Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Jak nadać kuchni unikatowy charakter?

Porady

Jak nadać kuchni unikatowy charakter?

Ulubione0

Kuchnia jest sercem domu. Tak pieszczotliwie zwykliśmy o niej myśleć ze względu na rodzinny charakter w niej panujący. To w niej budzi nas aromat kawy o poranku i kuszą zapachy pysznych obiadów, ale także w niej na co dzień spotykamy się w gronie najbliższych nam osób. Aranżacja kuchni powinna więc być tak dopracowana, by czas spędzany w jej wnętrzu był czystą przyjemnością. Sprawdź jak nadać kuchni rodzinnego charakteru.

Aranżacja kuchni z charakterem
Kuchnia to wnętrze, w którym na co dzień spędzamy dużo czasu. Stanowi miejsce pracy, wykonywania codziennych obowiązków, ale także spotkań z bliskimi przy wspólnym stole. To, w jaki sposób będzie ona urządzona ma znaczenie nie tylko dla kwestii praktycznych, ale także wrażeń estetycznych. Warto bowiem pamiętać, że estetyka otoczenia realnie wpływa na nasze samopoczucie. Przebywanie w nudnych, pozbawionych wyrazu aranżacjach może na dłuższą metę być męczące. Dlatego urządzając kuchnię zadbajmy o podkreślenie jej unikatowego charakteru, który odróżni ją od wszystkich innych. Najlepszym sposobem na to jest podkreślenie rodzinnego wyrazu w kuchni i dopełnienie jej aranżacji o takie detale, które ukarzą osobowość domowników.

Rodzinny akcent w kuchni
Kiedyś kuchnie były traktowane jako wnętrza typowo użytkowe. Dziś poszerzamy ich horyzonty i stają się poniekąd przestrzenią dzienną, w której przebywamy oczekując równego komfortu i atmosfery jak w przypadku pozostałych wnętrz. Kuchnia jest sercem domu, dlatego aby nadać jej unikatowego charakteru to właśnie rodzinny akcent warto w niej podkreślić najbardziej. Dobrym pomysłem będzie stworzenie na wolnej ścianie efektownego kolażu z rodzinnymi fotografiami, lub zawieszenie prac plastycznych dzieci w ozdobnych ramkach. Pomalowanie fragmentu ściany farbą tablicową i magnetyczną sprawi, że będzie można na niej dać upust rodzinnej twórczości, wymieniać się wiadomościami, lub przyczepiać pamiątki magnesami. Opcji i pomysłów jest naprawdę wiele, a każdy z nich sprawi, że Twoja kuchnia stanie się wyjątkowa.

Detal ma znaczenie
W drobiazgach tkwi wielka siła. Bowiem za pomocą zaledwie kilku detali można dopełnić charakter wnętrza, lub go ukierunkować. Nie bójmy się więc bawić dekorami w kuchni. W niej także powinno się znaleźć dla nich miejsce. Istotne jest jednak, aby dobierać je z rozmysłem i na zasadzie spójności stylu. Każda kuchnia ma określony styl wnętrzarski, w ramach którego dopasowywane są wszelkie jej elementy. Wystarczy pamiętać, by także dekoracje i przedmioty użytkowe przechowywane na wierzchu były spójne stylistycznie z kolorystyką, wzornictwem, designem całej aranżacji.

Zobacz również

Kuchnia na wysoki połysk

Kuchnia na wysoki połysk

Powiew elegancji Meble na wysoki połysk podkreślą nowoczesny charakter kuchni, ale przede...

Na co zwrócić uwagę wybierając stół kuchenny?

Na co zwrócić uwagę wybierając stół...

Stół kuchenny a warunki pomieszczenia Nie ulega wątpliwości, że w każdej kuchni stół jest...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena