Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Czy schowana mikrofalówka się opłaca?

Porady

Czy schowana mikrofalówka się opłaca?

Ulubione0

Kuchenka mikrofalowa to urządzenie, które ma zarówno fanów jak i przeciwników. Jest to urządzenie, które pomimo wielu lat nadal wzbudza skrajne emocje. Przeciwnicy twierdzą, że jest ona niebezpieczna dla zdrowia. Miłośnicy uważają ją za 'cudeńko', które potrafi w mig podgrzać nam wczorajszy obiad. Od pewnego czasu hitem stały się schowane urządzenia AGD. Producenci mikrofalówek również stworzyli modele przeznaczone pod zabudowę, ale czy taki sprzęt nam się opłaca?

Kuchenka mikrofalowa – sprzęt niezastąpiony?
Mikrofalówka to urządzenie, które pozwala nam na wręcz natychmiastowe podgrzanie potrawy. Nie ma możliwości jej przypalenia i pozwala zaoszczędzić naprawdę sporo czasu. Mogłoby się wydawać, że jest to urządzenie idealne, jednak jak wszystko, ma także wady. Podczas ogrzewania kuchenka mikrofalowa wysusza jedzenie a dodatkowo nierówno je ogrzewa. Wielu twierdzi, że korzystanie z mikrofalówek jest niezdrowe. Z roku na rok jednak, coraz więcej osób decyduje się na zakup tego urządzenia. Kuchenka mikrofalowa umożliwia podgrzewanie potraw, grillowanie a także rozmrażanie. Nowoczesne modele posiadają także funkcje gotowania na parze i wiele innych.

Opcja wolnostojąca
Modele wolnostojące są z nami od zawsze. Ich ogromny wybór może przyprawić nas o zawrót głowy. Bez problemu możemy je dokupić jak już cała kuchnia będzie gotowa – może ona bowiem zająć dowolne miejsce na blacie czy półce. Powiedzmy sobie jednak szczerze – mikrofalówka, która stoi na blacie nie wygląda zbyt estetycznie. Od razu widać, że lokalizacja tego sprzętu nie była przemyślana. Kuchenka mikrofalowa nie należy do malutkich urządzeń – potrzebuje ona dość sporo miejsca, dlatego warto przemyśleć jej umiejscowienie trochę wcześniej. Dużą zaletą mikrofalówek wolnostojących jest fakt, że ilość modeli jest naprawdę szeroki i każdy może znaleźć sprzęt, który będzie pasował do konkretnej zabudowy meblarskiej. Mikrofalówki wolnostojące są bardzo mobilne – można je w każdej chwili przenieść na inne miejsce. W przypadku jakiejkolwiek awarii możemy bez problemu odłączyć i zawieść urządzenie do naprawy.

Mikrofalówka w ukryciu
Kuchenki mikrofalowe przeznaczone pod zabudowę zyskują coraz większe uznanie. Na takie rozwiązanie decyduje się coraz więcej osób – szczególnie ci, którzy urządzają kuchnię w stylu nowoczesnym czy minimalistycznym. Zabudowana mikrofalówka ma swoje (wcześniej określone miejsce) i zajmuje stosunkowo mało miejsca. Nie wygląda na 'dokupioną' czy 'wciśniętą' – w pierwszym momencie nawet jej nie zauważymy. Możemy ją umieścić dosłownie wszędzie – nad piekarnikiem, tuż pod nim, obok – tak aby było nam wygodnie. Taki schowany sprzęt nie zagraca kuchni, nie zajmuje miejsca na blacie roboczym. Zabudowana mikrofala prezentuje się bardzo estetycznie, niestety jednak takie rozwiązanie ma także wady. Zazwyczaj modele przeznaczone do zabudowy kuchennej mają mniejsze rozmiary, niż tradycyjne. Dodatkowo – w razie usterki konieczne jest rozkręcanie mebli aby wyjąć urządzenie. Lokalizację 'ukrytej' mikrofalówki należy przemyśleć już podczas projektowania kuchni – ten typ urządzenia tego wymaga.

Zobacz również

Pyroliza i kataliza, czyli piekarnik który sam się czyści.

Pyroliza i kataliza, czyli piekarnik który sam...

Samoczyszczące piekarniki – to nie żarty! Piekarniki, które same się czyszczą posiadają...

Kuchnia w stylu amerykańskim

Kuchnia w stylu amerykańskim

Z kontynentu na kontynent Wystrój z Nowego Świata wyjątkowo szybko dotarł w rejon Europy....
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena