Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Czerń w spółce z bielą

Porady


Czerń w spółce z bielą

Chcąc olśnić odwiedzających Cię gości niebanalnym designem kuchni, a jednocześnie mając na celu funkcjonalność urządzenia oraz estetykę w nowoczesnym wydaniu warto zwrócić uwagę na odpowiednie zestawienie nie tyle samych elementów meblowych wyposażających opisywane wnętrze domowego zacisza, ale przede wszystkim stosowne połączenie kolorystyczne. Bez względu na to czy dysponujemy lokum większym i przestronniejszym czy też wręcz odwrotnie – małą i ciasną klitką, zawsze rewelacyjny efekt wizualny uzyskamy poprzez kompozycję biało-czarną.

Na zdjęciu: Studio A&K

Modnie i z klasą
Generalnie nie wszystko, co jest modne pasuje do każdego jednego pomieszczenia. Wiele zależy zwłaszcza od tego, jakimi dane wnętrze odznacza się parametrami technicznymi. Przykładowo szarości, granaty czy też intensywniejsze motywy dekoracyjne zupełnie nie sprawdzają się w obiektach niewielkich wymiarami. Jest to wówczas dość kłopotliwe, aby uzyskać zadowalający efekt przestrzenności. Wnętrze staje się ponure i przy okazji mało przytulne. W przypadku również będącego na topie mixu biel plus czerń jest jednak zgoła odmiennie. Kuchnia, w której dominują elementy białe jest bardzo funkcjonalna. Czerń natomiast przełamuje tę krystaliczność aranżacyjną, dodając wyszukanej elegancji oraz luksusowości. To stylowość w ekskluzywnej postaci.

 

Bezpieczne rozwiązanie
Tak jak zabawa kolorami jest dość ryzykowna, bo czasem brak wystarczającego miejsca po prostu nas ogranicza, w kwestii urządzania kuchni biało-czarnej nie ma obaw, że design nie przypadnie nam do gustu i jedyne co, to wyrzucimy przysłowiowe pieniądze w błoto. Taka kuchnia jest przede wszystkim bardzo bezpieczna. To aranżacyjny pewniak, który wyróżnia się zwłaszcza uniwersalnością. Prezentuje się niesamowicie estetycznie. Do tego należycie wyeksponowany jest każdy, nawet najdrobniejszy detal, zatem nie musimy się przy takiej kompozycji kuchennej martwić o szczególiki w postaci chociażby dekoracji.

 

Kompozycja taktyczna
Kuchnię biało-czarną zdecydowanie można uznać za komfortową. Kiedy zastosujemy jasne elementy, które będą odpowiednio kontrastowały, ale zarazem i jednocześnie współgrały z klasyczną czernią, uzyskamy wrażenie, iż nasze wnętrze kuchenne jest dużo bardziej przestronne niż ma to miejsce w rzeczywistości. Takie złudzenie optycznego powiększenia dostępnego lokum jest bardzo trafnym i pomysłowym wariantem w przypadku kuchni niewielkich, na przykład usytuowanych w lokalach mieszkalnych standardowych miejskich bloków. Jedynym mankamentem takiego zestawienia kolorystycznego okazuje się aspekt czystości. Na białych meblach czy czarnych sprzętach dużo bardziej widoczne będą ślady po palcach, tłustości, kurz czy opary osiadające na częściach wyposażenia. By uniknąć ciągłej bieganiny ze szmatką, warto zwrócić uwagę na strukturę naszych mebli. Zalecane są powierzchnie lakierowane oraz laminowana płyta, które będą gładkie i jednolite. Możemy też pokusić się o szkło, jakie również można szybko doprowadzić do porządku.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
Mikolaj27

Ja osobiście bardzo lubię połączenie bieli z czernią - niby proste połączenie ale nie wieje przy tym nudą. U mnie pierwotny projekt kuchni zakładał wyłącznie białą kolorystykę, ale postanowiliśmy ją wzbogacić w czarne elementy - niby nie wiele, a kuchnia nabrała charakteru. Zbieram na temat jej aranżacji bardzo dużo komplementów.

Zobacz również


Jakie są standardowe wymiary szafek kuchennych?


Na ergonomię oraz wygodę użytkowania zabudowy meblowej w kuchni wpływ ma wiele...

Jak ożywić ponurą kuchnię?


Twoja kuchnia nie musi być nudna ani tym bardziej przygnębiająca swym niewyszukanym...

Kuchnia w wiejskim stylu


Urządzenie kuchni w wiejskim stylu jest dość łatwe i przyjemne, ale wymaga sporej...