Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Jak przygotować się do remontu kuchni?

Porady

Jak przygotować się do remontu kuchni?

Ulubione0

Dla wielu osób remont kuchni stanowi nie lada wyzwanie. Trudno się im dziwić, ponieważ wymaga stworzenia dobrego projektu, znalezienia odpowiedniej ekipy remontującej i wybrania materiałów. Niezależnie od tego, czy chcemy zwiększyć powierzchnię swojej kuchni, czy tylko wymienić sprzęty AGD i meble na nowe, powinniśmy starannie przemyśleć każdy jej element. Kuchnia powinna być bowiem nie tylko funkcjonalna, ale również przytulna i estetycznie wykonana. Jak więc przygotować się do remontu kuchni? Od czego powinniśmy zacząć?

Zastanów się, jak będziesz korzystać z kuchni

Planując remont kuchni, przede wszystkim powinniśmy się zastanowić, w jaki sposób będzie przez nas wykorzystywana. Czy kuchnia ma być jedynie miejscem do gotowania, przyrządzania posiłków i przechowywania żywności? Czy może również miejscem, w którym można spokojnie porozmawiać, zrelaksować się albo przyjąć gości? Odpowiedzi na te pytania znacznie ułatwią nam planowanie wnętrza i rozmieszczenie jego poszczególnych elementów. Pomogą nam również wybrać styl, w jakim możemy urządzić swoją wymarzoną kuchnię.

Zbierz inspiracje

Zanim przystąpimy do remontu naszej kuchni, powinniśmy przemyśleć, w jaki sposób chcemy urządzić nowe wnętrze. Pomogą nam w tym liczne informacje z czasopism, programów telewizyjnych i przede wszystkim ze stron internetowych o tematyce wnętrzarskiej. Surfując po Internecie można znaleźć wiele sprytnych i innowacyjnych rozwiązań, które doskonale sprawdzą się w kuchni. Warto zapisywać najciekawsze projekty, aby później móc je pokazać projektantom i ekipie remontowej.

Wybierz nowe sprzęty AGD

Remont kuchni jest doskonałą okazją do wymiany przestarzałych urządzeń na nowe. Dzięki temu, kuchnia będzie nie tylko estetyczniej wyglądać, ale również stanie się bardziej funkcjonalna. Dostępne na rynku urządzenia są wyposażone w wiele nowoczesnych funkcji, które usprawniają proces przygotowywania posiłków i znacznie ułatwiają nam pracę. Warto np. wybrać piekarnik do zabudowy i zamontować go w słupku na wysokości oczu – jest to zarówno estetyczne, jak i bardzo komfortowe rozwiązanie. Nowoczesne sprzęty AGD posiadają wysoką klasę energetyczną, dzięki której zużywają mniej prądu i pozwalają podreperować rodzinny budżet.

Bądź otwarty na sugestie

Podczas urządzania kuchni, przez cały powinniśmy być w kontakcie z naszą ekipą projektową i remontową. Nawet jeśli przedstawiliśmy im pomysły na naszą wymarzoną kuchnię, powinniśmy być otwarci na ich sugestie i spostrzeżenia. Może się bowiem zdarzyć, że nasze pomysły będą możliwe do zrealizowania jedynie w dużym i przestronnym pomieszczeniu, a nie sprawdzą się w małej kuchni o niestandardowych wymiarach. Warto więc odgrywać aktywną rolę w projekcie, ale również słuchać cennych rad ekspertów.

Zobacz również

7 zasad, których musisz się trzymać urządzając małą kuchnię

7 zasad, których musisz się trzymać...

1 – przede wszystkim jasne kolory Jak wiemy jasne kolory optycznie powiększają wnętrza –...

4 sposoby na niższe rachunki – kuchnia pod lupą

4 sposoby na niższe rachunki – kuchnia pod...

Zwracaj uwagę na opis sprzętu! Kuchnia jest miejscem, w którym znajduje się najwięcej...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena