Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Jak dobrze zorganizować swoją kuchnię?

Porady

Jak dobrze zorganizować swoją kuchnię?

Ulubione0

Kuchnia jest prawdopodobnie najczęściej używanym pomieszczeniem w domu. Prawidłowo zorganizowana, pomoże Ci zaoszczędzić wiele czasu i nerwów, a przede wszystkim znacznie ułatwi życie. Co zrobić, aby dobrze zorganizować swoją kuchnię?

Porządki w szafkach
W pierwszej kolejności powinniśmy zrobić porządek w szafkach kuchennych. Wszystkie zbędne przedmioty i przybory, z których już nie korzystamy, powinniśmy odrzucić. Kuchnia jest miejscem, w którym ważna jest dobra organizacja, dlatego powinniśmy mieć pod ręką tylko przedmioty, z których regularnie korzystamy. Dzięki temu, sprawniej będziemy przygotowywać codzienne posiłki.

Grupuj podobne przedmioty
Czasami tracimy dużo czasu w kuchni na szukanie jakiegoś przedmiotu, dlatego dobrym rozwiązaniem jest przechowywanie podobnego wyposażenia razem. Zorganizujmy sobie przestrzeń tak, aby zastawa stołowa znalazła się w jednej szafce, naczynia do serwowania posiłków w drugiej, a przedmioty do pieczenia w kolejnej. Dzięki temu, zawsze będziemy wiedzieć, gdzie szukać konkretnej rzeczy i zaoszczędzimy trochę cennego czasu. Przedmioty, z których najczęściej korzystamy, powinniśmy umieścić w łatwo dostępnym miejscu, aby mieć je na wyciągnięcie ręki.

Wyznacz strefy w kuchni
Dobrym pomysłem jest wyznaczenie stref w kuchni – strefy do przechowywania żywności, naczyń, akcesoriów do sprzątania itp. Ważne jest, aby przechowywać przedmioty blisko strefy, z którą są powiązane. Przykładowo, pod zlewem powinniśmy umieścić płyn do mycia naczyń, gąbki, ścierki i pozostałe środki czyszczące. Natomiast w pobliżu czajnika, powinny się znaleźć kubki do kawy i szklanki do herbaty. Takie rozmieszczenie przedmiotów, znacznie ułatwi nam pracę w kuchni, ponieważ unikniemy ciągłego przemieszczania się z jednego końca kuchni do drugiego.

Przechowuj żywność w pojemnikach
Dobrym pomysłem na organizację w kuchni jest przechowywanie żywności w specjalnie przeznaczonych do tego pojemnikach. Najlepiej wybrać przezroczyste pojemniki, ponieważ od razu będziemy w stanie zobaczyć ich zawartość. Jednak, dobrze by było dodatkowo oznaczyć zawartość każdego pojemnika naklejką, dzięki temu nie będziemy się zastanawiać, czy w pojemniku jest sól czy cukier. Należy pamiętać, że sypka żywności powinna być przechowywana w szczelnie zamkniętych pojemnikach.

Zobacz również

Woda w pojemniku / dozowniku na płyn w pralce – przyczyny

Woda w pojemniku / dozowniku na płyn w pralce –...

Dlaczego w pralce zostaje woda w pojemniku na płyn? Woda zbierająca się w pojemniku na płyn na...

Podstawowe zasady dotyczące przechowywania żywności w lodówce

Podstawowe zasady dotyczące przechowywania...

Górne półki w lodówce – co powinniśmy na nich trzymać? Górne półki lodówki dedykowane...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena