Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Czy warto zdecydować się na ogrzewanie...

Porady

Czy warto zdecydować się na ogrzewanie podłogowe w kuchni?

Ulubione0

Nie ma co ukrywać – każdy z nas lubi ciepło. Ze starannością dbamy o to, aby w naszym domu panowała odpowiednia temperatura – korzystamy z nowoczesnych systemów grzewczych i staramy się, by grzejniki znajdowały się w najlepszych lokalizacjach i współgrały z centralnym ogrzewaniem. Jak wiadomo, kuchnia jest dość specyficznym miejscem – znajduje się w niej mnóstwo elementów, dlatego stanowi niełatwe pomieszczenie do ogrzania. Dużo szafek, sprzęty AGD, gdzie mamy jeszcze wcisną kaloryfer? Dzisiaj przychodzimy do was z propozycją ogrzewania podłogowego! Czy warto?

Najlepsze miejsce na grzejnik w kuchni
Mogłoby się wydawać, że bez względu na to, w którym miejscu pomieszczenia umieścimy grzejnik – będzie to dawało jednakowe efekty. Tymczasem okazuje się, że najlepszym rozwiązaniem dla kuchni jest umieszczenie kaloryfera tuż pod oknem. Dlaczego jest to najbardziej efektowne rozwiązanie? A dlatego, że właśnie tędy do kuchni wpada najwięcej zimna.
Oczywiście nietypowe właściwości nowoczesnych grzejników pozwalają umieścić je dosłownie wszędzie. Zachwycają swoim designem i wyglądem – będą nie tylko ogrzewać pomieszczenie – staną się też jego ozdobą. Niestety – zdarzają się sytuacje, kiedy w kuchni jest bardzo mało miejsca i kaloryfer po prostu się nie mieści. Co w takiej sytuacji zrobić? Najlepiej jest zdecydować się na ogrzewanie podłogowe.

Ogrzewanie podłogowe – instalacja wodna lub elektryczna
Ogrzewanie podłogowe może mieć dwojakie podłoże – albowiem może opierać się na instalacji wodnej lub elektrycznej. Biorąc pod uwagę wydatki, to zdecydowanie tańsza jest instalacja wodna – jednak tutaj, musimy całość podłączyć do systemu centralnego ogrzewania. 'Aplikacja' instalacji elektrycznej jest znacznie prostsza – wystarczy kupić specjalne maty, jednak w tym przypadku ogrzewanie jest znacznie droższe.

Zalety ogrzewania podłogowego w kuchni
Największą zaletą podłogowego ogrzewania jest równomierne rozprowadzenie temperatury po całym pomieszczeniu. Dzięki temu, bez względu w którym miejscu kuchni się znajdziemy, mamy 'ciepło pod stopami'. W takich warunkach gotuje i sprząta się znacznie lepiej. Ogrzewana podłoga w kuchni w zupełności nam wystarczy – nie musimy montować dodatkowo tradycyjnych grzejników.

Wady ogrzewania podłogowego w kuchni
Ogrzewanie podłogowe w kuchni to ogromny luksus i wielka wygoda, jednak nie ma nic za darmo. Tego typu ogrzewanie jest dość kosztowne. Zakup, montaż oraz sama eksploatacja wiąże się z niemałymi wydatkami. Należy również wspomnieć o tym, że podłoga dość długo się nagrzewa, a więc podniesienie temperatury w kuchennym pomieszczeniu trochę potrwa.

O czym musimy pamiętać?
Jeśli chcemy zainstalować ogrzewanie podłogowe to musimy pamiętać o dwóch, bardzo ważnych kwestiach. Przede wszystkim na podłogę musimy wybrać materiał, który będzie dobrze przewodził ciepło. Najlepiej sprawdzą się płytki lub kamień. Po drugie – ogrzewanie podłogowe należy rozłożyć na całym pomieszczeniu – również pod meblami. Jeśli ominiemy te strefy, mogą powstać 'zimne miejsca' (zimne płytki pod meblami), co będzie odczuwalne podczas pracy.

Zobacz również

Łączy nas kuchnia. Promocyjna oferta Franke 2016

Łączy nas kuchnia. Promocyjna oferta Franke 2016

Promocja obejmuje okapy, zlewozmywaki, baterie, sortowniki odpadów i młynki, a także akcesoria...

Maszyna do mięsa – czym kierować się podczas wyboru?

Maszyna do mięsa – czym kierować się podczas...

Jeszcze kilka lat temu, mielenie mięsa nie należało do ulubionych czynności domowych. Ręce...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena