Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Jak kupić lodówkę do małej kuchni?

Porady

Jak kupić lodówkę do małej kuchni?

Ulubione0

Każdy marzy o pięknym, dużym domu z ogródkiem. Niestety większość z nas skazana jest na mieszkania o niewielkim metrażu. W małym mieszkaniu ciężko o dobrą aranżację. Małe pomieszczenia często niszczą nasze marzenia, bo po prostu na nasze pomysły nie ma miejsca. Mała kuchnia to dość spore wyzwanie aranżacyjne. To, że pomieszczenie kuchenne jest małe nie zwalnia nas z obowiązku posiadania podstawowych sprzętów AGD. Poszczególne urządzenia muszą się zmieścić. Jak to zrobić? Co w przypadku, gdy zabrakło nam w kuchni miejsca na lodówkę?

Mała kuchnia – duży problem
Mała kuchnia to spore wyzwanie aranżacyjne. Pomimo niewielkiego metrażu powinna być wygodna, praktyczna i funkcjonalnie urządzona. Oczywiście do tego wszystkiego, powinna też dobrze wyglądać, aby spędzanie w niej czasu nie było dla nas męką. W małej kuchni bardzo ważna jest ergonomia oraz dobrze przemyślany plan. Kuchnia musi być urządzona tak, aby poruszanie się po niej, było wygodne i swobodne. Sprzęty AGD nie powinny nachodzić na inne elementy, a szafki powinny otwierać się do końca. Szczególnie w małych kuchniach wszystko powinno mieć swoje miejsce. Do małych kuchni dobrze sprawdzą się mniejsze urządzenia AGD. Dzięki temu nie będziemy musieli z nich rezygnować, bo wszystko się zmieści.Mała, a pojemna. Lodówka do małej kuchni
Ciężko wyobrazić sobie kuchnię bez lodówki. Jest to podstawowy element kuchennego wyposażenia. Dzięki niej, możemy przechowywać produkty żywnościowe w niższej temperaturze i przedłużyć ich świeżość.


Jeśli nasza kuchnia nie jest zbyt duża, to warto zastanowić się również nad mniejszą lodówką. Kupowanie dużej, nowoczesnej lodówki nie ma sensu, gdy oprócz niej do kuchni nie wejdzie nic innego. Na wszystko trzeba patrzeć racjonalnie. Jeśli nie ma wystarczająco dużo miejsca, to szukamy innych rozwiązań.


W przypadku chłodziarki najważniejsze jest to, żeby była solidna i dobrze spełniała swoją rolę. Jej rozmiary oraz dodatkowe funkcje warto dobrać według własnych upodobań, gustu i przestrzennych możliwości. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie wybranie mniejszego modelu i korzystanie z niego, niż kupno gigantycznej lodówki, która w połowie będzie pusta.


Kuchnia, przede wszystkim ta mała, musi być praktyczna, podobnie jak wszystkie elementy, które się w niej znajdą. Prawdą jest, że mniejsze modele lodówek w niczym nie ustępują większym modelom. Również wyposażone są w szereg dodatkowych funkcji, dlatego nic nie tracimy. Mniejsza chłodziarka to również mniejszy pobór energii elektrycznej, dlatego taka inwestycja naprawdę się opłaca!

Zobacz również

Zanim kupisz suszarkę do ubrań

Zanim kupisz suszarkę do ubrań

Nieprzypadkowy wymiar Jednym z podstawowych parametrów technicznych, którego nie wolno...

Jaki rozmiar zmywarki wybrać?

Jaki rozmiar zmywarki wybrać?

Szerokość zmywarki przekłada się na jej pojemność Wybierając zmywarkę powinniśmy kierować...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena