Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Idealne krzesło w kuchni, czyli jak siedzieć...

Porady

Idealne krzesło w kuchni, czyli jak siedzieć wygodnie

Ulubione0

Kuchnia to serce domu, za to sercem każdej kuchni jest stół. To właśnie przy nim zasiadamy każdego dnia, aby móc porozmawiać i zjeść posiłek z rodziną. Zazwyczaj, stół jest centralnym meblem w kuchni, ale jeżeli stół – to także krzesła odgrywają tutaj równie ważną rolę. Wpływają zarówno na wygodę siedzenia, a także na wygląd naszego kuchennego wnętrza. Jak więc wybrać idealne krzesła do kuchni?

Must have każdej kuchni
Ciężko wyobrazić sobie kuchnię bez krzeseł. Jeżeli by ich zabrakło, to nie byłoby już możliwe wspólne przesiadywanie przy stole, popijanie porannej kawki i omawiania planów na nadchodzący dzień z rodziną. W kuchni nie tylko gotujemy, tu także się relaksujemy – dlatego posiadanie krzesła (i stołu) jest wręcz obowiązkowe. Wygodne miejsce do siedzenia jest niedoceniane – niesłusznie.

Krzesło musi pasować do wszystkiego
Krzesła nie powinny być wybierane przypadkowo, od tak – na chybił, trafił. Powinny być subtelnym uzupełnieniem naszego kuchennego wnętrza. Krzesła to takie dopełnienie całości, kuchennej stylizacji, taka mała kropka nad i. Nie powinny odstawać – a komponować się z pozostałymi elementami naszej kuchni. Wszystko zależy od nas, naszej koncepcji i wizji. Często nowoczesne kuchnie, urządzone w futurystycznym stylu lubią zwracać uwagę na szczegóły – w takich wnętrzach oryginalne, nieco wydziwiane krzesła okażą się strzałem w dziesiątkę, jednak pamiętajmy, aby styl całości był zachowany. Każdy styl, aranżacja posiada pewne zasady, których należy przestrzegać – jeżeli chcemy, aby nasza kuchnia była urządzona ze smakiem. Grzechem byłoby umieszczenie rustykalnych krzeseł w nowoczesnej kuchni – lub na odwrót.

I jak tu wybrać dobre krzesło?
Mogłoby się wydawać, że wybór krzesła jest banalnie prosty, jednak jest jeszcze kilka ważnych kwestii, które powinniśmy wziąć pod uwagę. Po pierwsze, musimy określić ile miejsca, chcemy (lub możemy) przeznaczyć na część jadalną. W małej kuchni lepiej sprawdzą się subtelne krzesła, które nie będą rzucać się w oczy. Do większych kuchni możemy wybrać nieco większe modele, które będą oczywiście pasować do stylistyki naszej kuchni. Bardzo istotną rzeczą jest rozmiar. Pamiętajmy, aby krzesła dobierać do stołu – a nie odwrotnie. To stół powinien być w centrum uwagi i to do niego dobieramy krzesła – chodzi tutaj zarówno o stylistykę, jak i wielkość i wysokość krzeseł. Jeżeli chodzi o kuchnię, to tutaj mamy wiele możliwości jeżeli chodzi o krzesła. Możemy wybrać tradycyjne krzesła z wygodnym oparciem, taborety czy hokery – wszystko zależy od wyglądu kuchni i naszych preferencji. Najlepiej wybrać krzesło, które będzie trwałe i odporne na warunki panujące w kuchni – miedzy innymi wilgoć. Krzesło powinno być solidne i wytrzymałe – warto pokusić się o modele drewniane.

Zobacz również

Czym są akrylowe fronty i dlaczego warto się na nie zdecydować?

Czym są akrylowe fronty i dlaczego warto się na...

Czym są fronty akrylowe? Fronty akrylowe powstają poprzez połączenie grubej warstwy twardego...

Nowoczesny sposób na dekorację kuchni – cytaty na ścianie

Nowoczesny sposób na dekorację kuchni – cytaty...

Kuchnia to już nie tylko pomieszczenie służące tylko do gotowania – to również...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena