Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Jak urządzić kuchnię na poddaszu?

Porady

Jak urządzić kuchnię na poddaszu?

Ulubione0

Kuchnia na poddaszu może stanowić duże wyzwanie aranżacyjne ze względu na nietypowe dla tradycyjnych pomieszczeń skosy i niższe ścianki. Dlatego urządzając ją, warto zwrócić uwagę na jej cechy i możliwości, by stworzyć funkcjonalną i estetyczną aranżację. Sprawdź, na co zwrócić uwagę urządzając kuchnię na poddaszu.

Cechy kuchni na poddaszu
Urządzenie każdej kuchni może stanowić wyzwanie, ale nietypowe pomieszczenia mogą to zadanie dodatkowo skomplikować. Jednak znając cechy kuchni na poddaszu możemy odpowiednio wykorzystać potencjał tego pomieszczenia. Skosy, belki pod sufitem, czy filary mogą w wyjątkowy sposób nadać klimatu aranżacji i uczynić je unikatowym. Zaletą są tu także okna dachowe, przez które wpadające światło pięknie wypełni wnętrze. Urządzając kuchnię na poddaszu należy wziąć pod uwagę przede wszystkim trzy kwestie: skosy, oświetlenie i wentylację. Już podczas planowania aranżacji muszą one zostać ustalone, by następnie móc już się poświęcić aspektom estetycznym.

Jak urządzić kuchnię na poddaszu?
Kuchnia na poddaszu może być zarówno efektowna, jak i komfortowa w użytkowaniu pod warunkiem, że właściwie dobierzemy rodzaj i styl zabudowy kuchennej. Sposób rozmieszczenia i układ mebli zależny jest od rodzaju i formy skosów, układu okien dachowych i wysokości ścianek. Warto rozpocząć od ustalenia, który układ zabudowy pasuje do kształtu wnętrza, a także przyjrzeć się wymiarom. Istotne znaczenie ma wymiar ścianki kolankowej, gdyż to od niej zależy wysokość ścian na poddaszu, a tym samym możliwości aranżacyjne. Ścianka kolankowa idzie wzdłuż połaci dachowej w celu podniesienia dachu. Im jej wysokość jest mniejsza, tym stworzenie funkcjonalnej kuchni będzie trudniejsze. Jeżeli wysokość wynosi około 75 cm to można zabudować skos schowkami lub szafkami, co pozwala na stworzenie w miarę funkcjonalnej kuchni. Jeżeli natomiast posiada ona od 90 cm wzwyż, wówczas pod skosem można ustawić także dolne szafki mebli kuchennych tworząc standardową zabudowę kuchenną.

Unikatowa kuchnia na poddaszu
W kuchni istotny jest nie tylko design, ale także ergonomia, dzięki którym praca w niej przebiega szybko i sprawnie. Aby kuchnia na poddaszu spełniała te oczekiwania, musi zostać dopasowana do potrzeb specyficznego wnętrza. Dlatego najlepszym wyborem w przypadku urządzania kuchni na poddaszu jest zamówienie mebli na wymiar. Dzięki temu zostaną one dostosowane do konkretnych warunków pomieszczenia i pozwolą na pełne wykorzystanie jego potencjału. Ponadto taki wybór pozwoli na stworzenie niebanalnej aranżacji, która będzie odzwierciedlała gusta i potrzeby domowników.

Zobacz również

Malujemy ściany w kuchni – klasyka czy szaleństwo?

Malujemy ściany w kuchni – klasyka czy...

Co nieco o kolorach Kolory ogólnie możemy podzielić na ciepłe i zimne barwy. Ciepłe kolory to...

Piekarnik parowy – zastąp trzy urządzenia jednym!

Piekarnik parowy – zastąp trzy urządzenia...

Czym jest piekarnik parowy? Piekarnik parowy, inaczej piec konwekcyjno-parowy łączy klasyczne...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena