Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Jak urządzić kuchnię marzeń?

Porady

Jak urządzić kuchnię marzeń?

Ulubione0

Kuchnia to wnętrze, w którym spędzamy sporo czasu każdego dnia. Często pieszczotliwie nazywamy ją sercem domu, co idealnie do niej pasuje gdyż jest to pomieszczenie o rodzinnym charakterze. Planując aranżację kuchni warto wziąć pod uwagę, by odzwierciedlała charaktery domowników, ale także by była miejscem sprzyjającym komfortowej pracy. Na co zwrócić uwagę podczas planowania wymarzonej kuchni?

Kuchnia marzeń – czyli jaka?
Kuchnia to wnętrze, które wymaga szczególnego podejścia do przygotowywania aranżacji. Idealna kuchnia to wnętrze tak wyposażone i zaprojektowane, że wykonywanie domowych prac będzie przebiegało możliwie jak najsprawniej oraz szybko. Uzyskać to można wprowadzając zasady ergonomii i funkcjonalności. Oprócz tych aspektów, kuchnia marzeń powinna być także estetycznie dopracowana. Nie powinno to być wnętrze z przypadkowymi przedmiotami, lecz wszystko ma współgrać z przyjętym stylem wnętrzarskim. Dzięki temu aranżacja będzie komfortowa.

Trzy filary idealnej kuchni

1. Funkcjonalność
Kuchnia, która będzie funkcjonalna zapewni nam maksymalny komfort wykonywania codziennych obowiązków. Oznacza to, że wszystkie potrzebne rzeczy znajdują się w niej pod ręką, poruszanie się po wnętrzu jest niezakłócone i wygodne, a sprzęty i akcesoria w niej ułatwiają i usprawniają pracę. Aby kuchnia była funkcjonalna i wygodna w użytkowaniu warto wprowadzić w jej wnętrzu:
podział na strefy kuchenne,
zasadę trójkąta roboczego,
odpowiedni układ zabudowy meblowej względem warunków wnętrza,
organizery porządkowe w szafkach i szufladach.

2. Estetyczne dopracowanie
Ładna kuchnia, to kuchnia przyjazna użytkowaniu. We wnętrzach, w których panuje estetyczny ład i porządek, które są dopasowane do gustów domowników przebywa się przyjemniej. Psycholodzy wskazują, że wygląd naszego codziennego otoczenia ma decydujący wpływ na samopoczucie, nastrój oraz chęć do działania. Dlatego dobierając styl wnętrzarski, kompozycję kolorystyczną oraz wszelkie detale i sprzęty kuchenne zadbaj o to, by były one ze sobą spójne i harmonijne. Dzięki temu kuchnia stanie się wnętrzem, w którym aż chce się spędzać czas.

3. Spersonalizowany charakter
Kuchnia marzeń powinna różnić się od innych klimatem. Ma też odzwierciedlać gusta i osobowości domowników, by czuli że jest pomieszczeniem naznaczonym przez nich. Najnowsze trendy kładą szczególny nacisk na spersonalizowany charakter wnętrz, co oznacza że mamy w nich przemycać wyrazy swoich pasji, zainteresowań, fragmentów życia i naszych osobowości. W takich wnętrzach czujemy się sobą, a przy okazji stają się one unikatowe.

Zobacz również

ABC kupowania kuchenki mikrofalowej

ABC kupowania kuchenki mikrofalowej

Schować czy wystawić? Najpierw musimy zastanowić się, czy chcemy naszą kuchenkę mikrofalową...

Retro lodówka, czyli oryginalny gadżet w naszej kuchni

Retro lodówka, czyli oryginalny gadżet w naszej...

Zero różnic Poza wyglądem, lodówka w stylu retro praktycznie niczym szczególnym nie różni...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena