Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Funkcjonalność w małej kuchni? To możliwe!

Porady

Funkcjonalność w małej kuchni? To możliwe!

Ulubione0

Mała kuchnia może stanowić nieco większe wyzwanie aranżacyjne aniżeli wnętrza o przestronnym metrażu i układzie. Jednak taka kuchnia także może zachwycać dopracowaną estetyką oraz wyjątkową funkcjonalnością, dzięki czemu praca w niej przebiegać będzie znacznie sprawniej, a przebywanie we wnętrzu będzie przyjemne i komfortowe. Sprawdź, jak zaaranżować małą kuchnię pod kątem funkcjonalności.

Specyfika małych kuchni
Mała kuchnia zazwyczaj ma formę stosunkowo wąskiego prostokąta. Taki układ wnętrza warto odpowiednio wyposażyć, by codzienne użytkowanie było wystarczająco wygodne, a wykonywanie prac kuchennych przebiegało sprawnie i szybko. Mała powierzchnia pomieszczenia co prawda narzuca pewne utrudnienia, aczkolwiek z odpowiednim podejściem aranżacyjnym i wiedzą możemy sprostać temu wyzwaniu i uczynić aranżację kuchni taką o jakiej marzymy.

Przechowywanie w małej kuchni
Małą i wąską kuchnię warto wyposażyć w meble, które będą w pełni wykorzystywać potencjał tego wnętrza. Najlepszym wyborem są więc meble na wymiar, gdyż ich projekt dostosowany jest do warunków konkretnego pomieszczenia. Dzięki temu jesteśmy w stanie ukryć ewentualne mankamenty i w pełni wykorzystać zalety. W każdej kuchni istotne znaczenie ma kwestia przechowywania. I na niej warto skoncentrować uwagę ustalając szczegóły projektu zabudowy. W małej kuchni miejsca na przechowywanie jest stosunkowo niewiele, ale można to nadrobić decydując się na wysoką zabudowę pod sufit, dzięki czemu zyskujemy dodatkowe szafki. Ze względu na utrudniony dostęp do nich można tam umieścić akcesoria, zastawy stołowe i małe sprzęty AGD, których nie używamy na co dzień.

Szafki w małej kuchni
Dobrym pomysłem w małych kuchniach jest zastosowanie szafek typu cargo. Takie wysuwane na szynach szafki zawierające kosze zamiast tradycyjnych półek stanowią wyjątkowo funkcjonalne rozwiązanie, które docenią w szczególności właściciele niewielkich kuchni. Szafki te zapewniają nie tylko łatwiejszy dostęp do przechowywanych rzeczy, ale także pozwalają w pełni wykorzystać daną przestrzeń, która w tym wypadku jest na wagę złota. Szafki te można zastosować nawet, gdy zostaje nam jakaś wyjątkowo wąska wnęka między szafkami. W takim wysuwanym panelu można przechowywać wówczas butelki, ściereczki, myjki i inne kuchenne drobiazgi.
W małej kuchni warto także dobrze zaplanować przestrzeń w szafkach i szufladach, by podwyższyć ich funkcjonalność. Dobrym pomysłem będzie wykorzystanie haczyków, organizerów, wkładek, przedziałek, półek wkładanych i wszelkich innych gadżetów ułatwiających segregację i zwiększenie możliwości w zakresie przechowywania.

Zobacz również

Fenomen płyt indukcyjnych, czyli bezpieczne grzanie na zimnej płycie

Fenomen płyt indukcyjnych, czyli bezpieczne...

Najlepsza opcja grzania na rynku? Płyta indukcyjna wyróżnia się innowacyjną technologią...

Kuchnia jak z lat dwudziestych. O artystyczności i awangardzie w aranżacji wnętrz

Kuchnia jak z lat dwudziestych. O artystyczności...

Blisko wiek tradycji Styl Art Deco zrodził się w latach dwudziestych minionego stulecia,...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena