Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Czym jest lodówka side by side i dlaczego warto...

Porady

Czym jest lodówka side by side i dlaczego warto ją mieć?

Ulubione1

Lodówka to nieodłączny element każdej kuchni. To urządzenie umożliwia nam przechowywanie produktów żywnościowych w niższej temperaturze, a tym samym przedłużyć ich trwałość. Producenci wciąż udoskonalają powstałe już modele, dbając przy tym o to, aby spełniały one oczekiwania nawet najbardziej wymagających konsumentów. Jakiś czas temu, na rynku pojawiła się odówka side by side. Jest większa, bardziej pojemna i w przeciwieństwie do innych modeli – ma dwoje drzwi. Czym jest lodówka side by side? Czy posiada dodatkowe funkcje? Czy warto inwestować w chłodziarkę side by side? Odpowiedzi w poniższym artykule.

Lodówka, która otwiera się jak szafa – czyli czym jest lodówka side by side
Chłodziarki side by side to dwudrzwiowe urządzenia chłodzące. Po jednej stronie jest chłodziarka, a po drugiej zamrażarka.
W zależności od modelu obie części mogą być takiej samej wielkości lub różne – można więc dopasować lodówkę do własnych potrzeb i przyzwyczajeń.


Lodówka side by side – dlaczego warto ją mieć?
• Wielkość
Lodówka side by side to bardzo duże urządzenie, które pomieści nawet 600 litrów. Jest to bardzo ważne szczególnie dla licznych rodzin, gdzie zapasy produktów żywnościowych są zazwyczaj większe.
• Wygoda
Dzięki temu, że chłodziarka side by side jest dwudrzwiowa, wygodniej się z niej korzysta. Otwieramy drzwi jak szafę – wszystko ma swoje miejsce. Jest przejrzyście – dlatego łatwiej nam znaleźć dany produkt.
• Dodatkowe miejsce w drzwiach
Kolejną zaletą lodówek side by side jest duża ilość miejsca w drzwiach. Sprawdzą się idealnie, do przechowywania mleka, wina czy soków.
Nowoczesny wygląd
Lodówki side by side wyróżniają się nowoczesnym wyglądem. Będą one idealnym dopełnieniem kuchennego wnętrza. Oryginalny designe, dobre wykończenie – będą nie tylko chłodziarką, ale również ozdobą naszej kuchni.
• Dodatkowe funkcje
Modele lodówek side by side wyposażone są w szereg dodatkowych funkcji, które mogą okazać się nieocenione podczas codziennego korzystania z urządzenia. Przykładem może być dyspenser wody czy kostkarka.
Wady lodówek side by side
• Cena
Lodówki side by side są o wiele droższe, niż standardowe jednodrzwiowe modele. Kosztują one średnio 1000-2000 złotych więcej.
• Niestandardowe wymiary
Chłodziarki side by side są szersze i głębsze od standardowych urządzeń chłodzących, dlatego wymagają też więcej miejsca. Właściciele małych kuchni mogą o niej tylko pomarzyć.
Pobór energii
Wielkość urządzenia ma zarówno swoje mocne, jak i słabe strony. Wielkość lodówki side by side wpływa na większy pobór energii. Nawet jeśli zdecydujemy się na model o wysokiej klasie energetycznej, to rachunki za prąd i tak będą wyższe, niż w przypadku zwykłych lodówek.

Zobacz również

Plastikowa, drewniana a może szklana? Czas poznać deski do krojenia!

Plastikowa, drewniana a może szklana? Czas...

Deski z tworzywa sztucznego Przy zakupie deski z tworzywa sztucznego warto skupić się na...

W zgodzie z domowym rytmem. Kolekcja Style Frames by Franke

W zgodzie z domowym rytmem. Kolekcja Style Frames...

Podstawą dla wnętrza znajdującego się w samym sercu Londynu jest magia wielkiego miasta, jego...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena