Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Czym są płyty kombinowane? Jakie są ich zalety?

Porady

Czym są płyty kombinowane? Jakie są ich zalety?

Ulubione0

Wiele osób ma problemy z wyborem odpowiedniej płyty grzewczej do swojej kuchni. Z jednej strony mamy tradycyjną płytę gazową, a z drugiej nowoczesną płytę indukcyjną. Mówi się, że gotowanie na gazie jest zdrowsze, a przygotowywane w ten sposób posiłki są smaczniejsze. Z kolei, na indukcji o wiele szybciej zagotujemy wodę czy przyrządzimy wieloskładnikowy obiad, co pozwoli nam zaoszczędzić trochę pieniędzy. Jeśli nie możemy zdecydować się na żadną z wymienionych płyt, rozwiązaniem jest płyta kombinowana, która występuje w różnych konfiguracjach.

Czym tak właściwie są płyty kombinowane?
Płyty kombinowane stanowią połączenie kilku rodzajów płyt. Mogą posiadać dwa źródła zasilania, np. energię elektryczną i gaz albo być zasilane tylko jednym źródłem – prądem. W sklepach dostępne są modele wyposażone w cztery, pięć, a nawet sześć pól grzejnych, choć znajdziemy również płyty jedynie z dwoma polami. Najpopularniejsze zestawienia w płytach kombinowanych to: dwa pola indukcyjne i dwa palniki gazowe albo dwa pola indukcyjne i dwa pola ceramiczne. Tego typu płyty dostępne są również w innych kombinacjach, np. ceramiczno-indukcyjnych, jednak nie są one zbyt popularne wśród użytkowników.

Idealne dla niezdecydowanych
Największą zaletą płyt kombinowanych jest możliwość wyboru elementu grzejnego do gotowania. Z tego względu, będą one idealne dla wszystkich niezdecydowanych osób. Dzięki płycie kombinowanej, będziemy mogli gotować zupę na jednym z pól indukcyjnych, a przysmażać cebulę na palniku gazowym. Takie połączenie nie tylko zapewni komfort podczas gotowania, ale również pozwoli oszczędzić wiele czasu i pieniędzy.

W przypadku awarii...
Płyty kombinowane doskonale sprawdzą się w mieszkaniach i domach, które mają częste problemy z siecią gazową lub z dostawami energii elektrycznej. W przypadku braku prądu – gotujemy na palnikach gazowych, zaś przy awarii sieci gazowej wybieramy pola indukcyjne. Jeśli chcemy mieć zapasowe pola grzejne lub palniki, pamiętajmy, aby wybrać płytę zasilaną na dwa sposoby, czyli np. płytę kombinowaną gazowo-indukcyjną lub gazowo-ceramiczną.

Funkcjonalne i atrakcyjne wizualnie
Płyty kombinowane charakteryzują się nie tylko praktycznością, ale również funkcjonalnością i atrakcyjnym wyglądem. Wyposażone są w wiele nowoczesnych funkcji, które zapewniają bezpieczeństwo i przyspieszają proces przygotowywania potraw, m.in. funkcję Booster, Timer, zabezpieczenie przeciwwypływowe oraz blokadę przed dziećmi.

Zobacz również

Jak optycznie powiększyć kuchnię?

Jak optycznie powiększyć kuchnię?

Mała kuchnia – funkcjonalność ma znaczenie Kuchnia jest wnętrzem, w którym szczególnie...

Multicooker – gotuj na miarę nowoczesności

Multicooker – gotuj na miarę nowoczesności

Gotowanie w nowej postaci   Przecież wchodząc do zacisza kuchennego nikt nie czerpie...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena