Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Czy fototapeta w kuchni jest dobrym pomysłem?

Porady


Czy fototapeta w kuchni jest dobrym pomysłem?

Fototapety są bardzo popularne jeżeli chodzi o salonowe wnętrza. Często wybierane grafiki były dość tandetne i rzadko kiedy kojarzone były z czymś fajnym. Dzisiaj przeżywają swoją drugą młodość – ale w nieco lepszej odsłonie. Wysoka jakość materiałów, z których są wykonane dzisiejsze fototapety pozwalają na wykorzystanie ich także w niezwykle wymagających, kuchennych wnętrzach. Czy fototapeta może być sposobem na ciekawą aranżację naszej kuchni?

Na zdjęciu: Siemens

Rola jak dotąd nieznana
Dotychczas fototapety kojarzyły nam się z kiczem, dziś ich formy w niczym nie przypominają tych, z dawnych lat. Wprawdzie często można spotkać dawniej bardzo popularne fototapety z motywami roślinnymi, jednak dzisiaj większą popularnością cieszą się te, o tematyce abstrakcyjnej lub przedstawiające słynne duże miasta. Fototapeta już dawno przestała być tylko dekoracją wnętrza – teraz jest jej głównym elementem. To właśnie fototapetę kupuje się jako pierwszą – a resztę kuchni dopasowuje się do niej. Często fototapeta przedstawia kolaż zdjęć domowników, która jest nie tylko fajną pamiątką, ale też oryginalną formą personalizacji kuchennego pomieszczenia.

 

Najlepsze miejsce
Kuchnia jest bardzo wymagającym pomieszczeniem. Jest w niej dużo wilgoci, zmiany temperatur, ciągłe narażenie na rozlanie czy rozsypanie czegoś. Ulokowanie fototapety w tym pomieszczeniu nie jest takie proste. Najlepiej zrezygnować z pomysłu mieszczenia jej w pobliżu płyty grzewczej czy zlewu – może bowiem długo tego nie przeżyć. Najlepszym pomysłem może okazać się największa ściana w kuchni. Decydując się na fototapetę w kuchni należy pamiętać, że ona sama w sobie stanowi dość duży element dekoracyjny. Najlepiej, jeżeli wokół niej nie umieścimy zbędnych dodatków. Ona już przyciąga wzrok – wystarczy.

 

Wszystko zaczyna się od fototapety
Bez względu na to, jak duża jest nasza fototapeta sama w sobie stanowi już dużą ozdobę naszej kuchni. To co przedstawia jest niezwykle ważne – dlatego właśnie ona, powinna skupiać na sobie całą uwagę. Niezwykle ważna jest aranżacja pozostałej części kuchennego pomieszczenia. Wszystko powinno być odpowiednio dobrane, aby wraz z fototapetą tworzyć piękną, spójną całość. Kuchnia z fototapetą nie potrzebuje już dodatków! Zrezygnuj z dodatkowych dekoracji, gadżetów i bibelotów – nie twórz wrażenia bałaganu. Mniej w tym przypadku oznacza więcej, dlatego nie przesadzaj.

 

Sprytne rozwiązanie
Jak już wcześniej wspomnieliśmy, w kuchni jest kilka newralgicznych miejsc, które w większym stopniu narażone są na wilgoć czy wysokie temperatury. Nie oznacza to jednak, że jeżeli ktoś bardzo, bardzo chce to musi rezygnować z fototapety w tych właśnie miejscach. Wystarczy wybraną fototapetę umieścić za szybą hartowanego szkła – i gotowe!

Komentarze


5.00/5 2 2
5
Monia

Fototapeta w kuchni, oczywiście, że to dobry pomysł, jednak zależy jaka i czy dysponujemy odpowiednią ilością miejsca na ścianie. Na pewno nada wnętrzu oryginalnego charakteru i ciekawszego wyglądu. Jednak nie jestem pewna czy latarnia morska w kuchni to dobry pomysł.


5
Mirek

Stosując fototapetę w kuchni trzeba pamiętać, aby była wysokiej jakości. Para może mieć na nią zły wpływ. W dodatku pomieszczenie musi być duże, aby efekt wyszedł jak najlepszy! Ja jestem jak najbardziej za ;)

Zobacz również


MDF - Co to takiego?


Zapewne nie raz słyszałeś o płytach MDF. Czy wiesz dokładnie, czym one właściwie...

Jak i czym myć szafki w kuchni?


W kuchennym powietrzu unosi się nie tylko kurz, ale i cząsteczki tłuszczu, które...

LED w kuchni?


Duża efektywność, trwałość, energooszczędność. To tylko niektóre z licznych...