Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Geometria w kuchni, czyli pomysł na oryginalną...

Porady


Geometria w kuchni, czyli pomysł na oryginalną kuchnię

Geometryczny styl, długo jeszcze przed naszą erą cieszył się ogromną popularnością i uznaniem. W geometryczne wzory były przyozdabiane naczynia, tkaniny, mury świątyń, a także mnóstwo innych przedmiotów użytkowych. Powtarzające się symbole i wzory tworzyły razem piękną, harmonijną i logiczną całość, która była niezwykle przyjemna dla oka. Geometryczna kuchnia to wszelkie kształty poznane na lekcjach matematyki, które wykorzystane są zarówno w formie dekoracji, jak i podstawowego wyposażenia. Mogłoby się wydawać, że wykorzystanie geometrycznych elementów sprawi, że kuchnia będzie surowa, jednak tak naprawdę na finalny odbiór kuchni będzie wpływać również kolorystyka pomieszczenia, dobór mebli a także kształty oraz wielkość wybranych figur.

Na zdjęciu: Studio Mebli Pinio

Geometria na ścianie
Jeżeli chodzi o dekoracje, to zawsze warto postawić na minimalizm. Przyozdobienie tylko jednej ściany zawsze jest dobrym pomysłem. Nada to kuchni pożądanego charakteru, a jednocześnie nie wprowadzi do pomieszczenia zbyt dużego chaosu. Geometryczne dodatki mogą tak naprawdę opierać się o różne style, dlatego warto zadbać o to, aby były one spójne i tworzyły fajną całość. Geometryczna kuchnia wcale nie musi być nudna – może być bardzo przytulna, jeśli zdecydujemy się na odpowiedni dobór dodatków. Drobne wzory takie jak małe kropki w pastelowych kolorach pomogą nam stworzyć romantyczny styl retro. Jeżeli wybierzemy romby, trójkąty czy mozaiki w jaskrawych odcieniach to uzyskamy klimat pop-artu. Jeśli chcemy postawić na nowoczesność, to warto zdecydować się na trójwymiarowe figury, które dzięki swojej formie, sprytnie powiększają kuchenne wnętrze i wydaje się ono bardziej przestronne. Geometryczne wzory na ścianie możemy stworzyć za pomocą tapety lub ceramiki.

 

Jak się to sprawdza w praktyce?
Geometria może również znaleźć się w kuchennym wyposażeniu. Aby geometryczna kuchnia była spójna, to oprócz aplikacji na ścianie warto pójść o krok dalej. Aby zachować harmonię pomieszczenia, do intensywnych wzorów na ścianach warto wybrać proste meble oraz urządzenia. W ten sposób ich regularna forma sprytnie stopi się z tłem, dzięki czemu otrzymamy ciekawą, spójną i oryginalną aranżację. Najlepszym sposobem będą meble zrobione na wymiar – takie meble szczelnie zabudują pomieszczenie. Geometryczna kuchnia to nadal kuchnia – musi mieć więc odpowiednią ilość szafek i szuflad – nie zapominajmy o tym. W kuchni z elementami geometrycznymi niezwykle ważny jest umiar. Wybierzmy jeden wzór, który będzie znajdował się na jednej ścianie, lub nad blatem roboczym. Jeżeli wzór jest intensywny – przyciąga wzrok to postawmy na proste, minimalistyczne, jasne meble. Nie przesadzajmy – możemy wtedy uzyskać całkiem odwrotny efekt. Pamiętajmy, że co za dużo, to nie zdrowo.

Komentarze


4.00/5 1 1
4
PlytkKonskie

Super pomysł na coś oryginalnego :)

Zobacz również


Solidna podstawa czyli kuchenna podłoga


Wydawać by się mogło, że podłoga, szczególnie w kuchni, pełni marginesową...

W trosce o czyste powietrze - okapy


Okap to jeden z ważniejszych sprzętów w kuchni. Oczyszcza powietrze z...

Jak przechowywać domowe wypieki, aby zachowały...


Jesteś domowym cukiernikiem? Często pieczesz ciasta dla znajomych lub muffinki dla...

Ustawienia prywatności Polityka prywatności