Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Czym jest lodówka side by side i dlaczego warto...

Porady

Czym jest lodówka side by side i dlaczego warto ją mieć?

Ulubione1

Lodówka to nieodłączny element każdej kuchni. To urządzenie umożliwia nam przechowywanie produktów żywnościowych w niższej temperaturze, a tym samym przedłużyć ich trwałość. Producenci wciąż udoskonalają powstałe już modele, dbając przy tym o to, aby spełniały one oczekiwania nawet najbardziej wymagających konsumentów. Jakiś czas temu, na rynku pojawiła się odówka side by side. Jest większa, bardziej pojemna i w przeciwieństwie do innych modeli – ma dwoje drzwi. Czym jest lodówka side by side? Czy posiada dodatkowe funkcje? Czy warto inwestować w chłodziarkę side by side? Odpowiedzi w poniższym artykule.

Lodówka, która otwiera się jak szafa – czyli czym jest lodówka side by side
Chłodziarki side by side to dwudrzwiowe urządzenia chłodzące. Po jednej stronie jest chłodziarka, a po drugiej zamrażarka.
W zależności od modelu obie części mogą być takiej samej wielkości lub różne – można więc dopasować lodówkę do własnych potrzeb i przyzwyczajeń.


Lodówka side by side – dlaczego warto ją mieć?
• Wielkość
Lodówka side by side to bardzo duże urządzenie, które pomieści nawet 600 litrów. Jest to bardzo ważne szczególnie dla licznych rodzin, gdzie zapasy produktów żywnościowych są zazwyczaj większe.
• Wygoda
Dzięki temu, że chłodziarka side by side jest dwudrzwiowa, wygodniej się z niej korzysta. Otwieramy drzwi jak szafę – wszystko ma swoje miejsce. Jest przejrzyście – dlatego łatwiej nam znaleźć dany produkt.
• Dodatkowe miejsce w drzwiach
Kolejną zaletą lodówek side by side jest duża ilość miejsca w drzwiach. Sprawdzą się idealnie, do przechowywania mleka, wina czy soków.
Nowoczesny wygląd
Lodówki side by side wyróżniają się nowoczesnym wyglądem. Będą one idealnym dopełnieniem kuchennego wnętrza. Oryginalny designe, dobre wykończenie – będą nie tylko chłodziarką, ale również ozdobą naszej kuchni.
• Dodatkowe funkcje
Modele lodówek side by side wyposażone są w szereg dodatkowych funkcji, które mogą okazać się nieocenione podczas codziennego korzystania z urządzenia. Przykładem może być dyspenser wody czy kostkarka.
Wady lodówek side by side
• Cena
Lodówki side by side są o wiele droższe, niż standardowe jednodrzwiowe modele. Kosztują one średnio 1000-2000 złotych więcej.
• Niestandardowe wymiary
Chłodziarki side by side są szersze i głębsze od standardowych urządzeń chłodzących, dlatego wymagają też więcej miejsca. Właściciele małych kuchni mogą o niej tylko pomarzyć.
Pobór energii
Wielkość urządzenia ma zarówno swoje mocne, jak i słabe strony. Wielkość lodówki side by side wpływa na większy pobór energii. Nawet jeśli zdecydujemy się na model o wysokiej klasie energetycznej, to rachunki za prąd i tak będą wyższe, niż w przypadku zwykłych lodówek.

Zobacz również

Aranżacja skośnej kuchni – jak to zrobić?

Aranżacja skośnej kuchni – jak to zrobić?

Skosy w kuchni to wiele nowych możliwości, ale też... Skosy początkowo mogą wydawać się...

ABC kupowania kuchenki mikrofalowej

ABC kupowania kuchenki mikrofalowej

Schować czy wystawić? Najpierw musimy zastanowić się, czy chcemy naszą kuchenkę mikrofalową...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena