Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Jak nadać kuchni unikatowy charakter?

Porady

Jak nadać kuchni unikatowy charakter?

Ulubione0

Kuchnia jest sercem domu. Tak pieszczotliwie zwykliśmy o niej myśleć ze względu na rodzinny charakter w niej panujący. To w niej budzi nas aromat kawy o poranku i kuszą zapachy pysznych obiadów, ale także w niej na co dzień spotykamy się w gronie najbliższych nam osób. Aranżacja kuchni powinna więc być tak dopracowana, by czas spędzany w jej wnętrzu był czystą przyjemnością. Sprawdź jak nadać kuchni rodzinnego charakteru.

Aranżacja kuchni z charakterem
Kuchnia to wnętrze, w którym na co dzień spędzamy dużo czasu. Stanowi miejsce pracy, wykonywania codziennych obowiązków, ale także spotkań z bliskimi przy wspólnym stole. To, w jaki sposób będzie ona urządzona ma znaczenie nie tylko dla kwestii praktycznych, ale także wrażeń estetycznych. Warto bowiem pamiętać, że estetyka otoczenia realnie wpływa na nasze samopoczucie. Przebywanie w nudnych, pozbawionych wyrazu aranżacjach może na dłuższą metę być męczące. Dlatego urządzając kuchnię zadbajmy o podkreślenie jej unikatowego charakteru, który odróżni ją od wszystkich innych. Najlepszym sposobem na to jest podkreślenie rodzinnego wyrazu w kuchni i dopełnienie jej aranżacji o takie detale, które ukarzą osobowość domowników.

Rodzinny akcent w kuchni
Kiedyś kuchnie były traktowane jako wnętrza typowo użytkowe. Dziś poszerzamy ich horyzonty i stają się poniekąd przestrzenią dzienną, w której przebywamy oczekując równego komfortu i atmosfery jak w przypadku pozostałych wnętrz. Kuchnia jest sercem domu, dlatego aby nadać jej unikatowego charakteru to właśnie rodzinny akcent warto w niej podkreślić najbardziej. Dobrym pomysłem będzie stworzenie na wolnej ścianie efektownego kolażu z rodzinnymi fotografiami, lub zawieszenie prac plastycznych dzieci w ozdobnych ramkach. Pomalowanie fragmentu ściany farbą tablicową i magnetyczną sprawi, że będzie można na niej dać upust rodzinnej twórczości, wymieniać się wiadomościami, lub przyczepiać pamiątki magnesami. Opcji i pomysłów jest naprawdę wiele, a każdy z nich sprawi, że Twoja kuchnia stanie się wyjątkowa.

Detal ma znaczenie
W drobiazgach tkwi wielka siła. Bowiem za pomocą zaledwie kilku detali można dopełnić charakter wnętrza, lub go ukierunkować. Nie bójmy się więc bawić dekorami w kuchni. W niej także powinno się znaleźć dla nich miejsce. Istotne jest jednak, aby dobierać je z rozmysłem i na zasadzie spójności stylu. Każda kuchnia ma określony styl wnętrzarski, w ramach którego dopasowywane są wszelkie jej elementy. Wystarczy pamiętać, by także dekoracje i przedmioty użytkowe przechowywane na wierzchu były spójne stylistycznie z kolorystyką, wzornictwem, designem całej aranżacji.

Zobacz również

Drewniana deska do krojenia

Drewniana deska do krojenia

Rodzaje drewna   Decydując się na zakup i użytkowanie drewnianej deski, warto zapoznać się...

Kuchnia w odcieniach szarości

Kuchnia w odcieniach szarości

Przytulnie i praktycznie Za tradycyjną uznaje się najczęściej kuchnię białą. Dzięki jasnym...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena