Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Czy warto zabudować lodówkę?

Porady

Czy warto zabudować lodówkę?

Ulubione0

Ciężko wyobrazić sobie kuchnię bez lodówki. Jest to sprzęt, który podczas urządzania pomieszczenia kuchennego zajmuje topowe miejsce na liście zakupów. Trudno byłoby bez niej funkcjonować – pozwala ona przechowywać produkty żywnościowe i przedłużać ich trwałość. Dziś, wybór lodówki nie jest taki prosty – ilość dostępnych modeli po prostu przeraża, jednak zanim wybierzemy się do sklepu, należy zastanowić się nad tym, czy chcemy postawić na lodówkę w zabudowie czy wolnostojącą.

Chłodziarka to podstawa
Lodówka należy do elementarnego sprzętu, który znajduje się w każdej kuchni. Ciężko byłoby się bez niej obejść – podobnie jak bez piekarnika, kuchenki mikrofalowej czy ekspresu do kawy. Sprzęty AGD ułatwiają nam życie i sprawiają, że korzystanie z kuchni jest przyjemniejsze. Wybór chłodziarki powinien być pierwszym etapem podczas planowania i urządzania naszej kuchni i to właśnie do niej powinna być 'dopasowana' cała reszta. Jest to bowiem największy sprzęt, jaki mamy w kuchni. Aktualny wybór lodówek jest przeogromny – dostępne są modele małe i duże z różnymi funkcjami – tak, aby nawet najbardziej wymagający konsument znalazł coś dla siebie. Lodówka powinna być dopasowana do naszych potrzeb – dlatego zarówno rozmiary, jak i dodatkowe systemy i funkcje powinniśmy wybierać według własnych preferencji. Jedną z ważniejszych kwestii przy wyborze lodówki jest jej umiejscowienie – a raczej sposób umiejscowienia. Chodzi tutaj o to, czy chcemy aby chłodziarka była wolnostojąca, czy ukryta.

Lodówka w wersji solo
Wolnostojące lodówki towarzyszą nam od samego początku ich istnienia. Pomimo mody na minimalizm i chowanie dosłownie wszystkiego nadal mają wielu zwolenników. Wielu osobom wolnostojąca chłodziarka kojarzy się z brzydkimi lodówkami sprzed 50-ciu lat. Dziś, każda lodówka może być dodatkową ozdobą kuchni. Wyróżniają się solidnym wykonaniem i nowoczesnym wyglądem. Liczne modele dostępne na rynku, ilość opcji jeżeli chodzi o wykończenie i styl pozwalają dopasować urządzenie do każdego wnętrza. Lodówka wolnostojąca jest mobilna – możemy ją umieścić w dowolnym miejscu, a jeżeli zmienimy zdanie – bez problemu poradzimy sobie z jej 'przeniesieniem'. Modele wolnostojące muszą mieć zapewniony stały obieg powietrza, dlatego nie można ich całkowicie dosunąć do ściany – co często wygląda mało estetycznie.

Lodówka w ukryciu
Minimalizm króluje w naszych kuchniach. Zabudowywanie wszelkich sprzętów AGD jest niezwykle modne i... wygodne! Ukryte sprzęty tworzą z zabudową jedną, spójną, idealną całość, która robi wrażenie. Wszystko jest dokładnie wymierzone a poszczególne elementy ze sobą współgrają. Lodówka jest całkowicie ukryta i nie odznacza się w żaden sposób. Chłodziarka przeznaczona pod zabudowę może być umieszczona w dowolnym miejscu w naszej kuchni – wszystko zależy od nas. Ukryta lodówka wydaje się być idealnym rozwiązaniem, jednak ma też wady. Przede wszystkim w razie usterki konieczne jest rozmontowywanie całej kuchennej zabudowy. Na tego typu urządzenie mogą sobie pozwolić jedynie osoby, które urządzają kuchnię 'od początku' – nie można jej bowiem wstawić do kuchni – musi być zintegrowana z zabudową.

Zobacz również

Czarne AGD w kuchni – czy to dobry pomysł?

Czarne AGD w kuchni – czy to dobry pomysł?

Elegancka czerń Czerń większości z nas kojarzy się przede wszystkim z ogromną elegancją....

Zamrażarka skrzyniowa

Zamrażarka skrzyniowa

Jak wielka skrzynia Na rynku AGD dostępne są zamrażarki w dwóch podstawowych wersjach...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena