Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Fenomen płyt indukcyjnych, czyli bezpieczne...

Porady


Fenomen płyt indukcyjnych, czyli bezpieczne grzanie na zimnej płycie

Kiedyś gotowanie na kuchence gazowej było jedyną możliwością, dziś ten rodzaj 'grzania' powoli odchodzi w zapomnienie... Od pewnego czasu na rynku królują płyty indukcyjne – umożliwiają one szybkie i bezpieczne przygotowanie posiłków. Dodatkowo są energooszczędne a ich 'zimna' powierzchnia eliminuje ryzyko oparzenia...

Na zdjęciu: Studio Góra Cieszyn

Najlepsza opcja grzania na rynku?
Płyta indukcyjna wyróżnia się innowacyjną technologią grzania. Pod powierzchnią naszej płyty znajdują się tak zwane cewki indukcyjne, które w wyniku kontaktu z (odpowiednim) naczyniem wytwarzają pole elektromagnetyczne. Wytworzone pole emituje ciepło – ale co najciekawsze, tylko w miejscu zetknięcia się z garnkiem. Ogrzewaniu podlega jedynie dno naczynia, a nie cała powierzchnia płyty grzewczej. Jakiekolwiek straty ciepła są wyeliminowane – nie ma tutaj o nich mowy – ogrzewane jest tylko to, co chcemy aby było ogrzane. Gotowanie na płycie indukcyjnej jest bardzo energooszczędne ale też... szybsze! Kuchnia (wyznaczone pole grzewcze) bardzo szybko się nagrzewa, dzięki czemu nie musimy długo czekać. Pomimo, że kuchnia indukcyjna jest nieco droższa od innych kuchni dostępnych na rynku warto się nią zainteresować. Niższe rachunki za prąd szybko zrekompensują nam tą inwestycję. Jest łatwa do utrzymania w czystości a korzystanie z niej jest dziecinnie proste.

Inteligentna indukcja
Producenci zwiększyli maksymalnie funkcjonalność płyt indukcyjnych. Korzystanie z tego typu płyt grzewczych jest bardzo proste i umożliwia przygotowanie obiadu w dosłownie kilka chwil. Płyty indukcyjne wyposażone są w systemy rozpoznawania wielkości i obecności garnka. Posiadają także funkcje, które umożliwiają zwiększyć moc pola grzewczego w dosłownie kilka sekund. Oczywiście możemy również ustawić automatyczne włącznie i wyłączanie się wybranych pól grzewczych. Inne funkcje poinformują nas kiedy olej na patelni jest już wystarczająco rozgrzany i same w odpowiednim czasie zmniejszą temperaturę. Dodatkowe funkcje są dostępne w zależności od modelu – to my decydujemy, które innowacyjne technologie nam się przydadzą, a które nie.

Bezpieczeństwo z indukcją
W kuchni o wypadek nietrudno, zwłaszcza jeżeli po naszej kuchni często krzątają się maluchy. Powinniśmy dbać o bezpieczeństwo w naszej kuchni i wybierać modele urządzeń, które będą nie będą stanowić niebezpieczeństwa dla naszych pociech. Płyta indukcyjna jest idealna, nie tylko ze względu na szybkość i oszczędność działania ale także że względu na bezpieczeństwo. Płyta indukcyjna całkowicie eliminuje ryzyko poparzenia. Nawet jeżeli działa, to gorąca jest tylko powierzchnia, która ma kontakt z naczyniem – pozostała część płyty pozostaje chłodna. Możemy ustawić blokady, która będzie zabezpieczać przez przypadkowym i niekontrolowanym przez nas włączeniem płyty. Płyta indukcyjna będzie więc dobra nie tylko dla nas, ale również dla naszych dzieci.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
Margo

Płyta indukcyjna to przede wszystkim bezpieczne rozwiązanie dla moich dzieciaków, których zawsze wszędzie jest pełno i niekiedy nie sposób ich upilnować. Tym z Was, którzy planują zakup takiego urządzenia przypominam, że musicie również dokupić specjalne garnki indukcyjne z fotomagnetycznym dnem. Pozdrawiam

Zobacz również


Nowoczesne programy w zmywarkach


Ręczne zmywanie naczyń staje się rzadkością, bowiem konsumenci zaczynają coraz...

Stal nierdzewna w kuchni


Może ciężko w to uwierzyć, ale stal nierdzewna, która popularność zdobyła dopiero...

Artykuły warsztatowe, które znajdą zastosowanie w kuchni


Coraz większą popularnością cieszą się aranżacje wnętrzarskie, w których...