Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024/25 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Czas na gofry, czyli jak kupić dobrą...

Czas na gofry, czyli jak kupić dobrą gofrownicę?

Pyszne gofry – z bitą śmietaną i owocami, dżemem lub w wersji wytrawnej – na ostro, z warzywami i kurczakiem. Aż ślinka cieknie prawda? Gofry to nie tylko ulubiony przysmak naszych dzieci – to również dobra alternatywa posiłku czy deseru także dla nas! Aby wykonać dobre gofry potrzebujemy dwóch rzeczy:: dobrego przepisu i odpowiedniego sprzętu. Po przepis powinniśmy udać się do babci, mamy lub cioci – wieloletnie, sprawdzone przepisy często sprawdzają się najlepiej, a po gofrownicę musimy udać się do sklepu. Jaką gofrownicę wybrać? Jaka gofrownica jest najlepsza?

Przede wszystkim moc gofrownicy!

Jak przy większości sprzętów AGD jednym z ważniejszych parametrów na które warto zwrócić uwagę jest moc. Im wyższa moc, tym szybciej gofrownica będzie się nagrzewać, czyli nasze gofry będą szybciej gotowe. Najlepiej wybrać urządzenie o mocy 700-1500 W – gofrownicę o takich parametrach są bardzo szybkie, dzięki czemu przygotowanie placków zajmie nam naprawdę mało czasu.


Płyta gofrownicy – z czego powinna być zrobiona?

Oprócz mocy, równie ważnym czynnikiem przy wyborze gofrownicy jest materiał, którym pokryty są płytki. Wśród najbardziej popularnych wyróżniamy teflon, powłokę ceramiczną i żeliwo. Ważne jest, aby płytki były wykonane z materiału do którego nie będzie przywierać ciasto. Największą efektywnością wykazują gofrownice teflonowe – umożliwiają upieczenie równych, nieuszkodzonych gofrów, które bez problemu odchodzą od powierzchni. Należy jednak pamiętać, aby nie używać sztućców do przewracania – można łatwo zarysować teflon. Gofrownica żeliwna mimo większej trwałości może okazać się kłopotliwa w użytkowaniu. Ciasto łatwo przywiera do tego typu materiału, co może nieco irytować. Gofrownice z powłoką ceramiczną szybko się nagrzewają. Ciasto nie przywiera do powierzchni – uzyskujemy więc ładne, równe placki. Niestety, mycie powłoki ceramicznej nie jest takie proste, jak z powłokami teflonowymi.


Ilość, wielkość i kształt gofrów

Najbardziej popularne są kwadratowe lub prostokątne gofry. Producenci, dbając o nasze wymagania wymyślają również inne kształty – takie jak serduszka, koła czy kwiatki. Najbardziej popularne jednak są te o klasycznych formach. Możemy wybrać również wielkość gofrownicy – dostępne są wersje na dwa i cztery gofry. W zależności od tego, czy mamy dużą rodzinę – wybieramy wygodniejszą dla nas opcję.


My zgłodnieliśmy, a Wy?

Gofry należą do tych przysmaków, które nigdy się nie nudzą! Dobrze jest mieć w domu sprzęt, który umożliwi ich szybkie przygotowanie! Warto zwrócić uwagę na moc urządzenia i materiał, z którego jest wykonany. Dobra jakość zagwarantuje przyjemne przygotowywanie gofrów przez lata.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
Marzena

uwielbiamy domowe gofry, nie wyobrażam sobie niedzieli bez takiego deseru :) Wcześniej miałam taką zwykłą gofrownicę kupioną kieedyś na jakimś rynku i strasznie przywierało do niej ciasto, a tu przy nowszym modelu nic!

Zobacz również


Urban rustic, czyli jak stworzyć sielskie wnętrze w...


Czy styl rustykalny może odnaleźć się w miejskich wnętrzach? Oczywiście! Świadczy o...

Stół okrągły czy prostokątny?


Kuchenny czy jadalniany, bez względu na to w jakim pomieszczeniu stanie, jest głównym...

3 sposoby na urządzenie kuchni w stylu wiktoriańskim


Dziś pod lupę weźmiemy styl, który wywodzi się z Wielkiej Brytanii. Oczywiście...