Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Czy robot kuchenny jest niezbędny?

Porady


Czy robot kuchenny jest niezbędny?

Komfort w kuchni nie tylko zależy od naszych zdolności kulinarnych oraz preferencji, ale również od dobrego wyposażenia naszej kuchni. Nie da się ukryć, że wiele urządzeń AGD znacznie ułatwiają nam wykonywanie kuchennych obowiązków. Pozwalają zaoszczędzić nam czas i znacznie usprawniają proces przygotowywania posiłków. Jest to bardzo wygodne. Nie musimy tracić zbyt wiele czasu i energii. Na szczególne uznanie zasługują małe urządzenia, które podnoszą komfort podczas wykonywania wielu czynności...

Na zdjęciu: Bosch

Robot idealny do wszystkiego

 

Robot kuchenny zdobył już serca wielu pań domu. Oprócz tego, że prezentuje się fenomenalnie, to ma jeszcze dużo innych zalet! Dzisiejsze roboty kuchenne są bardzo poręczne. Łatwo się nimi steruje i nie sprawiają większych kłopotów. Są stosunkowo lekkie, dlatego nie trzeba panów prosić o pomoc. Roboty kuchenne są to urządzenia wielofunkcyjne. Możemy je wykorzystywać do różnych czynności kuchennych. Pomogą nam zarówno w ubiciu piany, jak i podczas mieszania czy kruszenia. Jego niewielkie rozmiary nie są problemem podczas przechowywania nawet w przypadku małych i ciasnych kuchni.

 

Typowy robot kuchenny i jego składowe elementy

 

Roboty kuchenne składają się z kilku części. Pod względem wielkości największa jest misa, w której to odbywa się proces mieszania, ubijania itp. Bardzo ważną kwestią jest jej wielkość. Wpływa ona bezpośrednio na to, jakie porcje ciasta będziemy mogli przygotować za jednym razem. Modele dostępne na rynku mają pojemność od 0,25 do 4,5 litrów. Można spotkać modele z przezroczystą misą. Może być to przydatne, ponieważ podczas pracy urządzenia będziemy mogli kontrolować cały proces. Oczywiście producenci stworzyli misy ze specjalną miarką, dzięki której możliwe jest odmierzanie przygotowywanych składników.

 

Oprócz misy na uwagę zasługują też tarcze. Liczy się przede wszystkim to, z jakiego tworzywa zostały one wykonane. Najlepiej wybrać modele wyposażone w tarcze wykonane ze stali nierdzewnej. Wiele modeli posiada kilka różnych tarcz z różnym przeznaczeniem. Bardzo często do zestawu dołączone są liczne akcesoria, dzięki którym urządzenie jest jeszcze bardziej funkcjonalne. Mowa tutaj na przykład o dodatkowych mieszadłach czy wkładce do ubijania piany.

 

Czy w XXI wieku da się gotować bez pomocy robota kuchennego?

 

Jesteśmy przyzwyczajeni do wygody i... luksusu! Robot kuchenny w dzisiejszych czasach jest urządzeniem niezastąpionym. Dzięki niemu możemy wszystko przygotować szybciej. Wszystko wskazuje na to, że za kilka lat będziemy całkowicie uzależnieni od tego typu sprzętów. Dzisiaj wszyscy się spieszą, nikt nie ma czasu, a więc korzystamy z udogodnień, jakie daje nam technika.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
Danuta

Z takim pomocnikiem aż chce się gotować! :)

Zobacz również


Gładki czy ze strukturą? Jaki zlewozmywak stalowy wybrać?


To, że zlewozmywaki wykonane ze stali nierdzewnej są jednymi z najczęściej wybieranych...

Kuchnia plus salon – zgrany duet


Połączenie pomieszczenia roboczego w postaci kuchni z salonem, który stanowi...

Aranżacja kuchni z salonem w domu jednorodzinnym


Już od dobrych kilku lat kuchnie otwarte na salon stanowią wyjątkowo popularny...