Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Geometria w kuchni, czyli pomysł na oryginalną...

Porady

Geometria w kuchni, czyli pomysł na oryginalną kuchnię

Ulubione0

Geometryczny styl, długo jeszcze przed naszą erą cieszył się ogromną popularnością i uznaniem. W geometryczne wzory były przyozdabiane naczynia, tkaniny, mury świątyń, a także mnóstwo innych przedmiotów użytkowych. Powtarzające się symbole i wzory tworzyły razem piękną, harmonijną i logiczną całość, która była niezwykle przyjemna dla oka. Geometryczna kuchnia to wszelkie kształty poznane na lekcjach matematyki, które wykorzystane są zarówno w formie dekoracji, jak i podstawowego wyposażenia. Mogłoby się wydawać, że wykorzystanie geometrycznych elementów sprawi, że kuchnia będzie surowa, jednak tak naprawdę na finalny odbiór kuchni będzie wpływać również kolorystyka pomieszczenia, dobór mebli a także kształty oraz wielkość wybranych figur.

Geometria na ścianie
Jeżeli chodzi o dekoracje, to zawsze warto postawić na minimalizm. Przyozdobienie tylko jednej ściany zawsze jest dobrym pomysłem. Nada to kuchni pożądanego charakteru, a jednocześnie nie wprowadzi do pomieszczenia zbyt dużego chaosu. Geometryczne dodatki mogą tak naprawdę opierać się o różne style, dlatego warto zadbać o to, aby były one spójne i tworzyły fajną całość. Geometryczna kuchnia wcale nie musi być nudna – może być bardzo przytulna, jeśli zdecydujemy się na odpowiedni dobór dodatków. Drobne wzory takie jak małe kropki w pastelowych kolorach pomogą nam stworzyć romantyczny styl retro. Jeżeli wybierzemy romby, trójkąty czy mozaiki w jaskrawych odcieniach to uzyskamy klimat pop-artu. Jeśli chcemy postawić na nowoczesność, to warto zdecydować się na trójwymiarowe figury, które dzięki swojej formie, sprytnie powiększają kuchenne wnętrze i wydaje się ono bardziej przestronne. Geometryczne wzory na ścianie możemy stworzyć za pomocą tapety lub ceramiki.

 

Jak się to sprawdza w praktyce?
Geometria może również znaleźć się w kuchennym wyposażeniu. Aby geometryczna kuchnia była spójna, to oprócz aplikacji na ścianie warto pójść o krok dalej. Aby zachować harmonię pomieszczenia, do intensywnych wzorów na ścianach warto wybrać proste meble oraz urządzenia. W ten sposób ich regularna forma sprytnie stopi się z tłem, dzięki czemu otrzymamy ciekawą, spójną i oryginalną aranżację. Najlepszym sposobem będą meble zrobione na wymiar – takie meble szczelnie zabudują pomieszczenie. Geometryczna kuchnia to nadal kuchnia – musi mieć więc odpowiednią ilość szafek i szuflad – nie zapominajmy o tym. W kuchni z elementami geometrycznymi niezwykle ważny jest umiar. Wybierzmy jeden wzór, który będzie znajdował się na jednej ścianie, lub nad blatem roboczym. Jeżeli wzór jest intensywny – przyciąga wzrok to postawmy na proste, minimalistyczne, jasne meble. Nie przesadzajmy – możemy wtedy uzyskać całkiem odwrotny efekt. Pamiętajmy, że co za dużo, to nie zdrowo.

Zobacz również

Jaki grzejnik do kuchni wybrać?

Jaki grzejnik do kuchni wybrać?

Grzejnika w kuchni nie da się ukryć ani schować. Nie zabudujemy go - dlatego ważny jest też...

Kuchenny alfabet

Kuchenny alfabet

A Aktywny filtr węglowy – niezwykle skuteczny filtr pozwalający skutecznie oczyszczać zarówno...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena