarkę – lepiej zdecydować się na...

Szerokość zmywarki = pojemność zmywarki Podczas wyboru zmywarki, jednym z ważniejszych...

Nowy Magazyn Max Kuchnie już w sprzedaży!

Nowy Magazyn Max Kuchnie już w sprzedaży!

Patrząc na coraz to kolejne realizacje naszych studiów Max Kuchnie, możemy stwierdzić, że...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena