Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Jak dobrać sprzęt AGD w kuchni?

Porady

Jak dobrać sprzęt AGD w kuchni?

Ulubione0

Urządzając kuchnię oprócz mebli kuchennych musimy także wybrać niezbędne sprzęty kuchenne. Istotne znaczenie mają nie tylko ich funkcje, czy sposób rozmieszczenia w konkretnym wnętrzu, ale także estetyka. Sprzęt AGD w kuchni powinien być optymalnie zintegrowany z planowaną aranżacją, by wszystko prezentowało się spójnie i efektownie. Jak dobrać sprzęt AGD w kuchni?

Jak dobrać urządzenia AGD?
Pod względem zasobów funkcjonalnych sprzętów kuchennych warto brać pod uwagę konkretne potrzeby i oczekiwania domowników w zakresie stylu życia i przygotowywania potraw na co dzień. Natomiast pod kątem estetycznym sprzęt AGD powinien pasować do mebli kuchennych, ale i kolorystyki ścian oraz podłóg. Istotne znaczenie ma także przyjęty styl wnętrzarski. Należy wybrać sprzęty, które będą pasować do stylu klasycznego lub nowoczesnego. Aranżacja kuchni powinna być spójna i składać się z wzorniczo podobnych urządzeń oraz mebli.

Rozmieszczenie sprzętu AGD
Do podstawowych i zarazem niezbędnych sprzętów AGD zaliczamy przede wszystkim lodówkę, kuchenkę lub płytę grzewczą oraz piekarnik. Komfortowo urządzona i zarazem ergonomiczna kuchnia będzie ułatwiać przygotowywanie posiłków i sprzątanie po nich, a także sprawi że wykonywanie tych czynności będzie sprawniejsze i przyjemniejsze. Podstawowe sprzęty AGD oraz zlew powinny zostać rozmieszczone na wierzchołkach kształtu trójkąta. Natomiast optymalne odległości pomiędzy nimi mają wynosić:
lodówka – zlewozmywak: od 120 do 210 cm,
zlewozmywak – kuchenka – od 120 do 210 cm,
kuchenka – lodówka: od 120 do 270 cm.

Sprzęt AGD a estetyka kuchni
Wszelkie elementy wyposażenia kuchni powinny być spójne oraz dobrane do przyjętego stylu wnętrzarskiego i designu. Także wzornictwo urządzeń kuchennych powinno spełniać te założenia. Ponadto dobrze jest, aby poszczególne elementy pasowały do siebie nie tylko pod względem designu, ale także kolorystycznie oraz w zakresie dekoracyjności i detali. Wybierając sprzęty przez Internet pamiętaj, aby się upewnić czy odcienie poszczególnych kolorów urządzeń są rzeczywiście takie same. Bowiem niestety takie różnice stają się bardzo wyraźne, gdy już wszystko w kuchni zostaje zamontowane. Zadbaj więc, aby zarówno lodówka, piekarnik, jak i płyta grzewcza występowały w tych samych kolorach, lub posiadały elementy kolorystyczne nawiązujące do pozostałych urządzeń. Dotyczy to także drobnego AGD, które często przechowujemy na blacie kuchennym. Biorąc pod uwagę, że te elementy leżą na widoku także tworzą i kształtują estetykę całej aranżacji.

Zobacz również

EUROCUCINA 2014 – najważniejsze targi kuchenne w Europie

EUROCUCINA 2014 – najważniejsze targi kuchenne...

Targi Eurocucina po raz kolejny ustanowiły trendy, które przez najbliższe lata będą trafiać do...

Jesteś glamour? Stwórz piękną kuchnię!

Jesteś glamour? Stwórz piękną kuchnię!

Szykownie i z gustem Decydując się na aranżację kuchni w stylu glamour stoimy przed nie lada...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena