Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Jak gotować z dziećmi? Czyli akcesoria dla...

Porady


Jak gotować z dziećmi? Czyli akcesoria dla najmłodszych

Jeśli w naszym domu są dzieci, to dobrze wiemy, że ci najmłodsi domownicy najszybciej rwą się do pomocy. Nasze pociechy wszystkiego są ciekawe – co robimy, jak i dlaczego. Bardzo lubią angażować się we wszystkie kuchenne czynności. Nie ma co ukrywać – przygotowanie czegokolwiek z dziećmi zajmuje trzy razy więcej czasu, niż normalnie jednak ich radość i satysfakcja jest bezcenna. Należy przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie w kuchni.

Zabawa, która zbliża

 

Dekorowanie ciasteczek jest dla najmłodszych świetną zabawą, która rozwija wyobraźnię. Jeśli nasze dzieci chcą nam pomagać w kuchni to powinniśmy kupić dla nich specjalne akcesoria. Takie gadżety są odpowiednio przystosowane do naszych maluchów – nie mają ostrych krawędzi i są gładko wykończone.

 

Sprzęty AGD w wersjach mini

 

Nauka przez gotowanie to wręcz idealny sposób na spędzanie z dzieckiem wolnego czasu. Będzie to rozrywka i nauka w jednym. Tworzenie różnych wzorków, kształtów rozwija u dziecka kreatywność oraz zdolności manualne. Nasze akcesoria do gotowania często są zbyt niebezpieczne dla naszych maluchów, dlatego mamy coś w sam raz dla nich.

 

Producenci AGD specjalnie dla naszych maluchów przygotowali urządzenia w wersjach mini. Przykładem może być na przykład mikser, czajnik elektryczny czy toster. Zabawa w kuchni to idealny sposób na kreatywne spędzanie czasu. Musimy jednak pamiętać o bezpieczeństwie i wybierać akcesoria, którymi nasze dzieci nie zrobią sobie krzywdy.

 

Sprytny sposób na niejadka

 

Spędzanie czasu w kuchni z dzieckiem, to nie tylko idealny sposób na naukę oraz rozwijanie zdolności manualnych. To też świetny sposób na każdego niejadka. Wspólne dekorowanie oraz przygotowywanie posiłków może sprawić, że dziecko nie będzie się bało próbować nowych rzeczy. Kolorowe sztućce oraz talerzyki mogą dodatkowo zachęcić niejadka do jedzenia. Pokażmy dziecku, ze można się bawić podczas przygotowywania posiłku. Z warzyw i owoców możemy stworzyć niezwykłe dzieło.

 

Rozwój naszych relacji

 

Dziecko w kuchni zazwyczaj kojarzy nam się z kłopotami. Okazuje się jednak, że może być to również dobra zabawa. Kreatywne gotowanie z maluchami rozwija ich zdolności manualne. Wiadomo – przygotowanie obiadu z dziećmi trwa o wiele dłużej, jednak widząc uśmiech dziecka zapominamy o bałaganie w kuchni.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
Olga

Oj tak! Gotowanie z dziećmi to świetny sposób na poprawienie apetytu :) Zawsze moi maili pomocnicy ustalają co chcą ugotować, a kiedy już coś razem stworzymy to z chęcią wszystko zjadają.

Zobacz również


Tworzymy kącik jadalniany w kuchni


W kuchni oprócz przygotowywania posiłków dla rodziny i gości, często też...

Mechanizm podblatowy w małej kuchni


Nie mieścisz się ze sprzętami kuchennymi? Brak Ci wystarczająco dużo wolnej...

Stylowe wykończenie kuchni, czyli jaki materiał na ściany


Sfera wizualna naszego pomieszczenia kuchennego uzależniona jest w głównej mierze...