Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Funkcjonalne wnętrzarskie triki w nowoczesnej...

Porady


Funkcjonalne wnętrzarskie triki w nowoczesnej kuchni

Dziś mamy coś specjalnego – funkcjonalne rozwiązania do nowoczesnych kuchni. Pomieszczenie kuchenne powinno być wygodne i komfortowe, co nie oznacza oczywiście, że musi być nudne! Nowoczesne kuchenne wnętrza cechują się minimalizmem i innowacyjnymi rozwiązaniami, które zwiększają funkcjonalność kuchni. Wiele takich dość nowych rozwiązań jest naprawdę godnych uwagi. Jesteście ciekawi co tym razem dla Was przygotowaliśmy?

#Wysokie cargo
Kosze kargo są to szuflady, które umożliwiają przechowywanie dużej ilości produktów. Możemy 'załadować' je po brzegi, a one i tak ułatwią nam dostęp do przechowywanych w nich rzeczy. Systemy cargo są synonimem praktyczności i wygody. Pomagają nam magazynować zapasy żywności, czy też inne artykuły kuchenne. To właśnie prosta budowa i nieskomplikowany system – oparty na prowadnicach odpowiada za ogromny sukces, oraz popularność systemów cargo.

 

#Szuflada wewnętrzna
Szuflada w szufladzie to dość innowacyjne podejście do każdego centymetra wolnej przestrzeni. Takie rozwiązanie pozwoli nam pomieścić jeszcze więcej. Zyskamy w ten sposób dodatkowe miejsce, zachowując ład i porządek.

 

#Ciche zawiasy
To, czy szafka jest głośna uzależnione jest przede wszystkim od rodzaju oraz jakości zawiasów. Delikatne i ciche zamykanie jest poezją dla uszu, szczególnie jeżeli po naszej kuchni często 'buszują' dzieci. Ciche zawiasy posiadają zintegrowany hamulec, który zapewnia ciche zamykanie.

 

#Podnośniki frontów uchylnych
Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie. Dzięki podnośnikom do frontów uchylnych front szafek może być zatrzymany dosłownie na każdej wysokości. Przyda się to przede wszystkim w przypadku niskich szafek wiszących czy szafek umieszczonych w miejscach z trudnym dostępem.

 

#Szuflada do zmywania
Jeżeli ktoś ceni sobie nienaganny wygląd kuchni, to idealną opcją będzie 'szuflada do zmywania'. Chodzi tutaj głównie o to, aby zorganizować sobie szufladę, w której umieścimy płyny do naczyń, kostki do zmywarki, ściereczki i gąbki. W ten sposób wszystkie najważniejsze rzeczy będziemy mieli zawsze pod ręką, a będą one sprytnie 'ukryte'.

 

#Szuflada w narożniku
Narożniki należą do dość problematycznych miejsc. Ciężko jest je bowiem wykorzystać tak, aby zapewniały nieograniczony i wygodny dostęp do znajdujących się tam rzeczy. Ciekawym rozwiązaniem jest szuflada narożnikowa. Jest to alternatywa szafki z karuzelą – pozwala ona wykorzystać każdy centymetr wolnej przestrzeni. Szuflada umożliwia szybkie przeglądnięcie jej zawartości, wysuwa się 'w całej okazałości' i zapewnia szybki dostęp do produktów czy naczyń.

 

#Szafka żaluzjowa
Szafka żaluzjowa świetnie sprawdzi się w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach. Służy ona przede wszystkim do ukrycia drobnych sprzętów, jak na przykład ekspres do kawy.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
Marcelina

Funkcjonalne szuflady i schowki w meblach kuchennych to podstawa. Najwięcej jest ich w zestawach pod zabudowę. Tylko wtedy można idealnie dopasować meble do naszych potrzeb. Ja na przykład mam w kuchni narożne szuflady i przyznam, że jest to genialne rozwiązanie.

Zobacz również


Elektryczne gniazda podszafkowe, czy to się opłaca?


Kiedy planujemy naszą wymarzoną kuchnię, z reguły pierwsze, o czym  myślimy, to...

Skandynawska estetyka


Dominująca, wszechobecna biel, jasne drewno, proste formy, naturalne tekstylia to...

Kuchenny dekalog rodzica


Jeśli w twoim domu biega maluch, który wszędzie wejdzie i wszędzie zajrzy, z...