Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Czy połączenie kuchni z salonem to dobry...

Porady

Czy połączenie kuchni z salonem to dobry pomysł?

Ulubione0

Wiele osób decyduje się na otworzenie kuchni i połączenie jej z pokojem dziennym – najczęściej z salonem. Jest to bardzo efektowna aranżacja i sposób na powiększenie obu pomieszczeń. Taki zabieg daje nam mnóstwo możliwości, jeśli chodzi o urządzenie kuchni, salonu i świetnie się prezentuje. Czy warto łączyć kuchnię z salonem? Jakie są zalety i wady otwartej kuchni? Odpowiedzi znajdziecie w poniższym tekście.
Otwarta kuchnia to dość nowoczesne podejście do tematu. Jeszcze kilkanaście lat temu, takie rozwiązanie było nie do pomyślenia – dziś, otwarte kuchnie spotyka się coraz częściej. Okazuje się, że to rozwiązanie ładnie wygląda i ma również mnóstwo innych zalet!

• Sposób na powiększenie przestrzeni
Otwarta kuchnia sprawdzi się zarówno w mniejszych, jak i większych mieszkaniach. Jeśli zdecydujemy się na połączenie kuchni z salonem, to od razu powiększymy dostępną przestrzeń. Zarówno kuchnia, jak i pokój dzienny będą wydawać się większe i bardziej przestronne.


• Dodatkowe rozświetlenie pomieszczeń
Jeśli w naszej kuchni nie ma okna, to połączenie jej z salonem będzie dobrym sposobem na jej rozświetlenie. Pomieszczenie stanie się większe i automatycznie jaśniejsze.


• Kontakt z domownikami
Często zdarza się, że w zamkniętych – tradycyjnych kuchniach czujemy się odosobnieni. Szczególnie jeśli w salonie są goście, a my musimy skończyć przygotowywanie posiłków. W otwartej kuchni cały czas mamy kontakt z domownikami czy gośćmi. Jeśli musimy coś dokończyć czy przynieść przekąski, możemy z nimi rozmawiać i mieć wszystko na oku.


• Oszczędność czasu
Połączenie kuchni z salonem to możliwość oglądania telewizji i ulubionych seriali nawet podczas gotowania. W ten sposób połączymy przyjemne z pożytecznym – zrobimy obiad i będziemy na bieżąco z odcinkami.

Skoro już wiemy, jakie są zalety otwartej kuchni, to czas przejść do wad.

• Widoczny bałagan
Otwarta kuchnia nie ma przed gośćmi żadnych tajemnic – jest widoczna i dostępna dla wszystkich. Z tego względu należy systematycznie dbać o porządek.

• Hałas
Często gotowaniu i korzystaniu ze sprzętu AGD towarzyszy hałas. Może być to problematyczne dla pozostałych domowników.

• Brak prywatności
Otwarta kuchnia to brak drzwi oraz ścian, a więc i brak prywatności. Nie możemy zamknąć drzwi i pozostać samemu sobie.


Jeśli zdecydujemy się na połączenie kuchni i salonu to mamy dwie możliwości jeśli chodzi o aranżację i wystrój tych pomieszczeń. Pierwszą opcją jest urządzenie kuchni i salonu w zupełnie innych stylach – w ten sposób sprytnie zaznaczymy granicę pomiędzy pomieszczeniami. Możemy również zastosować podobną kolorystykę oraz styl. Wszystko zależy od naszego gustu i upodobań.

Zobacz również

Piekarnik dual cook – czym jest? Jak działa?

Piekarnik dual cook – czym jest? Jak działa?

Czym jest system dual cook i jak działa? Na rodzinny obiad w większym gronie chcemy podać...

Kuchnia w płycie MDF, czym zyskała takie uznanie?

Kuchnia w płycie MDF, czym zyskała takie...

Czym jest płyta MDF i jak powstaje? Płyta MDF jest mieszanką zmielonego drewna z różnymi...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena