Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Fototapeta w kuchni – hit czy kit?

Porady

Fototapeta w kuchni – hit czy kit?

Ulubione0

Fototapeta to ciekawy gadżet, który może całkowicie odmienić charakter danego pomieszczenia. Są bardzo popularne w salonach i pokojach dziecięcych, jednak czy fototapeta nadaje się do kuchni? Kuchnia to najczęściej eksploatowane pomieszczenie w całym domu. Opary kuchenne, skoki temperatur, podwyższona wilgotność, czy rzeczywiście są to dobre warunki dla fototapety? Okazuje się, że ówczesne fototapety są przystosowane do 'warunków ekstremalnych' jakie panują w kuchni. Występują w wielu wzorach i nie są tak 'tandetne' jak kiedyś. Fototapeta może być ciekawym sposobem na zaaranżowanie ściany w kuchni...

Kiedyś kit, dzisiaj hit – czyli fototapeta na ścianie w kuchni
Świat wciąż posuwa się do przodu – technika również, dlatego też nie ma co porównywać fototapet z dawnych lat z tymi, które są dostępne teraz. Kiedyś były one kojarzone z kiczem – sztuczne motywy roślinne zamiast zachęcać do przebywania w kuchni, to odstraszały. Dziś, o wiele większym zainteresowaniem cieszą się fototapety przedstawiające duże, słynne miasta lub grafiki abstrakcyjne. Kiedyś fototapeta w kuchni była tylko dodatkiem, dzisiaj jest głównym elementem tego pomieszczenia. Wiele osób najpierw kupuje upatrzoną fototapetę, a dopiero później decyduje o kolorach ścian i meblach.
Nie jest powiedziane, że musimy wybrać gotowy wzór – możemy stworzyć własną, spersonalizowaną fototapetę – na przykład zrobić kolarz zdjęć domowników. Będzie to oryginalny element naszego kuchennego wnętrza i efektowna pamiątka.

Gdzie najlepiej umieścić fototapetę w kuchni
Jak wiecie, kuchnia to prawdziwe 'pole minowe'. Dużo wilgoci, wysokie temperatury, tu się coś rozleje, tu coś spadnie, a więc znalezienie najlepszego miejsca dla fototapety w kuchni wcale nie jest takie proste. Lepiej unikać miejsca przy zlewie czy płyty grzewczej – szkoda ryzykować, że po krótkim czasie będzie trzeba ją wymienić. Tutaj warto postawić na największą ścianę w kuchni. Będzie dużym, widocznym, stylowym dodatkiem, dlatego lepiej zrezygnować z innych gadżetów w jej pobliżu.
Na pewno znajdą się osoby, które będą upierać się, aby fototapetę umieścić w tych najbardziej 'newralgicznych' miejscach w kuchni – gdzie w większym stopniu nasza ozdoba będzie narażona na kontakt z wodą i wysoką temperaturą. W takim przypadku najlepiej fototapetę umieścić za szybą ze szkła hartowanego. Nadal będzie dobrze się prezentować, a dodatkowo – zyska ochronę'przed czynnikami zewnętrznymi.

Fototapeta w kuchni to dość duża ozdoba, która ma przyciągać uwagę. Warto zadbać o to, aby umieszczona na ścianie grafika pasowała do kuchennej aranżacji. Tak naprawdę jest to gadżet, który z powodzeniem może zastąpić wszystkie inne dodatki. Nie trzeba już bibelotów – unikaj robienia sztucznego bałaganu.

Zobacz również

Malakser – Twój sposób na perfekcję w kuchni

Malakser – Twój sposób na perfekcję w kuchni

Funkcjonalny robot kuchenny Malakser to nic innego jak robot kuchenny, który został wyposażony w...

Jasne światło w kuchni – czyli właściwości halogenów

Jasne światło w kuchni – czyli właściwości...

Czym są halogeny? Halogeny są bardzo podobne do tradycyjnych żarówek – również posiadają...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena