Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Jak tanio kupić mikser? Podpowiadamy jak...

Porady

Jak tanio kupić mikser? Podpowiadamy jak kupować, żeby nie żałować!

Ulubione1

Mikser to urządzenie, które znajduje się w niemalże każdej kuchni. Jest to bardzo pomocne urządzenie – zarówno podczas przygotowywania ciast i tortów, jak i wielu innych potraw. Kiedyś białka trzeba było ubijać ręcznie, dziś wszystko za nas robi urządzenie. Rynek nieustannie się rozwija, dlatego mamy wiele możliwości. Producenci prześcigają się w pomysłach na nowe funkcje oraz zastosowania tego typu sprzętów. Dziś podpowiemy Wam jak kupić dobre urządzenie i nie przepłacić. Zapraszamy!

Przed zakupem jakiegokolwiek miksera, należy zastanowić się, czego będziemy oczekiwać od tego urządzenia i z jaką częstotliwością będziemy z niego korzystać. Mikser należy do urządzeń bardzo funkcjonalnych – oprócz miksowania potrafi on wiele różnych rzeczy dzięki dodatkowym, wymiennym końcówkom i innym akcesoriom, które dołączane są do zestawu.

 

Ręczny czy stojący?
Miksery możemy podzielić na dwie grupy – modele ręczne i modele stacjonarne. Ręczne – jak sama nazwa wskazuje wymagają naszego zaangażowania – pozostawione same sobie nie działają. Modele stacjonarne to urządzenia, które pracują samodzielnie – my tylko wybieramy odpowiedni program. Miksery stacjonarne są zazwyczaj są droższe od modeli manualnych, jednak mogą one zastąpić wiele innych urządzeń i pomóc w przygotowaniu różnych pysznych potraw. Wszystko zależy od tego, jak często będziemy korzystać z tego sprzętu. Jeżeli pieczemy tylko od czasu to czasu, to z pewnością ręczny model spokojnie nam wystarczy.

 

Podstawowe wyposażenie i...
Każdy, nawet najtańszy model posiada takie funkcje jak regulację prędkości obrotów, czy funkcję turbo. Zazwyczaj jest tak, że im droższy model, tym więcej dodatkowych i bardziej zaawansowanych funkcji będzie posiadać. Liczne modele posiadają wbudowaną wagę a także różne warianty obrotów – m.in. pulsacyjne. Wielu producentów do zestawu dodaje różne przydatne końcówki, co zwiększa funkcjonalność urządzenia. Mikser można swobodnie przeobrazić na przykład w blender.

 

Na co zwrócić uwagę?
Podczas zakupu miksera najważniejszym parametrem jest jego moc. To właśnie od mocy urządzenia będzie zależała szybkość jego pracy. Zazwyczaj im mikser jest tańszy, tym jego moc również jest niższa, jednak wszystko uzależnione jest od naszych preferencji. Jeżeli za pomocą miksera chcemy przygotować lekkie ciasta lub kremy to spokojnie wystarczy nam urządzenie o mocy niższej niż 400W. W sprzęt o wyższej mocy powinniśmy zainwestować jeżeli planujemy za jego pomocą przygotować ciężkie, bardziej wymagające potrawy czy ciasta. Bez sensu jest wydawać krocie na urządzenie, z którego będziemy korzystać cztery razy w roku, dlatego warto przemyśleć sprawę i kupić sprzęt odpowiedni do naszych preferencji.

Zobacz również

Jak rozmieścić sprzęty AGD w kuchni? Nasz poradnik!

Jak rozmieścić sprzęty AGD w kuchni? Nasz...

  Obecne urządzenia AGD już tylko w małym stopniu przypominają te, które znali nasi...

Funkcje solidnych piekarników – opis najpopularniejszych

Funkcje solidnych piekarników – opis...

Opcja grzania   Standardowy piekarnik, zwłaszcza ten starej daty, trzeba solidnie nagrzać,...
Komentarze (1)
1
Gość
Paulina
2017-06-26 12:05:01

Mam mikser z misą i uważam, że trzeba zapłacić odpowiednie pieniądze aby kupić dobry sprzęt o odpowiedniej mocy. Wszystkie tańsze bardzo szybko mi się zepsuły.

Twój komentarz
Ocena