Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Czym jest zamrażarka skrzyniowa? Czy może mi...

Porady

Czym jest zamrażarka skrzyniowa? Czy może mi się przydać?

Ulubione0

Lodówka jest nieodłącznym elementem każdej kuchni. Dzięki niej, możemy przechowywać produkty żywnościowe o krótszej dacie przydatności do spożycia. Jeśli jest lodówka, to często wraz z nią, pojawia się zamrażarka. Ona natomiast pozwala nam przechowywać produkty mrożone – większe porcje miejsca lub sezonowe warzywa. Prawie każda lodówka ma swoją zamrażarkę, jednak jej wielkość pozostawia wiele do życzenia. Wiele osób decyduje się na zakup osobnej zamrażarki, która umożliwi im przechowywania większej ilości produktów. Z pomocą spieszy zamrażarka skrzyniowa. Czym jest? Odpowiedź w dalszej części artykułu.

Zamrażarka ogromnych rozmiarów
O ile wszystkie nowoczesne sprzęty zachwycają nas swoim wyglądem, tak zamrażarka skrzyniowa przypomina tak naprawdę duże pudło. W środku – nie ma żadnych przegródek ani półek – ma tylko jedną komorę, gdzie przechowywane są wszystkie produkty żywnościowe.
Największą zaletą zamrażarek skrzyniowych jest oczywiście ich bardzo duża pojemność. Zrezygnowanie z półek i przegródek daje nam ogromną przestrzeń, która zmieści naprawdę dużo produktów – nawet takich o niestandardowych wymiarach. W zamrażarce skrzyniowej bez problemu zmieścimy większą porcję mięsa, oraz całą masę innych rzeczy. Forma skrzyni okazuje się tutaj bardzo przydatna – można wypełnić urządzenie po same brzegi. Istotną kwestią są również drzwiczki. Otwierają się do góry, dzięki czemu wkładanie, wyjmowanie czy szukanie produktów jest wygodniejsze. Urządzenia te charakteryzują się bardzo dobrą izolacją, dlatego zużycie energii jest dość niskie.

 

W sam raz na duże porcje mięsa
Zamrażarka skrzyniowa to idealne urządzenie dla osób, które przechowują duże ilości jedzenia w stanie mrożenia lub gustują w dużych porcjach mięs. Oczywiście forma skrzyni, ma również swoje minusy. Brak półek i przegródek sprawia, że wyciąganie mniejszych produktów może okazać się trochę kłopotliwe. Dlatego, dla własnej wygody w zamrażarkach skrzyniowych zaleca się przechowywanie dużych porcji mięsa, ryb oraz innych większych produktów żywnościowych. Małe rzeczy lepiej mrozić w tradycyjnej zamrażarce lub w zamrażarce szufladowej. Pamiętajmy, że sprzęty AGD mają nam ułatwiać, a nie utrudniać życie.

 

Zamrażarka skrzyniowa – idealna opcja dla...
Tak naprawdę, zamrażarka skrzyniowa świetnie sprawdzi się u osób, które mrożą dość duże ilości mięsa oraz ryb. W takich sytuacjach często tradycyjna zamrażarka w zestawie z lodówką po prostu nie wystarcza i okazuje się zbyt mała. Zamrażarka skrzyniowa jest pomocna jeśli mamy dużą rodzinę – tutaj również 'zapasy' mrożonych produktów są większe niż normalnie. Wiele osób martwi się o to, gdzie wcisnąć to urządzenie. Tak naprawdę możemy ją postawić w dowolnym pomieszczeniu w naszym domu – nie musi stać w kuchni.

Zobacz również

Jednokolorowa kuchnia – cenne wskazówki dotyczące aranżacji

Jednokolorowa kuchnia – cenne wskazówki...

Trafiony strzał Obecnie jest cała masa rozmaitych alternatyw. Standardem są natomiast ściany...

Upiekło nam się, mamy piekarnik!

Upiekło nam się, mamy piekarnik!

Funkcjonalne urządzenie, oryginalny designe Producenci sprzętów AGD nieustannie walczą o uznanie...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena