Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Istotne kwestie podczas urządzania kuchni –...

Porady

Istotne kwestie podczas urządzania kuchni – musisz to wiedzieć!

Ulubione1

Urządzanie kuchni to nie lada wyzwanie – zwłaszcza dla osób, które niezbyt pewnie czują się w tych klimatach. Kuchnia jest najtrudniejszym pomieszczeniem w całym domu – musimy w niej połączyć kilka ważnych kwestii. Idealna kuchnia jest funkcjonalna, wygodna, bezpieczna, a do tego wszystkiego ładna. Oprócz mebli, muszą się w niej znaleźć niezbędne sprzęty AGD, które ułatwiają nam pracę. Jak ustawić? O czym pamiętać? O tym wszystkim w dalszej części artykułu.

Zadbaj o swoją przestrzeń
Nie podlega to wątpliwości, że w kuchni najważniejsza jest wygoda, a co za tym idzie – przestrzeń. Podczas przygotowywania posiłków musimy mieć 'pole' do manewrów i czuć się komfortowo. Oczywiście nie każdy ma ten luksus, i posiada ogromną kuchnię. Większość z nas jest właścicielami niedużych, a nawet dość problematycznych pomieszczeń kuchennych. Odpowiednia ergonomia to podstawa w kuchni – szczególnie jeśli nie jest zbyt duża. Grunt to dobrze wszystko zaplanować i rozmieścić. To właśnie kuchnia jest najbardziej eksploatowanym pomieszczeniem w całym mieszkaniu. Tak naprawdę krzątamy się po niej non stop – robimy herbatę, przygotowujemy obiad, czy po prostu spędzamy czas z rodziną. Często, podczas gotowania towarzyszą nam dzieci – dlatego tym bardziej powinniśmy zadbać o wysoki komfort. Wygodnie urządzona kuchnia z pewnością przełoży się na oszczędność czasu a także większą przyjemność z gotowania. Zadbajmy o odpowiednie rozmieszczenie poszczególnych elementów kuchennego wyposażenia, dzięki czemu maksymalnie wykorzystamy zalety naszego pomieszczenie. Tak naprawdę w kuchni wszystko się liczy – jeśli nieodpowiednio rozmieścimy poszczególne sprzęty, to może okazać się, że podczas gotowania robimy mnóstwo niepotrzebnych kilometrów. Złe umiejscowienie sprzętów AGD sprawi, że kuchnia będzie niewygodna, mało komfortowa a także mało funkcjonalna.

 

Zwróć uwagę na odległość oraz lokalizację
Na ergonomię naszej kuchni składa się nie tylko lokalizacja poszczególnych sprzętów AGD, ale również odległości pomiędzy nimi. Jeśli będą one optymalne, to z pewnością wpłyną na większy komfort pracy oraz zapewnią lepsze wykorzystanie przestrzeni. 'Na rynku' branżowym, krąży kilka złotych środków i zasad, których warto się trzymać. Kierują się nimi dekoratorzy wnętrz oraz projektanci... jesteście ciekawi?

 

Sekret tkwi w szczegółach
Jakie jest najlepsze miejsce na lodówkę? Eksperci twierdzą, że powinna się ona znajdować maksymalnie 210 centymetrów od zlewu. Podobna odległość powinna dzielić zlew, a kuchnię grzewczą. Oczywiście odległości te powinny być dopasowane do naszych preferencji oraz przyzwyczajeń – ma być wygodnie i funkcjonalnie. Odpowiednie ułożenie poszczególnych sprzętów AGD ma ułatwić nam życie i sprawić, że kuchenne obowiązki staną się szybkie, łatwe i przyjemne. Nie ma sensu ślepo podążać za modą czy trendami – warto przemyśleć sobie kwestię urządzania kuchni, abyśmy dobrze się w niej czuli.

Zobacz również

Najpotrzebniejsze urządzenia w kuchni - poznaj nasze propozycje

Najpotrzebniejsze urządzenia w kuchni - poznaj...

Zmywarka Kiedyś zmywarkę mogliśmy spotkać tylko w restauracyjnych kuchniach, dziś znajduje się...

Kamień na kuchenną ścianę - niebanalna dekoracja w eleganckim stylu

Kamień na kuchenną ścianę - niebanalna...

Na wzór eleganckich rezydencji Ten rodzaj tworzyw wykończeniowych znakomicie pasuje do wnętrz...
Komentarze (1)
1
Gość
Karolina
2018-01-04 08:47:51

Nie miałam pojęcia, ze lodowka powinna byc nie dalej jak 2m od zlewu. Dobrze wiedziec.

Twój komentarz
Ocena