Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Dotknij i otwórz – czyli nowoczesny minimalizm

Porady


Dotknij i otwórz – czyli nowoczesny minimalizm

Od pewnego czasu hitem wnętrzarskim jest minimalizm i nowoczesność. Taki wystrój da się lubić – jeżeli lubimy proste formy i rozwiązania. Rezygnujemy ze zbędnych zdobień czy dodatków – stawiamy raczej na minimalizm. Gładkość, lekkość i połysk – to takie meble idealnie wpasowują się w aktualnie panujące trendy. Producenci mebli minimalizm potraktowali bardzo poważnie i... zaczęli produkować meble bez uchwytów!

Na zdjęciu: Studio Vente

Wszędzie minimalizm
 

Najnowsze trendy stawiają na minimalizm. Producenci mebli dbają o ciągły rozwój nowoczesnych technologii mebli, dlatego chcąc dopasować swoje produkty do panującej mody, zrezygnowali z klamek. Takie rozwiązanie dla niektórych może wydawać się dość szalone – ale przecież świat posuwa się do przodu, a teraz nastały czasy gdzie meble nie potrzebują już uchwytów! Nowoczesne mechanizmy pozwalają na otworzenie szuflady poprzez delikatne pchnięcie frontu. Jest to niezwykle praktyczne i ułatwiające korzystanie z kuchni rozwiązanie. Oprócz funkcjonalności, takie meble prezentują się fenomenalnie – nic nie zakłóca ich prostej, gładkiej formy!

 

Bez klamek, jak to działa?
 

Zapewne wielu z Was zastanawia się jak system dotykowego otwierania w ogóle działa. Sekretem jest specjalny system prowadnic, dociągów i podnośników, które są zamontowane w owych szafkach i szufladach. To one odpowiedzialne są za cały mechanizm, który umożliwia samoczynne otwieranie się frontów po ich lekkim dotknięciu. Dodatkowo takie systemy pozwalają uniknąć odgłosów trzaskania podczas zamykania – wszystko działa samo, bardzo cicho i delikatnie.

 

Lekki dotyk
 

Fronty otwierane dotykiem to nie tylko modny wybryk znanych projektantów i producentów mebli, to również, a nawet przede wszystkim duża wygoda! Zabudowa kuchenna z tymi nowoczesnymi mechanizmami jest jeszcze bardziej funkcjonalna, niż tradycyjna kuchnia z uchwytami. W momencie, kiedy mamy zajęte ręce, nie mamy chwycić za uchwyt szafki czy szuflady musimy albo wszystko odłożyć, albo poprosić o pomoc drugą osobę. Tymczasem, w kuchni z meblami na dotyk wystarczy lekko stuknąć we front szafki i sama się otworzy! To samo tyczy się sytuacji w której mamy brudne lub natłuszczone ręce – wystarczy ‘kliknąć’ i po sprawie! Ten nowoczesny mechanizm sprawdza się głównie w przypadku szafki pod zlewozmywakiem. To właśnie tam najczęściej trzymamy odpady, śmieci – w tym przypadku otwieranie bez użycia rąk okazuje się być naprawdę przydatne! Nie masz wolnej ręki? Użyj stopy – wystarczy lekko dotknąć front szafki i otworzy się sam.

 

Minimalizm przyjemny dla oka
 

Meble na dotyk cieszą się dużą popularnością od dobrych kilku lat. W połączeniu z minimalistyczną kuchnie takie mechanizmy dają naprawdę świetny efekt . Oprócz wizualnej prezencji umożliwiają one otworzenie szafek, nawet jeżeli mamy pełne ręce. Koniec z trzaskiem szafek, koniec z brudnymi frontami – czas na innowacyjne meble na dotyk

Komentarze


5.00/5 1 1
5
Basia

Od niedawna posiadam meble na dotyk i jak dla mnie jest to genialne rozwiązanie. Nic nie wystaje, a całe pomieszczenie jest w pełni minimalistyczne. Świetny patent jak dla mnie :)

Zobacz również


Jak rozjaśnić kuchnię?


Kuchnia to specyficzne pomieszczenie w domu. Jako jego serce powinno zawsze tętnić...

Misz masz w kuchni, czyli Twoja kuchnia w stylu Fusion


Każdy z nas ma inny styl i upodobania. Jedni uwielbiają nowoczesność i minimalizm,...

Styl bohema w kuchni


Artystyczna cyganeria popularnego w Europie Paryża zrodziła w dziewiętnastym wieku...